Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dovoz auta z Nemecka do CR

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

dovoz

Poslaťod marianko » Str Aug 04, 2004 11:47 am

dabel píše:ad prenosne znacky: k tomu este treba vybavit zakonnu poistku na tych par dni platnosti znacky.



Poistka je uz zaratana v tej cene znaciek.Znacka samotna stoji cca 9.90eur ostatne je poistka.
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod Koudy » Str Aug 04, 2004 10:21 pm

Majki, poptával jsem se a nedozvěděl jsem se nic novýho, než co bylo napsáno tady. Osobně bych se asi přikláněl k těm převozním značkám, když tam máš známýho a víš, že to auto dojede až domů. Ale záleží na tobě. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod René » Sob Aug 07, 2004 11:44 am

Majki ten můj známý říkal, že nejjednodušší a nejefektivnější řešení je, že máš s tím dotyčným sepsat plnou moc na to, že ti to auto pučuje na výjezd co česka a nechat si to potvrdit u nich notářem. Autem tak přijedeš bez problémů až před barák a pak mu jen pošleš značky. Všechna ostatní řešení jsou drahé a myslím, že tady už byli všechny řečené.
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod majki » Ned Aug 08, 2004 8:22 pm

René píše:Majki ten můj známý říkal, že nejjednodušší a nejefektivnější řešení je, že máš s tím dotyčným sepsat plnou moc na to, že ti to auto pučuje na výjezd co česka a nechat si to potvrdit u nich notářem. Autem tak přijedeš bez problémů až před barák a pak mu jen pošleš značky. Všechna ostatní řešení jsou drahé a myslím, že tady už byli všechny řečené.

Jo, o tom jsem už uvažoval...ale jak to pak ten Němec udělá s odhlášením svého auta??? Nebude mít problém???
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 08, 2004 8:53 pm

Nahlási ako kradnuté, ty medzitým odpíliš kasňu, vyhodíš časť s číslom do šrotu a bude.. :o) :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod René » Pon Aug 09, 2004 7:32 am

majki píše:
René píše:Majki ten můj známý říkal, že nejjednodušší a nejefektivnější řešení je, že máš s tím dotyčným sepsat plnou moc na to, že ti to auto pučuje na výjezd co česka a nechat si to potvrdit u nich notářem. Autem tak přijedeš bez problémů až před barák a pak mu jen pošleš značky. Všechna ostatní řešení jsou drahé a myslím, že tady už byli všechny řečené.

Jo, o tom jsem už uvažoval...ale jak to pak ten Němec udělá s odhlášením svého auta??? Nebude mít problém???


No asi ne když to ten můj známý takhle dělá... Ani mě nenapadá proč by měl mít problémy, vždyť on se může rozhodnout o prodeji až když budeš mít auto tady. Nebo se může rozhodnout, že ti ho daruje a ty s tím přece nepojedeš zpět.
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod dabel » Pon Aug 09, 2004 9:28 am

René píše:Majki ten můj známý říkal, že nejjednodušší a nejefektivnější řešení je, že máš s tím dotyčným sepsat plnou moc na to, že ti to auto pučuje na výjezd co česka a nechat si to potvrdit u nich notářem. Autem tak přijedeš bez problémů až před barák a pak mu jen pošleš značky. Všechna ostatní řešení jsou drahé a myslím, že tady už byli všechny řečené.

Velmi pochybujem, ze Nemec by bol ochotny taketo nieco spravit. V pripade akejkolvej havarky by totiz prisiel o bonus v poistovni a stalo by ho to dost vela penazi. Takze toto by islo asi len u nejakeho dobreho znameho. Inak odhlasenie a prihlasenie prebieha v Nemecku len s papiermi, bez nutnosti predvadzania auta - dost ma to sokovalo. Prve auto som prehlasoval v ramci Mnichova, proste som odparkoval v inej ulici, zasiel s velkym a malym technicakom dnu, tam ma zapisali ako noveho majitela a bolo. A Mazdulka este bola v predajni (iny okres) a ja som ju na seba prehlasil tiez len s papiermi a znackami.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 09, 2004 10:30 am

Hehe, Dabel, sak ty si dobry znamy v Nemecku.. :o) :o) Potebujem zohnat 121 kocku, taku ako Kia Pride. :o) Hehehee..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Aug 09, 2004 10:32 am

Nieco taketo?
http://www.autoscout24.de/home/index/de ... oq1ro1wrsk

No jo, ja by som tiez horko zaplakal v pripade problemu :(( Rocne by ma to stalo na poistke slusnych par tisic, keby ma preradili :((
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 09, 2004 10:34 am

Dabel: Nooo, presne!!!! :o) Ale nechcem soft-top, aby mi to niekto neprerezal, a chcem bielu, aby som z toho lahsie urobil lienku. :-)
Takze z dovozu nic, ze? :-(
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Aug 09, 2004 10:38 am

A nesces radsej spravit dalmatina? Neni problem, ja Ti ju vyhliadnem, akorat ju na seba nenapisem. Je ovela lacnejsie (aj z hladicka poistky co ja platim) zobrat docasne znacky a na par dni poistku ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 09, 2004 10:41 am

U nas ma jedna holka staru Corsu a ma na nej zebru, ako safari, ja by som scel lienku a aj tykadla.. :-) Tak to zatial nechame tak, po Novom roku, ked budu nizsie poplatky, tak mozno.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Aug 09, 2004 10:46 am

Ked aj s tykadlami, tak tomu samozrejme nemozem stat v ceste. Jedine, co stat v ceste moze, je Euro II norma.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Relic » Str Aug 11, 2004 11:16 pm

Cafte! Mam otazku...vyhliadol som si jednu Mazdu 323 F 1.5i z http://www.mobile.de Stoji 3450 Euro co je na nase okolo 138 000 Sk. Ked priratam 50tis poplatok za neviem co je to 188tisic. Ake vydavky ma este cakaju, kym budem moc auto tu normale pouzivat? Myslim daco ako tie prepravne znacky...a tak. Je tu niekto, kto by to vedel doviest??? Dik.
Relic
 

Poslaťod trojanhorse » Štv Aug 12, 2004 8:28 am

to Relic: vyčkaj do nového roku. Odpadne ten poplatok 50000. Oplatí sa čakať. 8)
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť