Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Co treba urobit po 90 000km?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod pete » Pon Apr 03, 2006 9:38 pm

Pri kupe jazdeneho auta je rozumne vymenit vsetky remene a vsetky kvapaliny,
auto sice mozes kupit aj so servisnou knizkou, no tak vies na com si, ides ako sa hovori od nuly.
Kazdopadne rozvod, tych 90tis.km je jeho cas, no a ked ti zostane chut po tychto investiciach, tak vymenis aj sviecky a kable.
Inaksie Mazda meni u tvojej 1.5 syntetiku kazdych 15tis.km, no poviem ti, videl som taky olej po 12tis.km a to bola cista cierna vazelina. Odvtedy radsej menim skor ako neskor, verim ze sa mi tato starostlivost vrati ked bude auto "v kilometroch". :o)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod tomasicek » Uto Apr 04, 2006 10:41 am

tak dikec ludia....viem ze som analfabet v tychto veciach ale moj odbor je manazment 8-) takze poobede skocim za technikom do mazdy nech mi to pozrie a premeria vsetko co sa len da...dam vam vediet vysledok...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 10:39 am

takze majda zje uz po prehliadke a vysledok...

najprv ma technik potesil ze taku zachovalu majdu uz dlho v servise namali 8-) no a potom prisla ta cast kde treba platit :hope takze menil sa olej v motore, olej v prevodovke, olejovy filter tiez, brzdova je dobra, brzdy a kotuce tiez v dobrom stave, remene su este dobre, menil akurat este sviecky ze vraj tam boli Boshky a majdy ze vraj nemaju radi ine nez original mazdacke sviecky....

takze som rad ze je vsetko OK akurat ze mi vyteka olej zo zadneho tlmicu tak to traba cimskor vymenit a to pojde do penazi...este neviem ci treba vymenit vsetky styri ale asi ano :zouf ale tak ked zainvestujem tak mam na dlho pokoj hadam...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dabel » Štv Apr 06, 2006 10:41 am

tomasicek píše:remene su este dobre

Tak na toto nedaj a remene frisko vymen... maju sa menit kazdych 100tkm a je to zakladna vec potrebna pre dlhy zivot motora...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 10:49 am

dabel píše:
tomasicek píše:remene su este dobre

Tak na toto nedaj a remene frisko vymen... maju sa menit kazdych 100tkm a je to zakladna vec potrebna pre dlhy zivot motora...



ja mu nebudem protirecit on to videl, vyzna sa v tom a povedal ze to ma este cas zatial este nemam ani 90 000km takze s tym pockam a pozrie sa na to pri dalsej vymene oleja...

uz viem aj cenu predne tlmice 3 500.- ks , zadne tlmice 4 200,- ks je to kua drahe ale tak musim to menit lebo to nema zmysel ked su vsetky tri vytecene
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dabel » Štv Apr 06, 2006 10:53 am

tomasicek píše:ja mu nebudem protirecit on to videl, vyzna sa v tom a povedal ze to ma este cas zatial este nemam ani 90 000km takze s tym pockam a pozrie sa na to pri dalsej vymene oleja...

No je to Tvoj motor... rob ako myslis - to bola skor dobre mienena rada. Hlavne, ked nie si prvy majitel a nevies co ma to auto uz za sebou... Nie je to zase taka investicia, aby to stalo za to, riskovat roztrhnuty remen a zlikvidovany motor...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 11:22 am

dabel píše:No je to Tvoj motor... rob ako myslis - to bola skor dobre mienena rada. Hlavne, ked nie si prvy majitel a nevies co ma to auto uz za sebou... Nie je to zase taka investicia, aby to stalo za to, riskovat roztrhnuty remen a zlikvidovany motor...


dakujem za radu, ale on to auto videl a pracuje s mazdami kazdy den tak ma asi o tom nejaky prehlad...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dochtor » Štv Apr 06, 2006 12:13 pm

dabel píše:
tomasicek píše:ja mu nebudem protirecit on to videl, vyzna sa v tom a povedal ze to ma este cas zatial este nemam ani 90 000km takze s tym pockam a pozrie sa na to pri dalsej vymene oleja...

No je to Tvoj motor... rob ako myslis - to bola skor dobre mienena rada. Hlavne, ked nie si prvy majitel a nevies co ma to auto uz za sebou... Nie je to zase taka investicia, aby to stalo za to, riskovat roztrhnuty remen a zlikvidovany motor...

Pri dalsej vymene oleja uz budes cez 100.000, takze po termine... Otazne je co tym dosiahnes, resp. usetris.
Dalsia vymena rozvodov by mala byt pri 200.000 :koule Je otazne ci sa vtedy este budes na nej prehanat ty, niekto iny alebo sa uz bude prehanat sama vo vecnych lovistiach.
Ja som tuto dilemu riesil na aute, ktoreho historiu som dokonale poznal a vymenil som skor ako prisla "stovka"
Ale samozrejme urob ako myslis. :suns
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 1:03 pm

dochtor píše:Pri dalsej vymene oleja uz budes cez 100.000, takze po termine... Otazne je co tym dosiahnes, resp. usetris.


vravim ze este nebude mat cez 100 000km dalsia vymena oleja je pri 97 000km :mrk a toto auto uz urcite nepredam....okrem mna ma na neho zalusk este aj foter takze ked ja si kupim cosi novsie posuvam ho :suns
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dochtor » Štv Apr 06, 2006 2:15 pm

tomasicek píše:
dochtor píše:Pri dalsej vymene oleja uz budes cez 100.000, takze po termine... Otazne je co tym dosiahnes, resp. usetris.


vravim ze este nebude mat cez 100 000km dalsia vymena oleja je pri 97 000km :mrk a toto auto uz urcite nepredam....okrem mna ma na neho zalusk este aj foter takze ked ja si kupim cosi novsie posuvam ho :suns


Do nazvu threadu si dal >90.000, v diskusii priznavas ze menis pravidelne kazdych 20.000 a teraz sa dozvedame, ze najblizsie olej menis pri 97.000. :spik2
Naposledy upravil dochtor dňa Štv Apr 06, 2006 2:18 pm, celkovo upravené 1
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 2:17 pm

dochtor píše:
Do nazvu threadu si dal >90.000, v diskusii priznavas ze menis pravidelne kazdych 20.000 a teraz sa dozvedame, ze najblizsie menis pri 97.000. :spik2


musim to vysvetlit....thread vznikol preto ze som si zohnal dokumentaciu na Fko a tam vsetko podstatne sa robilo po 90 000km ale ja tolko nemam len aby som bol pripraveny a zo zvedavosti som napisal taky thread.....a tych 20 000km tam napisal predosly majitel, bol to madar co uz a ja kedze co sa tyka aut som novacik tak sa len stale ucim teraz uz viem ze sa meni kazdych 15 000km :) vdaka tomuto foru :pray
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dochtor » Štv Apr 06, 2006 2:20 pm

tomasicek píše:
dochtor píše:
Do nazvu threadu si dal >90.000, v diskusii priznavas ze menis pravidelne kazdych 20.000 a teraz sa dozvedame, ze najblizsie menis pri 97.000. :spik2


musim to vysvetlit....thread vznikol preto ze som si zohnal dokumentaciu na Fko a tam vsetko podstatne sa robilo po 90 000km ale ja tolko nemam len aby som bol pripraveny a zo zvedavosti som napisal taky thread.....a tych 20 000km tam napisal predosly majitel, bol to madar co uz a ja kedze co sa tyka aut som novacik tak sa len stale ucim teraz uz viem ze sa meni kazdych 15 000km :) vdaka tomuto foru :pray

Jasne :suns , ale podla toho co ti menili (olej v prevodovke) by si mal mat prave tych 90.000. Podla mna nie je vela dovodov aby sa to robilo skor, najma ak je Mazda v takom super stave. Aj to ma trosku zmiatlo.
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 06, 2006 2:30 pm

dochtor píše:
Jasne :suns , ale podla toho co ti menili (olej v prevodovke) by si mal mat prave tych 90.000. Podla mna nie je vela dovodov aby sa to robilo skor, najma ak je Mazda v takom super stave. Aj to ma trosku zmiatlo.



tak mal by som mat ale povedal ze ten olej v prevodovke uz bol dost hnusny tak ho radsej vymenil, vies madar na tom jazdil asi iba kratke trasy tak sa to tam skor zababralo...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Bill » Štv Apr 06, 2006 7:08 pm

pete04 píše:Pri kupe jazdeneho auta je rozumne vymenit vsetky remene a vsetky kvapaliny,
auto sice mozes kupit aj so servisnou knizkou, no tak vies na com si, ides ako sa hovori od nuly.
Kazdopadne rozvod, tych 90tis.km je jeho cas, no a ked ti zostane chut po tychto investiciach, tak vymenis aj sviecky a kable.
Inaksie Mazda meni u tvojej 1.5 syntetiku kazdych 15tis.km, no poviem ti, videl som taky olej po 12tis.km a to bola cista cierna vazelina. Odvtedy radsej menim skor ako neskor, verim ze sa mi tato starostlivost vrati ked bude auto "v kilometroch". :o)

:tlesk:
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Poslaťod pete » Štv Apr 06, 2006 9:00 pm

tomasicek píše:takze majda zje uz po prehliadke a vysledok...

najprv ma technik potesil ze taku zachovalu majdu uz dlho v servise namali 8-) no a potom prisla ta cast kde treba platit :hope takze menil sa olej v motore, olej v prevodovke, olejovy filter tiez, brzdova je dobra, brzdy a kotuce tiez v dobrom stave, remene su este dobre, menil akurat este sviecky ze vraj tam boli Boshky a majdy ze vraj nemaju radi ine nez original mazdacke sviecky....

takze som rad ze je vsetko OK akurat ze mi vyteka olej zo zadneho tlmicu tak to traba cimskor vymenit a to pojde do penazi...este neviem ci treba vymenit vsetky styri ale asi ano :zouf ale tak ked zainvestujem tak mam na dlho pokoj hadam...


do servisu kde ti vizualne posudil stav a zivotnost rozvodoveho remena uz viac nechod, ti to radim ako ze si clen fora a mam rad mazdy :neutral
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť