Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

To se může stát při koupi jetého auta

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

To se může stát při koupi jetého auta

Poslaťod Luke.cz » Uto Apr 18, 2006 10:15 pm

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006041604

Jsem dnes našel při serfingu, čtěte, zajímavé.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod whitex » Uto Apr 18, 2006 10:33 pm

:hanged - Toto vzkazuji nynějšímu majiteli Fordu!
Člověk který auto v takovém stavu koupí je :koule

Pokud autům nerozumím, tak si sebou při vybírání vezmu někoho kdo aspoň něco ví... Nikdo mi ale nevymluví, že i naprostý lajk, si musel všimnout např. "poslintaného" posilovače řízení či poteklé netěšné poloosy, poškrábaného čelního skla a daších věcí...
Z toho co píše mi také vyplývá, že rozhodně nemohl absolvovat "předváděcí jízdu" což je hrubá chyba při koupi auta - zvláště ojetého! - Jinak by si totiž všiml vibrací (nevyvážených kol), hluku při brždění... Hluku do 2100rpm (ložisko v převodovce)...

Tímto nechci obhajovat majitele bazaru, či porodejce... Jen chci říct, že prodejce je sice "prase" nicméně "majitel" si za to může sám svou "hloupostí"...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Dopi » Uto Apr 18, 2006 10:45 pm

Tak to je nářez! Snad už se poučil a příště půjde do mazdy. Tolik závad snad není popsaných tady ve fóru, kolik on jich našel na jednom autě po pár týdnech používání :spik2
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Joseph » Str Apr 19, 2006 12:45 am

Luke.cz píše:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006041604

Jsem dnes našel při serfingu, čtěte, zajímavé.


Pri kupe Mazdy by sa mu to urcite nestalo :o) :lol
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod whitex » Str Apr 19, 2006 8:46 am

Pozor lidi... Ford přeci s Mazdou spolupracuje... :spik2

Navíc takovéto množství závad už určitě není o typu a spolehlivosti auta...
Prostě předchozí majitel se o to nestaral, vyjezdil to a ještě to rozbil... Malý český vychcaný člověk to pak za babku koupil v SRN a přetáhl přes hranice... Tady to narychlo opravili, stočili tachometr a prodali jako "akorát zajetý turbodiesel :ho:"

Je to prostě v lidech...
Původní majitel na to kašlal, překupník chtěl vydělat a nynější majitel byl ten co se na to chytnul... :koule
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Pavel » Str Apr 19, 2006 9:20 am

Máš pravdu Whitex...
Hold důvěřuj, ale prověřuj, nejlépe si to udělej sám...
Co z toho, že zítra bude líp, když vždy, když se ráno vzbudím, je dnes.
Obrázok užívateľa
Pavel
Prispievateľ
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Str Feb 08, 2006 7:45 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod Doktor » Str Apr 19, 2006 11:10 am

whitex píše:Malý český vychcaný člověk to pak za babku koupil v SRN a přetáhl přes hranice...


A co se divíš, vychcanost je typická česká vlastnost.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Str Apr 19, 2006 2:59 pm

Doktor píše:
whitex píše:Malý český vychcaný člověk to pak za babku koupil v SRN a přetáhl přes hranice...


A co se divíš, vychcanost je typická česká vlastnost.
No dovol :twist: :spik2 ! Ještě, že jsem z Moravy :hura :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod bibop » Str Apr 19, 2006 3:15 pm

po pravde vam reknu, ze ten typek me nasral.. at si koupi novy auto a neresi barvu pasu.. kdo z vas si dava vsechno original do auta?! nebo kdo z vas daval novou baterii do auta, kdyz ho prodaval? a jeste k tomu original? kupujici byl pekny debil - spekulant.. bych ho hned kopla do prdele...nesnasim takovyhle lidi..
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Str Apr 19, 2006 3:29 pm

bibop píše:po pravde vam reknu, ze ten typek me nasral.. at si koupi novy auto a neresi barvu pasu.. kdo z vas si dava vsechno original do auta?! nebo kdo z vas daval novou baterii do auta, kdyz ho prodaval? a jeste k tomu original? kupujici byl pekny debil - spekulant.. bych ho hned kopla do prdele...nesnasim takovyhle lidi..
Samozřejmě. Chtít originál nevykuchanej katalyzátor, nepoškozený ložiska převodovky,těsnící čerpadlo servomotoru řízení...... je spekulanství :jamaica

Dále se na mě nezlob, ale to že, takhle "starý" auto nemá originální pás, svědčí zřějmě při nejměnším o něčem hodně divným. Už jen to, že na pásy se šijou výšivky s rokem výroby a podob.

Je pravda že tam bylo spoustu věcí s jejíž výměnou se musí počítat. Když koupím auto, počítám s výměnou rozvoďáku a všech náplní ale tam byly věci který si opravdu koledovali o vrácení. Pochybuju, že ty bys sis to nechala v ledovým klidu na svý náklady opravit. Já teda ne. Vrátil bych ho jako autor.

Já chtěl taky GD vrátit když jsem zjistil všechny závady. Ovšem byl jsem debil že jsem podepsal bazarní kupní smlouvu no. Ta popisovala GD jako defacto vrak kterej nejezdí.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bibop » Str Apr 19, 2006 3:40 pm

..asi to beres moc osobne.... me jen nasral s tim jak vypisoval vsechny ty zavady.. sak nekupoval novy auto!!! ..to ze ho osrali, to je jine... ja bych to taky vratila, ale neresila bych to asi takhle spekulantsky a puntickarsky do detailu.. podle me to chtel vratit hned.. mozna nasel nekde jinde jiny a "vyhodnejsi auto".. znam plno takovych pripadu... takze tak..
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Str Apr 19, 2006 3:41 pm

No jasně. Ale tak aby to auto vrátil tak už potom psal i kraviny aby toho bylo co nejvíc. To je vcelku logický. Asi bych to udělal taky aby to auto vypadalo jako největší šrot a já to mohl vrátit zpět. Ale ty hlavní závady byly opravdu moc i na mě :-)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod gathis » Str Apr 19, 2006 5:28 pm

bibop píše:..asi to beres moc osobne.... me jen nasral s tim jak vypisoval vsechny ty zavady.. sak nekupoval novy auto!!! ..to ze ho osrali, to je jine... ja bych to taky vratila, ale neresila bych to asi takhle spekulantsky a puntickarsky do detailu.. podle me to chtel vratit hned.. mozna nasel nekde jinde jiny a "vyhodnejsi auto".. znam plno takovych pripadu... takze tak..


tady zase spekuluješ ty.... pokud by mu praskla jenom žárovka, tak to patrně nikdo neřeší..... když koupím auto, vyměním rozvoďák, s tím se taky počítá...... ale vykuchaný katalizátor, neplatná STK to je jiná věc.... výměna pásu u řičiče dost pravděpodobně ukazuje na větší bouračku.....

to whitenx: netěsnící posilovač nepozná každý, ale proto jsem si tak bral odborníka....

a nakonec k Doktorovi: nemyslím si, že existuje "typicky česká vlastnost".... to je pěkně nechutný zobecňování a rozhodně mě štve, pokud to někdo říká......
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Doktor » Str Apr 19, 2006 9:44 pm

gathis píše:
a nakonec k Doktorovi: nemyslím si, že existuje "typicky česká vlastnost".... to je pěkně nechutný zobecňování a rozhodně mě štve, pokud to někdo říká......


No ja ti nevim Karle, ale ziju v Praze 10 let, a je to hodne jine. Ale neboj, slovaci maji taky svou typickou vlastnost - uspech se neodpousti.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod karol » Str Apr 19, 2006 9:50 pm

bibop píše:po pravde vam reknu, ze ten typek me nasral.. at si koupi novy auto a neresi barvu pasu.. kdo z vas si dava vsechno original do auta?! nebo kdo z vas daval novou baterii do auta, kdyz ho prodaval? a jeste k tomu original? kupujici byl pekny debil - spekulant.. bych ho hned kopla do prdele...nesnasim takovyhle lidi..

:tlesk: :tlesk: :tlesk:
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron