Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vrátil jsem se ze servisu...

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 9:40 am

Steve píše:Majki, potom ten motor nevyhadzuj, chcem sa na to pozriet.. :-) Neda mi to, podla mna tam je len nejaka blbost, co sa da spravit.. :-) Som asi posadnuty.. :o)

Vis Steve, blbost treba za 9000Sk neni zrovna levna blbost ;)) a ze bych ho vyhazoval...to se vubec nemusis bat...hlavne na chladicim systemu motoru mam dost novejch dilu....vlastne, ja ani nevim, co vsechno clovek koupi kdyz kupuje motor ;) :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 9:51 am

majki píše:Vis Steve, blbost treba za 9000Sk neni zrovna levna blbost ;)) a ze bych ho vyhazoval...to se vubec nemusis bat...hlavne na chladicim systemu motoru mam dost novejch dilu....vlastne, ja ani nevim, co vsechno clovek koupi kdyz kupuje motor ;) :?: [/color]


9000 Sk je asi 6000 Kc, ze? A to uz je menej.. :o) No ako chces, ja by som sa pohral s povodnym motorom.. Bacha, aby si nedoviezol nieco, co ta este viac nastve..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Ned Aug 22, 2004 10:06 am

majki píše:
Steve píše:Majki, potom ten motor nevyhadzuj, chcem sa na to pozriet.. :-) Neda mi to, podla mna tam je len nejaka blbost, co sa da spravit.. :-) Som asi posadnuty.. :o)

Vis Steve, blbost treba za 9000Sk neni zrovna levna blbost ;)) a ze bych ho vyhazoval...to se vubec nemusis bat...hlavne na chladicim systemu motoru mam dost novejch dilu....vlastne, ja ani nevim, co vsechno clovek koupi kdyz kupuje motor ;) :?:

No prostě celej blok motoru,včetně sání a všeho okolo.Pokud si koupíš ten samej 2,2 tak si tam elektriku necháš původní a pokud budeš dávat jinej třeba 16V tak potřebuješ i kompletní elektriku.
Jinak je otázka jestli se vyplatí koupit za 6000 jinej motor kterej na tom může být stejně jako ten tvuj nebo za 6-7 000 ho nechat částečně zgenerálkovat.
Jinak spotřeba 0,5l na 1000 km je vážně moc. Já jezdím od výměny do výměny a doliju maximálně 1-2 dcl.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 10:42 am

Mám najeto 2000 km od výměny a zatím je to OK, olej je na F. Myslím, že oprava se vyplatí, nevím, jak na tom ten motor je. :-) Koniec hlásenia v českom jazyku. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 2:42 pm

George píše:...Jinak je otázka jestli se vyplatí koupit za 6000 jinej motor kterej na tom může být stejně jako ten tvuj nebo za 6-7 000 ho nechat částečně zgenerálkovat.
Jinak spotřeba 0,5l na 1000 km je vážně moc. Já jezdím od výměny do výměny a doliju maximálně 1-2 dcl.

No moment, moment...já myslel, že když jsi mluvil o voňavce za 7k, tak že tam je jistota, že ten motor je v naprostým OK stavu, hm???
Jo, vím, že to je moc, já taky ještě před zimou jezdil od výmny do výměny...pokud mi zrovna těsnilo těsnění vany ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 2:46 pm

Steve píše:
majki píše:Vis Steve, blbost treba za 9000Sk neni zrovna levna blbost ;)) a ze bych ho vyhazoval...to se vubec nemusis bat...hlavne na chladicim systemu motoru mam dost novejch dilu....vlastne, ja ani nevim, co vsechno clovek koupi kdyz kupuje motor ;) :?: [/color]

9000 Sk je asi 6000 Kc, ze? A to uz je menej.. :o) No ako chces, ja by som sa pohral s povodnym motorom.. Bacha, aby si nedoviezol nieco, co ta este viac nastve..

TY by sis pohral...ja mel hruzu v ocich uz jen z toho, jak kamos menil tesneni na viku ventilu....ja jsem na toto naprosty antitalent a kdyz vidim, jak nekdo pouziva silu kladiva na to, aby odsrouboval kulovy cep, tak mi vstavaj vlasy na hlave hruzou, zatimco mi je sdeleno, ze je to bezny postup a proto jsou taky servisni dilny pekne vyzdene a bez oken, aby majiteletu "hruzu" nevideli...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 2:48 pm

No tesnenie na kryte hlavy sme menili s kamosom v dazdi, asi 10 minut.. :o) Na parkovisku.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 2:51 pm

Steve píše:Mám najeto 2000 km od výměny a zatím je to OK, olej je na F. Myslím, že oprava se vyplatí, nevím, jak na tom ten motor je. :-) Koniec hlásenia v českom jazyku. :wink:

Ta čeština ti jde...nechceš v ní psát častějc?? ;) Mno, a chceš mi říct, že když uvidíš auto, otevřeš motor, tak budeš vědět, co jak a proč a za kolik??? Jednak jsou tu dvě hlavní věci: 1) peníze na případnou opravu (v lepším případě těch 6 - 8k KČ) by byly k mání ž někdy kolem Vánoc, ne-li po nich. 2) Vyplatí se teďka k tobě dojet, rozebrat motor zjistit co a jak a zase to složit a čekat do Vánoc???
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 2:53 pm

Steve píše:No tesnenie na kryte hlavy sme menili s kamosom v dazdi, asi 10 minut.. :o) Na parkovisku.

Taky pršelo, taky na parkovišti a trvalo mu to cca. 15 minut ;), protože mě málem zabil za to, když jsem ho bombardoval dotazy typu: co když tam spade pár kapek vody??? Nebo nějaký bordel??? Co když to bude špatné těsnění? atd. atd.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Aug 22, 2004 3:02 pm

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 4:47 pm

Noooo, keby som mal prachy, tak by som ich zobral. Coupe by som pouzil a hatch by som strelil, investicia by sa vratila a mozno by som na tom este aj nieco trhol... :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Ned Aug 22, 2004 9:45 pm

Steve píše:Noooo, keby som mal prachy, tak by som ich zobral. Coupe by som pouzil a hatch by som strelil, investicia by sa vratila a mozno by som na tom este aj nieco trhol... :-)


Je vidět že jsi rozumný hoch se správným vkusem a nechal by sis coupe.. :lol:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pon Aug 23, 2004 7:36 pm

majki píše:
George píše:...Jinak je otázka jestli se vyplatí koupit za 6000 jinej motor kterej na tom může být stejně jako ten tvuj nebo za 6-7 000 ho nechat částečně zgenerálkovat.
Jinak spotřeba 0,5l na 1000 km je vážně moc. Já jezdím od výměny do výměny a doliju maximálně 1-2 dcl.

No moment, moment...já myslel, že když jsi mluvil o voňavce za 7k, tak že tam je jistota, že ten motor je v naprostým OK stavu, hm???
Jo, vím, že to je moc, já taky ještě před zimou jezdil od výmny do výměny...pokud mi zrovna těsnilo těsnění vany ;)

7 000 je za voňavku. Jde o to jestli si dost zběhlej v tom abys to poznal. Já třeba ne a tak by mě snadno natáhly na hůl. Hele, když nastartuješ, zkus za běhu motoru sundat víčko na ventilovým víku (to kterým dolejváš olej).Jestli to chcípne tak to ten motor má opravdu za sebou.Pokud je dobrej tak musí udržet otáčky.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pon Aug 23, 2004 7:40 pm

Honza píše:
Steve píše:Noooo, keby som mal prachy, tak by som ich zobral. Coupe by som pouzil a hatch by som strelil, investicia by sa vratila a mozno by som na tom este aj nieco trhol... :-)


Je vidět že jsi rozumný hoch se správným vkusem a nechal by sis coupe.. :lol:


jako majitel hatch musím říct, že vi klucí s třema dveřma vůbec navíte co je hezký :lol: :lol: :lol: :lol:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 23, 2004 8:20 pm

Geroge, aj ja mám 5 dverí, ale musíš uznať, že coupé má niečo do seba. napríklad aj MX-6 z generácie 626 GE, je to krásne auto. 5HB je priestranné, športovo ladené, mne sa strašne páči, ale scel by som aj MX-6 napríklad. Všetky Mazdy (až na niektoré nové) sú strašne pekné, aj napríklad 626 CB sa mi páči, kamoš mal z toho coupé a bol som z toho auta úplne mimo. Prepracovaný každý detail, to sa už v dnešných autách nenájde. Všetko je to odfušovaná robota, polotovar, ktorý musíš doma prihriať v mirkovlnke. :lol:

Majki: Neviem, či sa ti oplatí jazdiť až ku mne, veď keď prídeš na ten veľký zraz, tak tam sa na to mrkneme, čo povieš? :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť