Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dovoz auta z Nemecka do CR

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Honza » Štv Júl 29, 2004 8:12 pm

Tak s tímhle požadavkem jsem se u nás nesetkal..:o))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 8:15 pm

To je čo? Ja som sa na toto bol pýtať a bolo mi to takto vysvetlené, že to takto prebieha. Priamo od príslušníka policajného zboru. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Júl 30, 2004 8:40 am

Na to, co už tu bylo napsaný, nic novýho nevymyslíš. U nás se už neplatí nic jen když budeš vyřazovat auto z evidence, musíš doložit, že jsi ho předal k ekologické likvidaci a to bude stát, až se vrakáče dostanou do obrazu pěný prachy. Ale to není tvůj případ. Takže buď vyřazené na plošině (Marianko by mohl napsat, nač to asi příjde), nebo pojízdné, se značkou pro převoz, ručením na cestu atd. Když pojedeš se svýma SPZ a vymáknou Ťě, budou Tě nejdřív vyšetřovat jako bys to ukradl a do Německa Tě pár let nepustí. Na druhou stranu číslo karoserie mi nikdy nikdo nekontroloval a odstín bary se na starším a zaprášeným autě na pohled nepozná.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod dabel » Pia Júl 30, 2004 10:31 am

Pavel Rittich: ad "do Německa Tě pár let nepustí" - toto uz neplati, nemozes mat ako obcan Unie vstup do niektore clenskej krajiny zakazany.

ad znacky: prevoz na vlastnych znackach by som neriskoval. Ked Ta vymaknu, budes mat pekny pruser - za tych par eur za prevozky to nestoji.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Júl 30, 2004 12:14 pm

to dabel: Vidíš, to s tou unií mi nedošlo. Ale stejně bych to neriskoval. Ty jetý auta jsou tam podstatně levnější než u nás, to za ty vedlejší náklady stojí.
Hele, co vy to na Slovensku platíte za šílený poplatky při dovozu a převodu? Kolik to doopravdy dělá?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pia Júl 30, 2004 7:21 pm

Dobra, vidim,ze tak jednoduchy, jak jsem to videl (a taky muj otec) to asi nebude...mimochodem stale cekam na prispevek KOUDYho!!!! Halooo, zijes, chlapaku???

TAkze ted jinej dotaz: Co vse si musim zaridit, abych to mohl privezt na privesu jak tady rikate "na nahradni dily". Diky kluci...jste zlati.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Sob Júl 31, 2004 2:59 pm

TO MARIANKO: Rikas, mas s tim zkusenosti, tak mohl bych te pozadat o to, abys mi to sepsal, jak to probiha od toho, kdy prijedes do nemecka pro to auto az po to, kdy ho dovezes domu??? A takyvsechny potrebne doklady, naklady a vydaje??? Diky moc.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod René » Ned Aug 01, 2004 2:08 pm

Majki, že jsi to neřekl hned :-) Já už mám předběžně domluvené to sámé s jedním známým. Dokonce mi nabízel, že mi doveze za cca 700 euro mazdu stejný tip ale lepší než mám a postaví to na současné papíry nebo něco jen na náhradní díly. Podle něho je ale lepší dovést už fakt nějakou v super stavu a to současné nechat na náhradní díly. Prej to za těch 700 euro co viděl se nadá s tím mým srovnávat :-). Tak nevím, uvažuji co bude pro mne lepší ale na ten tvůj případ se ho zeptám...
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod majki » Ned Aug 01, 2004 2:26 pm

René píše:Majki, že jsi to neřekl hned :-) Já už mám předběžně domluvené to sámé s jedním známým. Dokonce mi nabízel, že mi doveze za cca 700 euro mazdu stejný tip ale lepší než mám a postaví to na současné papíry nebo něco jen na náhradní díly. Podle něho je ale lepší dovést už fakt nějakou v super stavu a to současné nechat na náhradní díly. Prej to za těch 700 euro co viděl se nadá s tím mým srovnávat :-). Tak nevím, uvažuji co bude pro mne lepší ale na ten tvůj případ se ho zeptám...

No, je to tak, že ta za těch cca. 100 EURo je v dobrým stavu, pojízdná, nehnitá, jen motor žere trochu víc oleje (než benzínu ;)) a já to chci hlavně kvůli náhradním dílům jak karoserie, tak elektroniky a to je prý vše v OK stavu. V motoru jsou prý jen vprdeli simeringy a gufera nebo co či jak se tomu nadává, jenže oprava by stála toho němca 25.000,- , takže proto do toho už nejde, tak to chce prodat...jinak to bylo garážovaný a udržovaný auto...ale budu rád, když se poptáš...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod René » Ned Aug 01, 2004 2:31 pm

jasně voptám se ho ale je to ten samej co předtím :-) je sice spolehlivej ale dlouho mu trvá než se něco dovím :-)) On to i přímo vozí takže se ho rovnou zeptám co by to stálo to dosmíčit...
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod majki » Ned Aug 01, 2004 8:17 pm

René píše:jasně voptám se ho ale je to ten samej co předtím :-) je sice spolehlivej ale dlouho mu trvá než se něco dovím :-)) On to i přímo vozí takže se ho rovnou zeptám co by to stálo to dosmíčit...

Bomba...kdo si pock, ten se docka ;))), takze si rad pockam ;)))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirec1xxx » Uto Aug 03, 2004 11:19 am

Pavel Rittich píše:Chalani, co to proboha platíte na Slovensku za šílený poplatky? Mně to nedalo a zeptal se u nás na dopravce. K nám můžu dovézt auto do 8 let stáří bez problémů, teď už i bez cla. Starší jedině na díly, jenže výměna karoserie je přestavba - u stejného typu je to bez problémů za kolek. Takže koupit v němcích auto, dotáhnout ho na plošině a legálně vyměnit karoserii. Číslo motoru se už do techničáku nepíše a když ho tam máš, dá se za 10,- Kč kolek vymazat, pak už je otázka co všechno jsi opravdu vyměnil. Převod auta, který už tu je jednou registrovaný, stojí stejný peníze ať je český nebo cizí. Kolik vlastně platíte vy?


U nas na slovensku je to ako u pohlavnych organov(U kokotov...)
V cechach uz davno nerobi problem doviezt auto, akurat u nas vsetko ty
debili ktori si hovoria poslanci a vlada neberu ohlad na ludi.
Nastastie sa im podarilo oddialit prijatie noveho zakona, ktory upravuje poplatky iba do toho 1.1.05, takze potom by to malo uz byt v pohode.
Ja som mal napr. dohodnutu 323 F, r.v. 97, 90 tis. km, servisovanu v mazda servise, s kompletnou poslednou garancnou prehliadkou a vymenou naplni+filtrov+rozvodaku za 3000 EUR.
Padlo to kvoli nasmu jebnutemu byrokratickemu aparatu...
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Uto Aug 03, 2004 10:16 pm

to MAJKI: absolutně nestíhám, ale zítra snad budu moudřejší, tak dám vědět.

to RENÉ: s tím autem za 700 EURo mi to připadá jako super věc a jestli mě někdy potká něco špatnýho na mojí mazdině, tak to udělám taky, kontakty už mám. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod marianko » Uto Aug 03, 2004 10:56 pm

majki píše:TO MARIANKO: Rikas, mas s tim zkusenosti, tak mohl bych te pozadat o to, abys mi to sepsal, jak to probiha od toho, kdy prijedes do nemecka pro to auto az po to, kdy ho dovezes domu??? A takyvsechny potrebne doklady, naklady a vydaje??? Diky moc.


Odtahovka:Dojdes pre auto nalozis a ides s tym domov.cena 14Skk /Km

Prenosne znacky:dojdes do nemecka, so znamym ktory je obcanom DE pojdete na Zullasungamt zaplatis poplatok za zlte znacky cca 70-100eur namontujes a ides domov.
Ked nemas znameho tak si tie znacky budes musiet kupit cervene 100-150eur anamontujes a ides domov.

Na cierno:J.ebnes tam svoje znacky a skusis stastie.Pokuta od 350-eur. :o
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod dabel » Str Aug 04, 2004 9:48 am

ad prenosne znacky: k tomu este treba vybavit zakonnu poistku na tych par dni platnosti znacky.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron