Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak mám odstrani kit z plastu??

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Jak mám odstrani kit z plastu??

Poslaťod George z práce » Ned Mar 05, 2006 4:09 pm

Včera jsem přivezl auto od lakýrníka a vyskytl se malý
problém. Lakýrník byl prase a mám celý interier opatlaný
prsty od kitu (hlavně u loketní opěrky a středovém tunelu). Ten kit již samozřejmě ztvrdl. Nejsou to vetší kousky ale vždycky jenom lehká mázlá vrstva jak se o něco otřel. Existuje něco, nějaký přípravek,
čím bych ten kit z toho plastu odstranil (ale aby to zároveň vůči plastu nebylo agresivní jako ředidlo např.).
Poraďte prosím.
George z práce
 

Poslaťod Michal 4WS » Ned Mar 05, 2006 6:04 pm

Ja som to spravil (mal som podobný problém) trichlórom, pomohlo to ale potom som to rýchlo "ošetril" takým sprejom na palubovku.
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod cajnik » Ned Mar 05, 2006 6:24 pm

George z práce píše:Včera jsem přivezl auto od lakýrníka a vyskytl se malý
problém. Lakýrník byl prase a mám celý interier opatlaný
prsty od kitu (hlavně u loketní opěrky a středovém tunelu). Ten kit již samozřejmě ztvrdl. Nejsou to vetší kousky ale vždycky jenom lehká mázlá vrstva jak se o něco otřel. Existuje něco, nějaký přípravek,
čím bych ten kit z toho plastu odstranil (ale aby to zároveň vůči plastu nebylo agresivní jako ředidlo např.).
Poraďte prosím.

tmel je na polyesterovej bazi... existuje polyesterove riedidlo, ktorym sa tmely riedia... no trebalo by to vyskusat na kusku plastu co to spravi... nezarucujem vsak, ze uz zaschnuty tmel pojde riedidlom odstranit. treba vyskusat. ale skusim zistit.
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Ned Mar 05, 2006 9:04 pm

Michal 4WS píše:Ja som to spravil (mal som podobný problém) trichlórom, pomohlo to ale potom som to rýchlo "ošetril" takým sprejom na palubovku.
Já jsem měl doma tetrachlór. Nevím jestli je to podobný ale tím to nešlo.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Michal 4WS » Pon Mar 06, 2006 10:39 am

Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod George » Pon Mar 06, 2006 4:17 pm

Michal 4WS píše::neane
to zanmená co
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Michal 4WS » Pon Mar 06, 2006 4:53 pm

No že neviem aký je rozdiel medzi triclórom a tetrachlórom, ale je mi jasné že sú to dosť agresívne látky
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Doktor » Pon Mar 06, 2006 6:40 pm

Michal 4WS píše:No že neviem aký je rozdiel medzi triclórom a tetrachlórom, ale je mi jasné že sú to dosť agresívne látky


Molekula trichlóru obsahuje molekuly chlóru 3

trichlormetan - chloroform - prchavé anestetikum
trichlóretylén - rozpúšťadlo


Molekula tetrachlóru obsahuje molekuly chlóru 4

Tetrachlorethylen je široce používán pro chemické čištění oděvů a textilií a pro čištění a odmašťování kovů. Používá se v menších množstvích při regeneraci katalyzátorů v rafineriích ropy a pro čištění kinofilmů. Používá se také ve výrobě jiných chemikálií a ve stopových množství může být nalezen v některém spotřebitelském zboží jako jsou inkousty do tiskáren, lepidla, nosiče barev a silikonová maziva.

V minulosti byl tetrachlormethan vyráběn ve velkých množstvích jako chladivo a jako hnací plyn aerosolů v plechovkách (jako jsou CFC 11 a 12). Byl také běžně používán jako prostředek pro chemické čištění oděvů, jako odmašťovací prostředek, hasící prostředek i jako pesticid. Vzhledem k jeho škodlivým účinkům bylo nyní od tohoto jeho používání upuštěno a používá se pouze v některých omezených průmyslových aplikacích jako surovina v chemickém průmyslu (např. ve výrobě polyfenyl-tereftalamidu a pro eliminaci chloridu dusitého v elektrolytické výrobě chloru a hydroxidu sodného) včetně výroby přísad do benzinu, regenerace katalyzátorů a výroby CFC 11 a 12, které se následně používají jako meziprodukty při výrobě jiných chemikálií. Krom toho jej ještě fetují cikáni.


Je to jinak ale středoškolská chemie!!!
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Pon Mar 06, 2006 7:33 pm

Doktor píše:
Michal 4WS píše:No že neviem aký je rozdiel medzi triclórom a tetrachlórom, ale je mi jasné že sú to dosť agresívne látky


Molekula trichlóru obsahuje molekuly chlóru 3

trichlormetan - chloroform - prchavé anestetikum
trichlóretylén - rozpúšťadlo


Molekula tetrachlóru obsahuje molekuly chlóru 4

Tetrachlorethylen je široce používán pro chemické čištění oděvů a textilií a pro čištění a odmašťování kovů. Používá se v menších množstvích při regeneraci katalyzátorů v rafineriích ropy a pro čištění kinofilmů. Používá se také ve výrobě jiných chemikálií a ve stopových množství může být nalezen v některém spotřebitelském zboží jako jsou inkousty do tiskáren, lepidla, nosiče barev a silikonová maziva.

V minulosti byl tetrachlormethan vyráběn ve velkých množstvích jako chladivo a jako hnací plyn aerosolů v plechovkách (jako jsou CFC 11 a 12). Byl také běžně používán jako prostředek pro chemické čištění oděvů, jako odmašťovací prostředek, hasící prostředek i jako pesticid. Vzhledem k jeho škodlivým účinkům bylo nyní od tohoto jeho používání upuštěno a používá se pouze v některých omezených průmyslových aplikacích jako surovina v chemickém průmyslu (např. ve výrobě polyfenyl-tereftalamidu a pro eliminaci chloridu dusitého v elektrolytické výrobě chloru a hydroxidu sodného) včetně výroby přísad do benzinu, regenerace katalyzátorů a výroby CFC 11 a 12, které se následně používají jako meziprodukty při výrobě jiných chemikálií. Krom toho jej ještě fetují cikáni.


Je to jinak ale středoškolská chemie!!!
Tak středoškolskou chemii mě teď ani nepřipomínej :study , mě se o ní i zdává :lol
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť