Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Po kolika km rozvody???

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Po kolika km rozvody???

Poslaťod Lomaxx » Štv Jún 15, 2006 2:44 pm

Zdravím pánové.

Mám možnost zakoupit za dobrou cenu Mazdu 626 GF 2,0 85kw Hatch r.v. 99. Chci se zeptat, koho jiného než expertů a mnoho letých uživatelů, jaké jsou intervaly výměny rozvodů. Možná, že to tu někde už někdo psal, ale nenašel jsem. Takže díky za každou odpověď.

PS: myslíte, že tento motor je pro tak velké a těžké auto dostačující???

Díky
Lomaxx
 

Poslaťod dabel » Štv Jún 15, 2006 2:48 pm

- predpisany interval vymeny remenov je 90tkm
- auto je motorizovane dostatocne, vzhladom na extremne dlhu patku je ale nutne castejsie podradovat na IV (napr. pod kopcom, prudke zrychlenie atd.) Vmax lezi pri cca. 220kmh tacho, cize pohodaaaa ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod whitex » Štv Jún 15, 2006 5:55 pm

Ten motor je naprosto dostačující... :o) V GE jsou velmi podobné motory a dávaly se 1.8 - taky byly dostačující... :mrk

Samozřejmě, pokud přecházíš z nějaký V6, tak se ti to bude zdát shnilý... 8-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Wlado » Štv Jún 15, 2006 7:19 pm

Lomaxx píše:Zdravím pánové.

Mám možnost zakoupit za dobrou cenu Mazdu 626 GF 2,0 85kw Hatch r.v. 99. Chci se zeptat, koho jiného než expertů a mnoho letých uživatelů, jaké jsou intervaly výměny rozvodů. Možná, že to tu někde už někdo psal, ale nenašel jsem. Takže díky za každou odpověď.

PS: myslíte, že tento motor je pro tak velké a těžké auto dostačující???

Díky



....ja by som ani sekundu neváhal a bral by som všetkými 10imi . Ten motor je dosť dobrý a aj keď je plne zaťažené auto ide super.

Výrobcovia rozvodových remeňov udávaju 70-90tis. km. Tak asi najlepšia bude zlatá stredná cesta 80tis.
Obrázok užívateľa
Wlado
Prispievateľ
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 7:17 am
Bydlisko: Nitra

Poslaťod dochtor » Pia Jún 16, 2006 11:31 am

Lomaxx píše:Zdravím pánové.

Mám možnost zakoupit za dobrou cenu Mazdu 626 GF 2,0 85kw Hatch r.v. 99. Chci se zeptat, koho jiného než expertů a mnoho letých uživatelů, jaké jsou intervaly výměny rozvodů. Možná, že to tu někde už někdo psal, ale nenašel jsem. Takže díky za každou odpověď.

PS: myslíte, že tento motor je pro tak velké a těžké auto dostačující???

Díky

Niečo iné je predpísaný interval a niečo iné skutočný stav :spik2
Takže, ak je to auto u ktorého nepoznáš históriu servisovania (nie, nemyslím na razítko v servisnej knižke), tak je nanajvýš vhodné vymeniť rozvody ASAP!
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Sedvo » Pia Jún 16, 2006 1:06 pm

dochtor píše:
Lomaxx píše:Zdravím pánové.

Mám možnost zakoupit za dobrou cenu Mazdu 626 GF 2,0 85kw Hatch r.v. 99. Chci se zeptat, koho jiného než expertů a mnoho letých uživatelů, jaké jsou intervaly výměny rozvodů. Možná, že to tu někde už někdo psal, ale nenašel jsem. Takže díky za každou odpověď.

PS: myslíte, že tento motor je pro tak velké a těžké auto dostačující???

Díky

Niečo iné je predpísaný interval a niečo iné skutočný stav :spik2
Takže, ak je to auto u ktorého nepoznáš históriu servisovania (nie, nemyslím na razítko v servisnej knižke), tak je nanajvýš vhodné vymeniť rozvody ASAP!


Po 90 tkm., vyměň komplet rozvody (rozvodový řemen, vodící a napínací kladky( vyjde tě to cca na 5000,- Kč! Což není moc, aby si měl jistotu!!!
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron