Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Co treba urobit po 90 000km?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Co treba urobit po 90 000km?

Poslaťod tomasicek » Ned Apr 02, 2006 5:21 pm

Mam 323f a zachvilu bude mat 90 000km, co treba urobit po tychto kilometroch pretoze podla original mazdy prirucky treba vymenit olej v prevodovke, skontrolovat volu ventilov v motore, vymenit rozvodovy remen motoru.... atd.

http://fotky2.azet.sk/fotka.phtml?i9=10 ... 3652&ftv=1

Co z toho ste robili vy, teda je vsetko potrebne robit ak je vsetko OK a nic nerobi problemy?
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Bootleg » Ned Apr 02, 2006 5:53 pm

Okrem rozvodoveho remena aj spanovaciu a vodiacu kladku a pruzinku na spanovaciu kladku.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod gathis » Ned Apr 02, 2006 8:28 pm

dělal jsem všechno přesně podle příručky, resp. vzhledem ke svojí šikovnosti a technickému vybavení nechal udělat..... nemysím si, že by bylo rozumné něco vynechat a šetřit na tom..... cena je sice vysoká, ale taková rozsáhlá údržba je pouze jednou za 90 tis, tzn. příště mě potká až za 4 roky (pokud ještě s tímto autem)

dělal jsem: rozvody (vč. kladky), motorový olej, filtr, olej v převodovce, náplň chladiče, výměna brzdovky (+spojkové), svíčky a navíc ještě nové brzdové kotouče (byly zkroucené)...
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 10:36 am

gathis píše:dělal jsem všechno přesně podle příručky, resp. vzhledem ke svojí šikovnosti a technickému vybavení nechal udělat..... nemysím si, že by bylo rozumné něco vynechat a šetřit na tom..... cena je sice vysoká, ale taková rozsáhlá údržba je pouze jednou za 90 tis, tzn. příště mě potká až za 4 roky (pokud ještě s tímto autem)

dělal jsem: rozvody (vč. kladky), motorový olej, filtr, olej v převodovce, náplň chladiče, výměna brzdovky (+spojkové), svíčky a navíc ještě nové brzdové kotouče (byly zkroucené)...



tak mojej lasky sa tak skoro nevzdam jedine zeby boli prasule na novu :)

a co sa tyka tych tvojich oprav....rozvody myslis remene?, motorovy olej sa meni pravidelne po 20 000, olej v prevodovke niekto nemeni tak teraz neviem ale asi ho dam vymenit, napln chladice, kym to neni spinave tak kazde dva roky, spojkova kvapalina tak to pocujem po prvy krat opytam sa v mazde a brzdova sa meni pred STK sa mi zda.....brzdne kotuce a dosticky su v dobrom stave...hmmm tak asi len zajdem do mazdy na generalku motora a vymenu spojkoveho oleja a oleja do prevodovky, mozno aj tie remene necham pozriet ale predosly majitel sa o to auto dost staral takze nebude treba menit asi vsetko...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Doktor » Pon Apr 03, 2006 2:33 pm

tomasicek píše:a brzdova sa meni pred STK sa mi zda.....
...hmmm tak asi len zajdem do mazdy na generalku motora a vymenu spojkoveho


No chlapče normálni sme my taktok? že brzdovka pred STK - ta čo si krepý?!? Brzdovka sa mení podľa bodu varu, tvoja bude už podľa tvojej zrejmej nevyklusanosti v prdeli... A na generálku motora ešte nechoď, myslím, že nové piestne krúžky, ojničné a kľukové ložiská ešte nepotrebuješ, cena by sa ti asi tiež nepáčila. :lol

Inak toto všetko určite áno: motorový olej + filter, rozvoďák, napínacia kladka(y) rozvoďáku, "spojkový olej" je v skutočnosti brzdovka, berie to zo spoločnej nádoby. Palivový filter, sviečky. Prevodový olej som ja menil pri 150 000km, ale jazdil som dlhé trasy...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 2:48 pm

Doktor píše:
No chlapče normálni sme my taktok? že brzdovka pred STK - ta čo si krepý?!? Brzdovka sa mení podľa bodu varu, tvoja bude už podľa tvojej zrejmej nevyklusanosti v prdeli... A na generálku motora ešte nechoď, myslím, že nové piestne krúžky, ojničné a kľukové ložiská ešte nepotrebuješ, cena by sa ti asi tiež nepáčila. :lol




Co urazas Kua? Za to ze ty si vystudovany automechanik ja nemozem.....Ano meni sa pred STK pretoze tam ti meraju bod varu a STK bolo robene v auguste tak pochubujem ze za striedmeho jazdenia sa za zhruba tristvrte roka bod varu znizil o 100 stupnov....logika.....a to o tom motore hovorili origos papiere na mazdu..nehovoril som o novych ventiloch iba o vole ventilov...tam sa to nejako dotahuje nie?
Naposledy upravil tomasicek dňa Pon Apr 03, 2006 4:07 pm, celkovo upravené 1
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Kubis » Pon Apr 03, 2006 2:55 pm

tomasicek píše:
nehovoril som o novych piestov iba o vole piestov...tam sa to nejako dotahuje nie?


asi nějaka novinka.....nebo se mam ještě co učit.... :hanged
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Doktor » Pon Apr 03, 2006 2:59 pm

tomasicek píše:Za to ze ty si vystudovany automechanik ja nemozem.....Ano meni sa pred STK pretoze tam ti meraju bod varu a STK bolo robene v auguste tak pochubujem ze za striedmeho jazdenia sa za zhruba tristvrte roka bod varu znizil o 100 stupnov....logika.....a to o tom motore hovorili origos papiere na mazdu..nehovoril som o novych piestov iba o vole piestov...tam sa to nejako dotahuje nie?


Neurážam, zaujalo ma to. Som vyštudovaný lekár, nie automechanik, to ma len naučil život. Dovod výmeny brzdovej kvapaliny nie je STK, je to práve ten klesajúci bod varu, malo by sa to v servise kontrolovať. Ak ju teda menili v auguste, stačí ju zrejme len premerať. Tá posledná veta opäť budí posmešky, zrejme máš na mysli voľu ventilov. Mám to inak, V6 má HLA - nič nekontrolujem, nastavuje sa to samo, ale 1,5 je tu dosť, určite to niekto bude vedieť.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dochtor » Pon Apr 03, 2006 3:00 pm

tomasicek píše:
gathis píše:dělal jsem všechno přesně podle příručky, resp. vzhledem ke svojí šikovnosti a technickému vybavení nechal udělat..... nemysím si, že by bylo rozumné něco vynechat a šetřit na tom..... cena je sice vysoká, ale taková rozsáhlá údržba je pouze jednou za 90 tis, tzn. příště mě potká až za 4 roky (pokud ještě s tímto autem)

dělal jsem: rozvody (vč. kladky), motorový olej, filtr, olej v převodovce, náplň chladiče, výměna brzdovky (+spojkové), svíčky a navíc ještě nové brzdové kotouče (byly zkroucené)...



tak mojej lasky sa tak skoro nevzdam jedine zeby boli prasule na novu :)

a co sa tyka tych tvojich oprav....rozvody myslis remene?, motorovy olej sa meni pravidelne po 20 000, olej v prevodovke niekto nemeni tak teraz neviem ale asi ho dam vymenit, napln chladice, kym to neni spinave tak kazde dva roky, spojkova kvapalina tak to pocujem po prvy krat opytam sa v mazde a brzdova sa meni pred STK sa mi zda.....brzdne kotuce a dosticky su v dobrom stave...hmmm tak asi len zajdem do mazdy na generalku motora a vymenu spojkoveho oleja a oleja do prevodovky, mozno aj tie remene necham pozriet ale predosly majitel sa o to auto dost staral takze nebude treba menit asi vsetko...

Motorovy olej by som menil tak ako sa ma, teda kazdych 15.000. Ak nieco Mazda potrebuje tak je to prave toto. Ziadne piesty dotahovat netreba :suns , mozno si myslel ventily, ale pri tomto motore ani tie. A brzdovka sa nenici jazdenim ale vdaka tomu ze nabera vlhkost z okolia.
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod George » Pon Apr 03, 2006 3:21 pm

tomasicek píše: co treba urobit po tychto kilometroch


Koupit jiný auto :o)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 4:04 pm

George píše:
tomasicek píše: co treba urobit po tychto kilometroch


Koupit jiný auto :o)


ftipneeee :ne:
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 4:05 pm

dochtor píše:Motorovy olej by som menil tak ako sa ma, teda kazdych 15.000. Ak nieco Mazda potrebuje tak je to prave toto. Ziadne piesty dotahovat netreba :suns , mozno si myslel ventily, ale pri tomto motore ani tie. A brzdovka sa nenici jazdenim ale vdaka tomu ze nabera vlhkost z okolia.



Ja mam plnu syntetiku a ta sa meni az po 20 000km nie? aspon tak to tam mam napisane rok alebo 20 000km
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod gathis » Pon Apr 03, 2006 6:00 pm

tomasicek píše:
gathis píše:dělal jsem všechno přesně podle příručky, resp. vzhledem ke svojí šikovnosti a technickému vybavení nechal udělat..... nemysím si, že by bylo rozumné něco vynechat a šetřit na tom..... cena je sice vysoká, ale taková rozsáhlá údržba je pouze jednou za 90 tis, tzn. příště mě potká až za 4 roky (pokud ještě s tímto autem)

dělal jsem: rozvody (vč. kladky), motorový olej, filtr, olej v převodovce, náplň chladiče, výměna brzdovky (+spojkové), svíčky a navíc ještě nové brzdové kotouče (byly zkroucené)...



tak mojej lasky sa tak skoro nevzdam jedine zeby boli prasule na novu :)

a co sa tyka tych tvojich oprav....rozvody myslis remene?, motorovy olej sa meni pravidelne po 20 000, olej v prevodovke niekto nemeni tak teraz neviem ale asi ho dam vymenit, napln chladice, kym to neni spinave tak kazde dva roky, spojkova kvapalina tak to pocujem po prvy krat opytam sa v mazde a brzdova sa meni pred STK sa mi zda.....brzdne kotuce a dosticky su v dobrom stave...hmmm tak asi len zajdem do mazdy na generalku motora a vymenu spojkoveho oleja a oleja do prevodovky, mozno aj tie remene necham pozriet ale predosly majitel sa o to auto dost staral takze nebude treba menit asi vsetko...



- myslím rozvodový řemen a jeho napínací kladku
- taky mám plnou syntetiku a rozhodně se mění po 15 tis. (podívej se ještě jednou na to co jsi hodil na net, máš to na té fotce!!!) a to jak u mojí 1,3 tak u tvé 1,5 (tvých 20 tis. by se na motoru mohlo při takovémto dlouhodobém zacházení docela podepsat...)
- spojková a brzdová kapalina je společná (možná jsem to dost nezdůraznil)
- pokud měřili brzdovku v srpnu na stk (což vůbec není jisté), pak se od té doby mohlo dost změnit... brzdy mi selhaly na favoritu (právě kvůli nízkému bodu varu) a věř, že to není hezký pocit

a pouze malá poznámka, nedělal jsem opravy jak píšeš, ale pravidelnou běžnou údržbu.... bez ní ti to taky bude jezdit, ale docela bych se bál, vyrazit s takovým autem někam daleko, a už vůbec ne si ho po takovém majiteli koupit.... bohužel se o občas na první pohled nedá zjistit....
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod majki » Pon Apr 03, 2006 6:27 pm

tomasicek píše:
George píše:
tomasicek píše: co treba urobit po tychto kilometroch


Koupit jiný auto :o)


ftipneeee :ne:

Se smejes, ale kamos, jak to videl, rekl to samy :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod karol » Pon Apr 03, 2006 6:50 pm

olej sa meni podla toho co uvadza vyrobca motora a nie vyrobca oleja!!! ked vyrobca motora stanovy vymenny interval oleja na 5tis km tak sa ma menit po 5tis km a nie podla toho co napise vyrobca oleja! brzdovka sa meni kazdych 30000km alebo dva roky
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť