Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

aky benzin

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Honza » Pia Okt 15, 2004 12:22 am

George píše:
Honza píše:
George píše:
majki píše:
Honza píše:
George píše:
majki píše:
Black píše:Já jsem taky všema deseti pro celoroční svícení :wink: . Vidět a být viděn :!:


[pořádně nemohl když ten kretén nesvítil.Jestli chcete ale všechny příspěvky obracet vůči autorům je lepší vám nic neříkat :!:


No a proč to vztahuješ na sebe?To bylo jenom lehký popíchnutí..btw..Celý slavný svícení se propaguje tak posledních pět let..člověk z toho má dojem,že před tím se snad ani nemohlo jezdit..Mě teda osobně taky svícení nevadí a neoslňuje mě to..maximálně pokud si někdo myslí,že dálkový přes den nevadí,tak se svinsky plete..Ale dělat z deného svícení nějakou ctnost je tak k prdu..
Jinak xenony mají automatickou regulaci sklonu..takže tě nemůžou oslňovat ani když to auto jede po hrbolech a podobně..Ale to by jsi mohl vědět.

Já to ale vím.Nemyslím si že jezdím neustále po hrbolech abych někoho oslňoval.A to že jednou na jeden najedu tak se dotyčnej co jede proti mě snad nepo..... Jinak hodně xenonů oslňuje víc než normální světlo (aspoň mě to přijde). A nejvíc dementní jsou lidi co musí mít neustále zanutý přední mlhovky.


Nevim no,xenony by oslňovat neměly (alespoň ne tak,že svítí přímo do ksichtu)..ale někomu možná vadí jejich jas..
Mlhovkáři jsou kapitola sama pro sebe..asi mají pocit,že když už si tam ty mlhovky nechali dát,že se musí všem pochlubit jak jim to božsky svítí..nejlíp když jedou v noci jenom na parkovačky a mlhovky..Totiž kdyby rozsvítili potkávací světla,tak by zanikla ta krásně modrá barva jejich parkovaček,který tak dobře vytunili lihovým fixem..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 15, 2004 6:40 am

Souhlasím s tím, že špatně seřízený světla dovedou pěkně nas.. :twisted: . Ale když za nádhernýho slunečnýho odpoledne, kdy mi svítí slunce zepředu na sklo, přijíždím k lesu, nejlíp k zatáčce, ze silnice moc vidět není. Když mi z tý tmy naproti vyjede nerozsvícená, nejlíp šedivá šunka, tak z ní vidím úplný :evil: . Takže svítím, třeba to do mě nějakej jinej oslepenej krtek nenapere.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Doktor » Pia Okt 15, 2004 7:01 am

majki píše:
Doktor píše:
majki píše:
Black píše:Já jsem taky všema deseti pro celoroční svícení :wink: . Vidět a být viděn :!:


S timhle ale ZASADNE nesouhlasim!!! Svitit v dobe, kdy sviti slunko, vew dne, kdy je nadherne VIDNO, je totalni blbost...nevim jak vy, ale blbecek, co nema serizeny svetla, nebo mu jedno sviti vic a jedno min, to je ve dne jako by vam nekdo pred ocima vypalil blesk z fotaku!!!! Nesnasim to, proc to asi v tolika zemich (nemluvim o severskych, tam je to o necem jinem) zase zmenili jen na zimni cas, heh?? Protoze je to kravina, svitit ve dne.


Tak to je teda pěkná blbost. Když máš slunce na horizontu, tak kolikrát toho týpka naproti nevidíš, i kdyby tam měl rampu s jedovkama z rally. Svícení celý rok, to je cesta. Já bych to u všech aut spojil se spuštěním motoru. Navíc přes den neseřízený světla zas tolik nevadí, spíš v noci, ale nejvíc vadí lidi, kterí nesvítí vůbec. :twisted:


Nikde jsem nezminoval slunce na horizontu...to je jina...
ale proste me to nesvedci, kdyz nekdo pres krasny den sviti...spis tim chce vetsina radobyodborniku ridice donutit k tomu, aby nezapominali rozsvecovat svetla v seru, desti, kdyz jedou lesem, tunelem atp. ... a dost hadani se o tomhle...kazdej mame svuj nazor a dohodnout se nedohodnem. A studie...hehe...dokud je neudela seriozni stat a seriozni firma, tak jim neuverim.


Jo tak ty studie byli ze Skandinávie - jsou to sice svině vikingské, ale v tomhle bych jim věřil. :lol:
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Doktor » Pia Okt 15, 2004 7:11 am

Honza píše:Já taky netvrdím že je to naprosto k ničemu,ale je to nepodstatná featura..Pokus snižovat nehodovost tímto stylem je jako do vylágrovanýho motoru lít nějaký sajrajty..na chvilku to pomůže,ale nic to neřeší..Aby se tady jezdilo líp tak zaprvé musí být silnice opravdu silnice a ne ostrůvky asfaltu v jedné velké díře,za druhé nesmí mít vozovej park tak vysokej věkovej průměr..(teď je to nějakých 17? let tuším)..za třetí policajti musí působit hlavně preventivně a ne represivně a za čtvrté se musí dopravní značení a omezení rychlostí rozmisťovat s rozumem....
Jinak si nemyslím že češi jezdí nějak zvlášť jak prasata..oni jezdí hodně stresovaní kvůli výše zmíněnýmu..Stejně tak nehodovost není v evropským měřítku tak alarmující,jak se nám snaží namluvit umaštěnej reportér na nově...
Já přes den ale taky svítím..abych nevyšel ze cviku až to bude zase v zimě poviný..:)


Se svícením hezky!! :o) :o) . No jinak je to jedno z opatření na snížení nehodovosti. Jo a co se týče represe policie - víš proč se v Německu jezdí tak jak se tam jezdí? Protože tamní řidiči mají za sebou docela paragánskej výcvik. V sedmdesátejch letech to tam vypadalo jak tady - každej si koupil BMW, které jelo 200, srali na to, a byla spousta mrtvejch. Tak se nasrali, a pokuta za rychlost byla 10 000DM a vůbec se s něma nemazali. Jak se po Německu jezdí teď? Docela dobře - pustí tě, i na dálnici. Už je jiná, že dálniční policie má 911 s radarem (jel jsem tam 210, oni mě zařízli asi tak 250. Můžeš tam mastit, kolik chceš, ale skus jít na omezení 100 140, oni by ti to rychle vysvětlili. Mno, problém ovšem je v tom, že Policie ČR pojala represi po svým - lékárničky, nesmyslné 40, a tak, v tomhle s tebou naprosto souhlasim, taky co se týče staří vozového parku a kvality silnic. Ale stejně si myslím, že jezdíme jak prasata.. Takže tak.
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Pia Okt 15, 2004 7:12 am

Doktor píše:Jo tak ty studie byli ze Skandinávie - jsou to sice svině vikingské, ale v tomhle bych jim věřil. :lol:

No a je to tady...svine to sice nejsou, ale seversky zeme jsou uplne jinej pripad...takze kliidek...

To GEORGE: Vidis, to je prave ten problem. Mlhovky, neserizeny sveta atd. Az se mili ridici tady u nas nauci navstevovat STK, servisy atp. tak, jak se to doopravdy ma, STKckem projdou LEGALNE a proste ty auta budou v docela lepsim poradku, nez jsou mnody nyni, pak si svitme treba i na ty lamparne a nikomu to vadit nemusi. Ale do ty doby, proste strcte si denni sviceni do ... . KOlikrat se mi uz stalo, ze nejakej deb*l s neserizenyma svetlama, nebo prave tema mlhovkama jel na proti me a ja kvuli tomu pak pul hodiny mzoural ocima. Je to proste vsechno v lidech a dokud se to oni nenauci, tak holt jsou takovyto opatreni na pytel.
A jeste jedna otazka: Proc si myslis, ze Polaci zrusili denni sviceni??? Hihi...
A jeste neco, jakoze dodatek k tem serizenym svetlum atp. Najel jsem dost km po Britanii, jooo, tam kdyz uz nejaky deb*lni auto nemelo serizeny svetla nebo proste melo zapnuty pos*any mlhovky, nemelo britskou SPZ. JE to jina zeme, jiny platy atp. , ale proste je to v lidech. A souhlasim s Honzou, ze ze sviceni ve dne se vzdycky tady u nas delal velkej humbuk bla bla bla bla typu Vondrackova potratila dite...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Pia Okt 15, 2004 7:21 am

Nějak mi uniká smysl té hysterie. Někdo snad tvrdil, že až budou svítit všichni, nebudou mrtví na silnicích?
Já svítím pořád, protože mám pocit, že to (někdy, zřídka) může pomoci v některých specifických situacích. A za ty roky vím o čem mluvím.

A když bude více takových drobností k lepšímu (ač žádná z nich není všelék) zlepší se i celková situace.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Pia Okt 15, 2004 8:09 am

Suky píše:Nějak mi uniká smysl té hysterie. Někdo snad tvrdil, že až budou svítit všichni, nebudou mrtví na silnicích?
Já svítím pořád, protože mám pocit, že to (někdy, zřídka) může pomoci v některých specifických situacích. A za ty roky vím o čem mluvím.

A když bude více takových drobností k lepšímu (ač žádná z nich není všelék) zlepší se i celková situace.


That's it!! :zit: :zit: :zit:
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Pia Okt 15, 2004 8:41 am

Nj, ale my tady jsme vsichni lidi (doufam ;) ), kteri o sva auticka dbaji s peclivosti, takze neserizene svetla snad nehrozi. Dneska rano jsem cestou na praxi ujel 32km. Za tu chvili proti me a za mnou (kolem me) projelo 22 aut, ktera mela bud neserizena svetla (takze v tu chvili jsme mzikal ocima) nebo dokonce to byli zde zminovani mlhovkari. Je to prsote v lidech. V necem to urcite pomuze, ale situaci to neresi a dokud si ridici neuvedomi, ze auto je jako clen rodiny a tudiz je treba se o nej taky starat, pak tohle ztraci ponekud smysl...tohle je smutna realita na nasich silnicich...a bohuzel nikdo se s tim nesnazi nic delat :((
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Pia Okt 15, 2004 8:53 am

Smysl to neztrácí.
Pouze z neznámých důvodů mícháte dohromady dvě různé věci.
Problém stálého svícení má jen vzdálenou souvislost s neseřízenými světly.
Přes den (a o tom vedeme diskusi) mi špatně seřízená světla v podstatě nevadí, jen si něco pomyslím o ...
A za šera nebo v noci se svítit stejně musí (další diskuse by byla kolik dárečků nesvítí za ztížených světelných podmínek, to je teprve chuťovka když se ráno mezi svítícíma autama objeví dáreček bez světel, zrovna když si myslím že mám volno a mohu předjíždět) - a to pak sakra vadí neseřízená světla.
To už taky můžete chtít zakázat dálková světla, to jsou teprve svi*ě když je někdo neztlumí. (Moje ´tuk ´tuk jediná "zaviněná" nehoda když mi dívčina s jeden den starým řidičákem na okresce bez vodící čáry a patníků nechala dálkové a policajti pak změřili, že jsem byl v době střetu asi 10 cm na její polovičce vozovky)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pia Okt 15, 2004 8:59 am

Suky píše:Smysl to neztrácí.
Pouze z neznámých důvodů mícháte dohromady dvě různé věci.
Problém stálého svícení má jen vzdálenou souvislost s neseřízenými světly.
Přes den (a o tom vedeme diskusi) mi špatně seřízená světla v podstatě nevadí, jen si něco pomyslím o ...
A za šera nebo v noci se svítit stejně musí (další diskuse by byla kolik dárečků nesvítí za ztížených světelných podmínek, to je teprve chuťovka když se ráno mezi svítícíma autama objeví dáreček bez světel, zrovna když si myslím že mám volno a mohu předjíždět) - a to pak sakra vadí neseřízená světla.
To už taky můžete chtít zakázat dálková světla, to jsou teprve svi*ě když je někdo neztlumí. (Moje ´tuk ´tuk jediná "zaviněná" nehoda když mi dívčina s jeden den starým řidičákem na okresce bez vodící čáry a patníků nechala dálkové a policajti pak změřili, že jsem byl v době střetu asi 10 cm na její polovičce vozovky)


Zacina to vypadat tak, ze mame kazdy tady na foru ulpne jiny oci ;). Jednomu xenony vadi, jinymu ne. Dalsimu vadi neserizeny svetla ve dne, jinymu ne. atd atd atd :lol: :lol: :lol:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 15, 2004 11:34 am

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Hosť » Pia Okt 15, 2004 12:37 pm



citace:"Co ovšem nyní chybí, jsou dodatečná navzájem sladěná opatření k tvorbě veřejného povědomí a ke zvýšení disciplíny."
Az tohle bude akceptovano jak ridici, tak zakonodarci, pak si muzem mnout ruce nad dobre odvedenou praci...ale jen sviceni ve dne to nezachrani. A jeste, studie je jedna vec, praxe druha :lol: (heej, it was a JOKE)
Hosť
 

Poslaťod majki » Pia Okt 15, 2004 12:39 pm

ten anonym jsem byl ja, zapomnel jsem se prihlasit :oops:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Pia Okt 15, 2004 9:15 pm

majki píše:ten anonym jsem byl ja, zapomnel jsem se prihlasit :oops:
Tak trochu mi uniká pointa toho o čem mluvíš.Jelikož se bavíme o svícení ve dne tak mi nechtěj nutit názor, že tě špatně seřízený světla ve dne oslňují natolik že by si musel někde mžourat.Co se týče svícení v noci tak to je věc jiná. Ve dne ti neseřízený světla moc vadit nemůžou a jsou opravdu situace kdy zapnutý světla můžou zachránit. Nejvíc mě naserou idioti který mi začnou tvrdit že nesvítí proto, jelikož se víc namáhá alternátor a pak to víc žere a ubírá to na výkonu.Taky nevěřím tomu že vždy a za všech okolností předepsaných i nepředepsaných zákonem rozsvítíš světla.Určitě se ti stane že při průjezdu lesem zapomeneš a v tom je pak ten bordel.To mně se prostě nestane jelikož svítím pořád a tudíž sem vidět všude.Jedno otočení spínačem po nastartování vozidla tě nezabije,ve dne oslňovat nebudeš, a budeš viděn! Jelikož je otec obch. cestující a najezdím s ním hodně kilometrů zažil sem i situaci kdy sme chtěli předjet náklaďák a jen mihnutí světel nás upozornila na auto v protisměru.Nebuďte proto tak lenivý a ten spínač na světla si otočte.Víc takových lidí co budou svítit celoročně přispěje k věci bezpečnosti na silnici.
A co se xenonů týče tak některý mají velkou svítivost a v určitých situacím mi tyhle světla prostě dost vadí, a to nepočítám zástavby xenonů „doma“ bez naklápěcího zařízení!
ADD tvůj příspěvek o zákonodárcích – ty by si se svojí jízdou a disciplínou na silnici zasloužili hodně nakopat a místo audiny by měli vyfasovat starou ukrajinu a jezdit na kole!Jejich excesy v podobě jízd na červenou a rychlosti na hranici omezovače mluví za vše (beru v potaz i jejich šílený řidiče)!
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pia Okt 15, 2004 9:46 pm

To mi připomnělo, že zrovna dneska mne nějaké auto s nápisem http://www.nezavisli.cz předjelo asi 120kou v úseku kde byla 50ka.

Tak nevím, jak si to představují.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť