Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dovoz auta z Nemecka do CR

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Dovoz auta z Nemecka do CR

Poslaťod majki » Str Júl 28, 2004 8:11 pm

Mel bych na Vas takovy dotaz. ..... ma v Nemecku par znamych ti by pry byli schopni sehnat nejakou 626 GD 2.2i sedan (proste to co mam ja) v pojizdnym stavu za nejakych 100 - 200 EURO, jako ze bych to mel na nahradni dily pro tu svoji Mazdu. Jen ted resime otazku, jak to bez potizi prevezt pres hranice az sem, aniz by neco zjistili policajti pri bezne silnicni kontrole nebo nedej boze celnici na hranicich. ..... zminoval neco o dovozu/prevozu "na SPZ". Mohl by mi nekdo vysvetlit, jak to funguje??? Nebo zjistit??? Bylo by to totiz docela fajn, mit v garazi druhy GDcko, z kteryho by mohl clovek si brat nahradni dily...hm? Tak dik.

Misto tech tecek patri jmena, z jistych duvodu je sem neuvadim...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod marianko » Str Júl 28, 2004 8:19 pm

ak ma to auto este platne TUV/u nas STK/ tak si vybav prenosne spz.stoji to od 70 do 150eur,v zavislosti od kraja kde to kupujes.tam zajdes na ZULASSUNGAMT a tam ti ich vydaju.alebo si zozen odtahovku /zhodou okolnosti ja jednu vlastnim a buduci tyzden idem pre jedno auto/,alebo si daj na to auto vlastne spz a dojdes s tym domov.len nebud nervozny na hraniciach.
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod Honza » Str Júl 28, 2004 8:29 pm

Škoda že mazda už nemá číslo kastle jenom na štítku jako škodovka,ale má to už vybouchlý v kastli..Pak by se jenom předělal štítek a daly by se značky použít bezestrachu..(číslo motoru se dá z malýho techničáku nechat vyšrtnout)...Takhle je to těžší zamaskovat..muselo by se to místo kde číslo je mírně poklepat dovnitř,překitovat a do toho ještě nezaschlýho kitu číslo kastle vyrýt a přestříkat..Ale to by trvalo dlouho a na parkovišti se to neudělá..:o) A bez toho bych teda s tím nezkoušel jet na značkách..sice šance že tě policajtí zastaví a budou kontrolovat čísla kastle a motoru je malá,ale náhoda je blbec a posedět si pár dní v chládku než by se vysvětlilo že opravdu nejsi zloděj aut bych teda nechtěl..:o)) Asi by to fakt chtělo tu odtahovku..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Štv Júl 29, 2004 9:47 am

Colnici uz na hraniciach nie su, takze ziadny strach ;))

Marianko, Ty vozis Mazdy a vozis, takze sa urcite vyznas: ako to je s tym poplatkom za prihlasenie starsieho auta? Casom chcem moju cervenu Mazdulku venovat frajerke (vidite, ako ju lubim? Teda frajerku ;))), ale zatial sa na to vztahuje 50 litrov poplatok (ma uz 6 rokov), co sa mi zda dost. Pocul som, ze od 1.1.2005 ma byt ten poplatok zruseny. Je to pravda?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 9:59 am

Ano, zaplatis 2000 Sk, ale potom asi budes musiet zaplatit nejaky poplatok do recyklacneho fondu - asi 3500 Sk a este nejake poplatky..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Štv Júl 29, 2004 10:05 am

Pat a pol litra mas v riti, ale 50 litrov za 6 rocne auto je uz svinsky vela...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 10:08 am

Sak prave.. Ked zozeniem 626 r.v. 1996 z Anglicka za 250 GBP, tak je to dost sproste platit k tomu 50 litrov, nie? :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Štv Júl 29, 2004 10:11 am

Z Anglicka??? A to si myslis, ze prihlasit pravostranne riadenie je s prstom v nose?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 10:13 am

Vymenim riadenie na lavu stranu, takisto pristrojovku a no problem. Don't worry, toto sme uz s kamosmi preberali. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Štv Júl 29, 2004 10:14 am

;)) ked sa Ti to oplati... Ty musis vediet ;) Skor by som zvolil dovoz z Rakuska/Nemecka, ktory je bezproblemovy. A starsie Mazdy su za smiesne ceny. A vies jak - ked to budes tahat z Mnichova a okolia, neni problem dat pivo a prespat ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 10:17 am

No neviem, naposledy som videl ponuku na GD-cko, 4WD, 1988, super stav (fakt super), najazdenych okolo 140000 mil za 50 GBP!!!!!!! Je este niekde lepsia cena?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Júl 29, 2004 1:44 pm

Chalani, co to proboha platíte na Slovensku za šílený poplatky? Mně to nedalo a zeptal se u nás na dopravce. K nám můžu dovézt auto do 8 let stáří bez problémů, teď už i bez cla. Starší jedině na díly, jenže výměna karoserie je přestavba - u stejného typu je to bez problémů za kolek. Takže koupit v němcích auto, dotáhnout ho na plošině a legálně vyměnit karoserii. Číslo motoru se už do techničáku nepíše a když ho tam máš, dá se za 10,- Kč kolek vymazat, pak už je otázka co všechno jsi opravdu vyměnil. Převod auta, který už tu je jednou registrovaný, stojí stejný peníze ať je český nebo cizí. Kolik vlastně platíte vy?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Štv Júl 29, 2004 7:10 pm

Kluciii, diky, ze jste sem neco napsali, ale jaksi mi nikdo nebyl (az na Marianka) odpovedet nejak JASNE a SROZUMITELNE. Me jeden znamej rikal, ze staci vzit SPZ z myho auta a v tom nemecku je hodit na to GDcko, ktery chcu dovezt...a pak proste pojedu jako by s mojim autem. Jen mi jde o to, co muzou udelat policajti, kdyz me zastavi na bezne kontrol a zjisti, ze auto ma krapet jinou barvu nez se pise v technicaku (nebo jak se da tohle obejit?????). Odtahovka nema smysl, tam by se musela platit ekologicka dan (kterya neni zrovna nejmensi) a to jeste nevim, jestli by se neplatila nejaka dan tady za to, ze tady vubec to auto muzu dovezt (jako nepojizdny vrak na nahradni dily). Takze, odpovi mi nekdo ROZUMNE A SROZUMITELNE??? Diky..

Ja s tim dovezenym autem (proste sedan, 2.2i, jen jina barva) nechci pak normalne jezdit a vyuzivat ho pro normalni potrebu, to auto bude stat v garazi a bude proste jen na nahradni dily pro moje GDcko. Shnijou mi dvere, tak si je vezmu z toho dovezenyho auta, hodim je do laku a v poho. Nebo mi odejde alternator, tak ho vezmu z toho dovezenyho auta a v poho. Proste to auto bude lezet v garazi a z nej si budu brat jen nahradni dily. Jde mi jen o to, jak ho za co nejmensi peniz dotahnout semka k nam domu - dyt uz jen benzin bude palka jako prase (rozumej, nemam na to, abych tam platil ridice odtahovky + jeho benzin, nebo abych platil nejakou ekologickou dan ci co za prasarny, ktere si Nemci navymysleli...btw., moc dobre vim, ze u dost hodne aut je ekologicka dan drazsi nez povinne ruceni na to auto - proste Nemci ryzujou na cem muzou - Sorry, Dabel, ale tohle mi nevymluvis) a jen tak s nejakou karou na privesnym voziku pres hranice prece prejet nejde.

TO PAVEL RITTICH: Jak bych to teda mohl vyresit??? Napada te neco?

TO KOUDY: Zjistil jsi neco???
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Štv Júl 29, 2004 8:06 pm

No ono nejde jenom o tu barvu..ono jde i o číslo kastle a motoru...Číslo motoru jde vymazat z techničáku asi za 10 korun...Nakonec i ta barva by byla řešitelná stejně..prostě by sis nechal v techničáku změnit barvu na tu kterou má to auto co chceš přivízt a pak zase zpět..Stálo by tě to ty prachy na kolek a čekání na úřadě..nevim kolik se platí za změnu barvy,ale řekl bych že to rozhodně nebude víc než 50Kč,takže to je taky pohoda a jistě by se to vyplatilo...Ale pořád jedeš s autem co má jiný číslo karoserie než je v techničáku..sice se to normálně nekontroluje a riziko zase až takový není,ale nikdy nevíš co zrovna koho napadne a jaká bude dopravně bezpečnostní akce...
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 29, 2004 8:08 pm

U nás sa mení farba auta tak, že najprv prestriekaš auto a potom s ním prídeš na prepis a aj ti ho pozrú, akej je farby a potom to napíšu do techničáku.. :?:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť