Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako šetriť dizlovy motor?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Ako šetriť dizlovy motor?

Poslaťod Joseph » Štv Jún 15, 2006 2:54 pm

Čo treba robit aby som z nevedomosti neposkodil dizlovy motor a ako sa mam k nemu spravat? Aj v zime aj v lete, pocul som ze v zime je lepsie nechat motor 5 minut nastartovany aby sa zohrial...
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod dabel » Štv Jún 15, 2006 2:56 pm

Nemas turbo, tak to nie je take kriticke... ale vo vseobecnosti plati, ze za studena by si mu nemal nakladat cocku, nemordovat podtacanim ani pretacanim k obmedzovacu (to ale u diesla asi nie je prilis realne).
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 15, 2006 2:57 pm

dabel píše:Nemas turbo, tak to nie je take kriticke... ale vo vseobecnosti plati, ze za studena by si mu nemal nakladat cocku.

To plati hadam pre kazdy motor :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Štv Jún 15, 2006 2:58 pm

TomAnt píše:
dabel píše:Nemas turbo, tak to nie je take kriticke... ale vo vseobecnosti plati, ze za studena by si mu nemal nakladat cocku.

To plati hadam pre kazdy motor :ho:

NO vsak jo, ved pisem "vo vseobecnosti"...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod whitex » Štv Jún 15, 2006 5:52 pm

Nestartuj a nemůže se mu nic stát... :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod socoman » Štv Jún 15, 2006 9:58 pm

JosephBSG píše:Čo treba robit aby som z nevedomosti neposkodil dizlovy motor a ako sa mam k nemu spravat? Aj v zime aj v lete, pocul som ze v zime je lepsie nechat motor 5 minut nastartovany aby sa zohrial...

u mna to predchadzajuci majitel podla mna celkom dobre vymyslel. neviem ci koli poruche alebo dobrovolne mam na zhavenie osobitny vypinac a zhavim si podla potreby. (pre rypalov ja viem ze aj elektonika si zhavi podla potreby, ale za tuhych mrazov sa "odporuca" zhavit na dvakrat) takze v kurvamrazoch som startoval so zapnutymi zhavicmi a asi az po 10sec. behu motora som ich vypinal. a poviem vam po vypnuti sa motor rozklepal od zimy.
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 15, 2006 10:48 pm

Doteraz zhavice sluzili len na predhriate vzduchu v spalovacej komore, po starte uz nemali ziadnu funkciu, no nastupuje nova era zhavicov, ktore budu mat svoj vyznam pocas celeho behu vznetoveho agregatu.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod socoman » Štv Jún 15, 2006 10:52 pm

Steve píše:Doteraz zhavice sluzili len na predhriate vzduchu v spalovacej komore, po starte uz nemali ziadnu funkciu, no nastupuje nova era zhavicov, ktore budu mat svoj vyznam pocas celeho behu vznetoveho agregatu.

a zhavice neohrievaju aj naftu? som zil v tom ze hej. a je fakt ze po vypnuti zhavicov pri nastartovanom motore sa motor rozbesnel a viac rozklepal. preco?
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Kubis » Pia Jún 16, 2006 8:47 am

zaleži u jak ktereho typu motoru, ale žhaviče většinou jen vyhřejou pracovni prostor aby se nafta lip vznitila
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Pia Jún 16, 2006 9:20 am

O chvilu dostanu dizlaky normalne sviecky, ako tak pozeram :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Beaver » Pia Jún 16, 2006 12:46 pm

TomAnt píše:O chvilu dostanu dizlaky normalne sviecky, ako tak pozeram :ho:


Nebo maly plynovy horaky :lol
Beaver
 

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 16, 2006 1:03 pm

Kubis píše:zaleži u jak ktereho typu motoru, ale žhaviče většinou jen vyhřejou pracovni prostor aby se nafta lip vznitila


..pri starte, potom uz po prvom vznieteni je komora a vzduch v nej vyhriaty tak, ze zhavice uz nie su potrebne (pri beznych dieseloch).. nove budu o niecom inom.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kubis » Pia Jún 16, 2006 1:42 pm

Steve píše:
Kubis píše:zaleži u jak ktereho typu motoru, ale žhaviče většinou jen vyhřejou pracovni prostor aby se nafta lip vznitila


..pri starte, potom uz po prvom vznieteni je komora a vzduch v nej vyhriaty tak, ze zhavice uz nie su potrebne (pri beznych dieseloch).. nove budu o niecom inom.

no však tak jsem to myslel, o těch novym nemam paru wo co go :o)
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 16, 2006 1:59 pm

Kubis píše:no však tak jsem to myslel, o těch novym nemam paru wo co go :o)


V novych sa budu zhaviace sviecky aktivne podielat na spalovacom procese aj pocas chodu agregatu, v skratke.. :o) A ja som ta neopravoval, len doplnil.. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kubis » Pia Jún 16, 2006 2:07 pm

Steve píše:
Kubis píše:no však tak jsem to myslel, o těch novym nemam paru wo co go :o)


V novych sa budu zhaviace sviecky aktivne podielat na spalovacom procese aj pocas chodu agregatu, v skratke.. :o) A ja som ta neopravoval, len doplnil.. :wink

:o) :mrk
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť