Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Preco su pneumatiky vylucne cierne?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Kris » Pia Máj 26, 2006 11:35 am

karol píše:
Bill píše:
karol píše:v podstate sa bez noriem asi nic nevyraba takze urcite niejaka je ale konkretne nepoznam ziadnu.

Existujú technické predpisy a technické normy, tie nie sú sami o sebe záväzné. Každý štát má vlastné TN (napr. STN). Existujú aj Európske. Len ma zarazilo, že sú aj svetové. Vieš aké by to bolo super, keby to bolo tak zharmonizované, že na celom svete, by boli rovnaké technické normy?

na pneu je kladeny obrovsky doraz na bezpecnecnost! takze sa tu jedna o celosvetovu normu nie len o normu jednotliveho statu. preto si myslim ze tato norma zahrna aj farbu pneu. si predstav ze by kazda znacka pouzivala inu farbu. vies ako by to vyzeralo na aute keby mas v predu inu znacku teda farbu pneu ako v zadu? :fetaci


Hmm.no neviem neviem...jedina celosvetova norma, ktora bola prijata globalne je snad charta OSN.

Skor by som povedal ze regionalne normy sa v podstate zhoduju lebo to tak zivot priniesol..ale neverim ze je nejaky jediny dokument ktory by to predpisoval.. :skler
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod EDU » Pia Máj 26, 2006 3:05 pm

karol píše:
Bill píše:
karol píše:v podstate sa bez noriem asi nic nevyraba takze urcite niejaka je ale konkretne nepoznam ziadnu.

Existujú technické predpisy a technické normy, tie nie sú sami o sebe záväzné. Každý štát má vlastné TN (napr. STN). Existujú aj Európske. Len ma zarazilo, že sú aj svetové. Vieš aké by to bolo super, keby to bolo tak zharmonizované, že na celom svete, by boli rovnaké technické normy?

na pneu je kladeny obrovsky doraz na bezpecnecnost! takze sa tu jedna o celosvetovu normu nie len o normu jednotliveho statu. preto si myslim ze tato norma zahrna aj farbu pneu. si predstav ze by kazda znacka pouzivala inu farbu. vies ako by to vyzeralo na aute keby mas v predu inu znacku teda farbu pneu ako v zadu? :fetaci


Ty Karol, jednou jsem uz napsal prispevek a pak to smazal ze je to zbytecne. Prestan spekulovat na tema mezinarodni normy na cokoliv, natoz celosvetove. Existuji pozadavky schvalovacich a certifikacnich organu. Musis splnit MINIMALNE pozadavky kazdeho trhu kde chces prodavat. Ale to ze stejna pneu pro Stredni Europu a Vychodni Azii ma zcela jine slozeni, a stejne znaceni je fakt.
Proste Normy je krasny ideal, .......................... :shock
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod karol » Pia Máj 26, 2006 3:47 pm

nechapete ma! ja netvdim ze je ta norma len si myslim ze podla niecoho musia vychadzat z hladiska konstrukcie a bezpecnosti pneu a do toho podla mna spada aj farba pneu. zmes pneu si udava vyrobca a vtom je potom aj rozdiel medzi znackami. to je len moj nazor podotykam este raz! nie presvecenie
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod TomAnt » Pia Máj 26, 2006 3:59 pm

Moj skromny nazor je, ze ide asi o cenu, proste cierna je zrejme prirodzena vyrobna farba a kazda ina by bola len drahsia, co by sice mohlo mat esteticky efekt, ale z hladiska funkcnosti by bol prinos nulovy. Takze to nikto nerobi, ked tak na objednavku a za prislusnu cenu :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Hosť » Pon Jún 12, 2006 10:52 pm

černá je nejodolnější proti UV záření.
Hosť
 

Poslaťod flat909 » Štv Júl 13, 2006 9:52 pm

ja som mal "vybavene" na moju 323 take siroke americke gumy, co mali 2 zlte pasy dookola cez celu gumu, ako nie ze nejak namalovane :o) ale cela guma pod tym bola zlta, vyzeralo to GENIALNE!!! .. bohuzial tie gumy nevosli na 16" disky co uz som mal kupene, tak som ich musel vymenit... dodnes na nich s laskou spominam, aj na to ako v servise sa pytali na jake porsche su :lol
medwedzique 323f
Obrázok užívateľa
flat909
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Júl 20, 2004 4:45 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 13, 2006 9:55 pm

No vitaj opat na fore, kamarat!! :wink Kedy dame kofolu?? :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod flat909 » Štv Júl 13, 2006 10:04 pm

Steve píše:No vitaj opat na fore, kamarat!! :wink Kedy dame kofolu?? :)


dik nazdar :)) tha mali by sme uz.. inak.. zozenies mi uz toto co mas v podpise ten znak mazdy? dajake vacsie zeby sa to dalo pouzit
sice aj podla toho mozem prekreslit... vlastne teraz zhanam nejakeho autora, kto mi nakresli taku grafiku na celu kapotu s tymto znakom a takou manga kockou ;) potom to vytlacime ako nalepku a zalakujeme, lebo striekanie som zistil ze je neprakticke a vyslo by to ako striekat cele auto...
medwedzique 323f
Obrázok užívateľa
flat909
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Júl 20, 2004 4:45 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 13, 2006 10:24 pm

flat909 píše:
Steve píše:No vitaj opat na fore, kamarat!! :wink Kedy dame kofolu?? :)


dik nazdar :)) tha mali by sme uz.. inak.. zozenies mi uz toto co mas v podpise ten znak mazdy? dajake vacsie zeby sa to dalo pouzit
sice aj podla toho mozem prekreslit... vlastne teraz zhanam nejakeho autora, kto mi nakresli taku grafiku na celu kapotu s tymto znakom a takou manga kockou ;) potom to vytlacime ako nalepku a zalakujeme, lebo striekanie som zistil ze je neprakticke a vyslo by to ako striekat cele auto...


Sadneme pri kofole, podebatime, vymyslime, dodame. :) Ale az niekedy koncom jula.. teraz budem busy.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Jack_lib » Pon Júl 31, 2006 8:28 pm

Já jednou viděl na netu vojenského Hummera v kamufláži pro sněhové prostředí. Měl v bílé barvě všechno - fólie na okna, těsnění kolem nich, lak a samozřejmě i ty pneumatiky. Fakt nebyl vidět.
Obrázok užívateľa
Jack_lib
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 7:01 pm

Poslaťod Lomaxx » Sob Okt 07, 2006 8:54 pm

No pánové, nedávno jsem viděl v TV nějaký pořed o US Tunningu. O svíticích alu-discích nemluvím, ale byli tam právě i barevné pneu, jaké koliv barvy a pro fajnšmekry, dokonce i voňavé. Když smykuješ, tan dým z gumy voní, třeba po jahodách atd. Celkem magořina. Jsem zvědav kdy to dorazí alespoň do Evropy a kolik taková pneumatika bude stát.
To je jazda, s vozom Mazda!!!
Lomaxx
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str Jún 21, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť