Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

To se může stát při koupi jetého auta

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod bibop » Štv Apr 20, 2006 9:33 am

gathis píše:
bibop píše:..asi to beres moc osobne.... me jen nasral s tim jak vypisoval vsechny ty zavady.. sak nekupoval novy auto!!! ..to ze ho osrali, to je jine... ja bych to taky vratila, ale neresila bych to asi takhle spekulantsky a puntickarsky do detailu.. podle me to chtel vratit hned.. mozna nasel nekde jinde jiny a "vyhodnejsi auto".. znam plno takovych pripadu... takze tak..


tady zase spekuluješ ty.... pokud by mu praskla jenom žárovka, tak to patrně nikdo neřeší..... když koupím auto, vyměním rozvoďák, s tím se taky počítá...... ale vykuchaný katalizátor, neplatná STK to je jiná věc.... výměna pásu u řičiče dost pravděpodobně ukazuje na větší bouračku.....

to whitenx: netěsnící posilovač nepozná každý, ale proto jsem si tak bral odborníka....

a nakonec k Doktorovi: nemyslím si, že existuje "typicky česká vlastnost".... to je pěkně nechutný zobecňování a rozhodně mě štve, pokud to někdo říká......


neplatna STK? :koule si delas prdel ne? snad kdyz kupuju auto si to zkontroluju jako jednu ze zakladnich veci!!! he he he :chi:

a k typicky vlastnosti cechu..presto ze jsem ceska se priklanim k Doktorovi :mrk

...a doufam, ze se to tu bere s humorem jeste :mrk
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Štv Apr 20, 2006 4:27 pm

Tak ono to auto technickou mělo! Ale nebylo schopno jí projít znovu a to na místě nepoznáš že, v případě třeba vykuchanýho katu.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Štv Apr 20, 2006 4:33 pm

George píše: Pochybuju, že ty bys sis to nechala v ledovým klidu na svý náklady opravit. Já teda ne. Vrátil bych ho jako autor.
Já bych ho hlavně vůbec nekoupil...
A co se týče barvy pásu... Mohlo se podělat navíjení a nesehnal stejný a dát tisíce za origoš nechtěl - to je přece pochopitelný... - Navíc konkrétně téhle ptákoviny si musí všimnout i totální laik....
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Štv Apr 20, 2006 4:36 pm

Doktor píše:
gathis píše:
a nakonec k Doktorovi: nemyslím si, že existuje "typicky česká vlastnost".... to je pěkně nechutný zobecňování a rozhodně mě štve, pokud to někdo říká......


No ja ti nevim Karle, ale ziju v Praze 10 let, a je to hodne jine. Ale neboj, slovaci maji taky svou typickou vlastnost - uspech se neodpousti.


Já jsem z Opavy... A musím říct že jiná morálka je na Moravě i v Čechách a co se týče Prahy, to už je extra případ... Věřím že podobné je to i na Slovensku, prostě jiný kraj, jiný mrav...
A to že úspěch se neodpouští - není jen na Slovensku...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Štv Apr 20, 2006 4:39 pm

gathis píše:to whitenx: netěsnící posilovač nepozná každý, ale proto jsem si tak bral odborníka....

No tak netěsnící posilovač snad musí poznat každý...
Mi řekni že když vidíš posilovač, který je poteklý olejem, že si řekneš: "No tohle je asi schválně ať třeba ta plastová nádobka nezkoroduje, tak je natřená olejem."
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Štv Apr 20, 2006 4:43 pm

bibop píše:..asi to beres moc osobne.... me jen nasral s tim jak vypisoval vsechny ty zavady.. sak nekupoval novy auto!!! ..to ze ho osrali, to je jine... ja bych to taky vratila, ale neresila bych to asi takhle spekulantsky a puntickarsky do detailu.. podle me to chtel vratit hned.. mozna nasel nekde jinde jiny a "vyhodnejsi auto".. znam plno takovych pripadu... takze tak..
Bibop, je to možné... Mám spoustu vlastních či zprostředkovaných zkušeností od známých... Jsou lidi, kteří prostě chcou jen pokud možno se vším vydrbat tak, ať z toho dobře vyjdou...
Je jasné, že ten autobazárník, se chtěl prostě zbavit vraku, to je ale přirozená vlastnost téměř každého prodejce v autobazaru, s tím už člověk musí počítat, když jde vybírat...
A kupující byl buď totální s prominutím "debil"... Nebo koupil auto jaké koupil a řek si, že na náklady bazárníka si ho dá ještě do kupy...
Jooo kdo ví, lidi jsou svině...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod gathis » Štv Apr 20, 2006 7:13 pm

Doktor píše:
gathis píše:
a nakonec k Doktorovi: nemyslím si, že existuje "typicky česká vlastnost".... to je pěkně nechutný zobecňování a rozhodně mě štve, pokud to někdo říká......


No ja ti nevim Karle, ale ziju v Praze 10 let, a je to hodne jine. Ale neboj, slovaci maji taky svou typickou vlastnost - uspech se neodpousti.


Mňo, Franto, ani v tom s tebou nebudu souhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím nadělám 8-)
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Štv Apr 20, 2006 8:42 pm

whitex píše:... musím říct že jiná morálka je na Moravě i v Čechách a co se týče Prahy, to už je extra případ...

Vajte, Vajte, ... :prst
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Štv Apr 20, 2006 9:24 pm

ma(ZDA)rtin píše:
whitex píše:... musím říct že jiná morálka je na Moravě i v Čechách a co se týče Prahy, to už je extra případ...

Vajte, Vajte, ... :prst

:chi::chi::hihi:
Martine mě bylo jasné, že se ozveš... Ale na moravě to tak vnímáme... Nechci tím říct, že je někdo horší, nebo lepší... Prostě "jiní"... Ale ber to třeba tak, že vyjímka potvrzuje pravidlo...

Třeba když jsem jel naposled do Prahy, tak jsme naladili rádio Vsočina... Dělali si tam srandu z nás Ostraváků a našich krátkých zubáků.... (jo mimo jiné mluvili spíše po Slovenksy, než po Slezsky - no vypatlanci, heh.) No musím říct, že jsme se strašně nasmáli, ale ne jejich stupidním vtipům, ale jak nás tam vnímají...
Berou nás doslova jako havíře... A zrovna dnes jsem slyšel v televizi, že z nějakého průzkumu vyplynulo, že dvě třetiny obyvatel ČR vnímá Ostravu jako město poznamenané těžbou (už přes 10let se v podst. netěží v OS.), špinavé a s vysokou nezaměstnaností, prostě sociální případ... No a vyplynulo z toho to, že se v OS konal nějaký sjezd zástupců jednotlivých krajů a všichni byli příjemně překvapeni...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 30, 2006 3:16 pm

Tak co se týká smluv, tak mám zkušenost, že pokud se do smlouvy napíše např. vozidlo opotřebeno provozem nebo stav vozidla úměrný jeho stářím, bazar může napsat do smlouvy - funkce katalysátoru nezjištěna, vůle v ložiscích, vůle v čepech a ten kdo to podepíše, tak se ničeho nedovolá, protože to není skrytá vada!!!
Další věc, když kupuju něco použitého, tak před zaplacením to pořádně vyzkouším a nechám si to prohlédnout v servise! Sám v bazaru pracuju, tak vím jak řeším reklamace!
Prostě, když je napsáno, že vozidlo je opotřebeno a ono bohužel opotřebeno je a jsou tam vyjmenovány vůle, opotřebení, snížená účinnost nebo stav nezjištěn, tak se nedá nic dělat!
Dále pán byl totální puntičkář a to, že auto má najeto přes 160000 km, tak výrobce vozidel to už považuje za vrak!!! Proto jsem si koupil Mazdu, protože vím, že ta 300000km vydrží, když se o ni budu starat!!!

PS: rozvodový řemen pokud člověk nechce, tak nemusí měnit, ale dělá to jenom debil
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron