Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aký je rozdiel medzi naftou a benzínom?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Lubos1 » Str Mar 01, 2006 1:56 am

Dieselova M6 taha do 4,5t otacok, co v pohode staci.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Aidolon » Str Mar 01, 2006 8:58 am

dabel píše:
xxxxx píše:este poprosim jednu klucovu odpoved :lol

Tak na toto presne odpovedat neviem - myslim, ze to bude tym, ze samovznietenim sa tazsie dostava do otacok a celkove sa nedokaze naftovy motor tak roztocit , ako nasilne zapalovany benzin. Ale tolko len moja teoria... kazdopadne som este nevidel diesel, ktory by dokazal tocit viac ako 5000rpm, naopak som este nevidel benzin s menej ako 6000rpm...


Někdo výše se již dotknul odpovědi na tuto otázku. Je to dané fyzikálními vlastnostmi hoření. Jednoduše řečeno nafta prostě hoří pomaleji. Všimněte si, že staré diesely dosahovaly o poznání nižších otáček. Bylo to dané tím, že jeden velký vstřik prostě hořel pomalu. Současné diesely dosahují již vyšších otáček a to díky více vstřikům, tušim až 17 u motoru JTD, které umožní dokonalejší a rychlejší shoření směsi, mimo jiné také díky lepšímu promísení se vzduchem.
Kdo v životě za sebou nechával stopy, nemusí se bát, že po nich nepůjdeme dál...
Aidolon
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned Okt 02, 2005 12:12 pm
Bydlisko: Chrastava

Poslaťod Bill » Str Mar 01, 2006 6:43 pm

Doktor píše:
Bill píše:5, V com je potom problem s dieselom, ked ma vyssi vykon pri nizsich otackach? V zrychleni, trva mu dlhsie kym sa na ten vykon dostane.

Eee, ja mam s A4 stovku za 8,5s, bratru. Vyssi vykon v nizkych otackach a preto zle akceleruje? Nejako sa mi to nezda, to by totiz mal akcelerovat super, nie. Skor je to problem turbodiery a sprevodovania - 1 a 2 su vacsinou do pomala - pocita sa s tym, ze si este mino zatah turba, od tri az po 6 je to uz ako vo vytahu. S pevnym startom poze byt diesel pomalsi - A4 by som s mojou BA dal, ale v pruznom zrychleni povedzme 80-120 by sa nechytala.

Nejak tomu nerozumiem. :(
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Poslaťod Doktor » Str Mar 01, 2006 10:25 pm

Bill píše:
Doktor píše:
Bill píše:5, V com je potom problem s dieselom, ked ma vyssi vykon pri nizsich otackach? V zrychleni, trva mu dlhsie kym sa na ten vykon dostane.

Eee, ja mam s A4 stovku za 8,5s, bratru. Vyssi vykon v nizkych otackach a preto zle akceleruje? Nejako sa mi to nezda, to by totiz mal akcelerovat super, nie. Skor je to problem turbodiery a sprevodovania - 1 a 2 su vacsinou do pomala - pocita sa s tym, ze si este mino zatah turba, od tri az po 6 je to uz ako vo vytahu. S pevnym startom poze byt diesel pomalsi - A4 by som s mojou BA dal, ale v pruznom zrychleni povedzme 80-120 by sa nechytala.

Nejak tomu nerozumiem. :(


Je to jasne jak facka. 8-)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Bill » Štv Mar 02, 2006 9:28 am

Doktor píše:
Bill píše:
Doktor píše:
Bill píše:5, V com je potom problem s dieselom, ked ma vyssi vykon pri nizsich otackach? V zrychleni, trva mu dlhsie kym sa na ten vykon dostane.

Eee, ja mam s A4 stovku za 8,5s, bratru. Vyssi vykon v nizkych otackach a preto zle akceleruje? Nejako sa mi to nezda, to by totiz mal akcelerovat super, nie. Skor je to problem turbodiery a sprevodovania - 1 a 2 su vacsinou do pomala - pocita sa s tym, ze si este mino zatah turba, od tri az po 6 je to uz ako vo vytahu. S pevnym startom poze byt diesel pomalsi - A4 by som s mojou BA dal, ale v pruznom zrychleni povedzme 80-120 by sa nechytala.

Nejak tomu nerozumiem. :(

Je to jasne jak facka. 8-)

To mas akoze dieslove Audi? Som myslel z 0 na 100. Odpich ma naftak vacsinou lepsi. Ja som videl kopat akurat TD od VW, tak neviem.
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Poslaťod Doktor » Štv Mar 02, 2006 10:07 am

Bill píše:To mas akoze dieslove Audi? Som myslel z 0 na 100. Odpich ma naftak vacsinou lepsi. Ja som videl kopat akurat TD od VW, tak neviem.


Akože dieselové mám. Poriadne to ťahá až od trojky, lebo 1 a 2 sú strašne krátke a hrozne rýchlo sa to vytočí - počíta sa s tým, že sa ešte pohybuješ v pásme otáčok, kde turbo dostatočne neplní. Takže - s pevným štartom má navrch moja BA - 104kW, 178Nm, ale v akomkoľvek pružnom zrýchlení ju A4 - 132 kW, 370 Nm utre.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Bill » Štv Mar 02, 2006 1:37 pm

Doktor píše:
Bill píše:To mas akoze dieslove Audi? Som myslel z 0 na 100. Odpich ma naftak vacsinou lepsi. Ja som videl kopat akurat TD od VW, tak neviem.

Akože dieselové mám. Poriadne to ťahá až od trojky, lebo 1 a 2 sú strašne krátke a hrozne rýchlo sa to vytočí - počíta sa s tým, že sa ešte pohybuješ v pásme otáčok, kde turbo dostatočne neplní. Takže - s pevným štartom má navrch moja BA - 104kW, 178Nm, ale v akomkoľvek pružnom zrýchlení ju A4 - 132 kW, 370 Nm utre.


Tak uz rozumiem ako si to myslel. Len skoda, ze ho nemas naozaj, ale iba akoze :o). To urcite mas pravdu, ze v tomto ohlade sa toto Audi nehrabe na Mazdu, ani ked ma vacsi krutak aj vykon. Na Premacy je jednotka tiez pomalsia (super sa brzdi motorom pri velkom klesani a radost tahat). Dvojka ma ale uz celkom slusni zaber (vyzera ze tam ozubenia v prevodovke najviac trpia) a trojka nadhera :ha:. Akurat vcera vecer sme mali mini sprint (v premavke) Audi A4 1,9 TD vs. Premacy. Kym som mal 1, 2, 3 tak sa nechytal (neviem co, ako a kedy radil on), ale to asi len preto, ze majitel sa nezosuladil s autom 8-) .
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť