Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nespravny rozmer pneumatik

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod QQuatro » Sob Apr 01, 2006 9:03 pm

O pneu je vše na
http://www.qquatro323.wz.cz/
v sekci radíme si.
Mazda-fast klub
Oficiální klub Mazda / 323F 1.5 BA
Obrázok užívateľa
QQuatro
Opytovateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Štv Feb 02, 2006 3:02 am
Bydlisko: Praha

Poslaťod Palec323f » Sob Apr 01, 2006 10:01 pm

aj ja som prezul z 13tok na 15tky a neni to cítiť. vobec nezlenivela. a sedí ako prilepená. len treba rátať z tým že si to vyberie aj svoju daň v podobe opotrebenia mechanických častí ale to záleží už aj na tom kolko a jakým štýlom jazdíš :shock
Palec323f
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Mar 29, 2006 11:39 pm
Bydlisko: Stará Turá

Poslaťod dochtor » Ned Apr 02, 2006 11:07 pm

Palec323f píše:aj ja som prezul z 13tok na 15tky a neni to cítiť. vobec nezlenivela. a sedí ako prilepená. len treba rátať z tým že si to vyberie aj svoju daň v podobe opotrebenia mechanických častí ale to záleží už aj na tom kolko a jakým štýlom jazdíš :shock

Aký rozmer 15" si obul?
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 10:49 am

Palec323f píše:aj ja som prezul z 13tok na 15tky a neni to cítiť. vobec nezlenivela. a sedí ako prilepená. len treba rátať z tým že si to vyberie aj svoju daň v podobe opotrebenia mechanických častí ale to záleží už aj na tom kolko a jakým štýlom jazdíš :shock



ja som tiez prezul zo zimnych 13tok na 15 (195/50/R15) a supol som spat sportovy filter ( v zime som mal klasicky) a citit ze autu sa sedi tak dobre ako mne v sedadle :hura a nemyslim si ze by sa to nejako extra opotrebovalo pretoze 15tky su standartne predpisane na 1.8 a ta ma podla mna tu istu karoseriu ako 1.5 akurat 2.0 ma trocha inu.....takze mozno je auto pomalsie ale zeby sa nejako viacej opotrebovavali suciastky? no neviem....a ze su kolesa tazsie mi len vyhovuje lebo tie 13tky mi stale presmykovaly aj ked nebol lad, kym s 15tkami sa lepsie pohyna nepresmykavaju tolko....

PS: aky by mal byt tlak v pneumatikach 195/50/R15 82V ja mam 2.1 Kpa hmm?
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod bory » Pon Apr 03, 2006 11:39 am

Vůbec nejde o to ,jestli jste měli předtím na autě 13" a ted tam máte 15".Dá se tam obout třeba i 17".Jde o to,zachovat obvod pneumatiky,jinak se ti prostě změní spotřeba a rychlost rozjezdu,či maximálka.A to je prostě fyzika,matika.S tím nic vaše názory neudělaj a nezmění.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod dochtor » Pon Apr 03, 2006 12:27 pm

tomasicek píše:
Palec323f píše:aj ja som prezul z 13tok na 15tky a neni to cítiť. vobec nezlenivela. a sedí ako prilepená. len treba rátať z tým že si to vyberie aj svoju daň v podobe opotrebenia mechanických častí ale to záleží už aj na tom kolko a jakým štýlom jazdíš :shock



ja som tiez prezul zo zimnych 13tok na 15 (195/50/R15) a supol som spat sportovy filter ( v zime som mal klasicky) a citit ze autu sa sedi tak dobre ako mne v sedadle :hura a nemyslim si ze by sa to nejako extra opotrebovalo pretoze 15tky su standartne predpisane na 1.8 a ta ma podla mna tu istu karoseriu ako 1.5 akurat 2.0 ma trocha inu.....takze mozno je auto pomalsie ale zeby sa nejako viacej opotrebovavali suciastky? no neviem....a ze su kolesa tazsie mi len vyhovuje lebo tie 13tky mi stale presmykovaly aj ked nebol lad, kym s 15tkami sa lepsie pohyna nepresmykavaju tolko....

PS: aky by mal byt tlak v pneumatikach 195/50/R15 82V ja mam 2.1 Kpa hmm?


15" naozaj neznamenaju "extra opotrebenie" a na 323BA podla mna maju svoje miesto, ale tym ako auto "stvrdne" jednoducho viac trpi cely podvozok. Pneumatika je prvy tlmic :suns
195/50/15 je zhruba o centimeter (cca 10%) nizsia ako predpisany rozmer 195/55/15, teda dalsia tvrdost navyse.
Pri tomto rozmere este moze byt problem s hmotnostnym koeficientom, teda dalsia vec ktorej by sa poistovna vedela chytit...
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 12:54 pm

co to znamena ak mam skreslenie pneumatik -3.4%? Tachometer bude ukazovat menej?

Len pre pikosku, celu zimu som jazdil na kolesach 165/60/R13 a tam je skreslenie cez -11% :neutral
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 12:56 pm

dochtor píše:15" naozaj neznamenaju "extra opotrebenie" a na 323BA podla mna maju svoje miesto, ale tym ako auto "stvrdne" jednoducho viac trpi cely podvozok. Pneumatika je prvy tlmic :suns
195/50/15 je zhruba o centimeter (cca 10%) nizsia ako predpisany rozmer 195/55/15, teda dalsia tvrdost navyse.
Pri tomto rozmere este moze byt problem s hmotnostnym koeficientom, teda dalsia vec ktorej by sa poistovna vedela chytit...



no tak origos technicky hovori o 185/65/R14 tak ale take ohavne gumy tak nemozem dat :koule

a co myslis tou poistovnou? Myslis havarijnu poistku alebo povinne zmluvne ?
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 03, 2006 1:00 pm

Poistovna sa VELMI RADA chyti cohokolvek, len aby nemusela platit. Tyka sa to tak zakonneho, ako aj havarijneho poistenia. A to ze mas obute ine gumy ako mas napisane v technicaku je pre nich dostatocny a vraj obhajitelny dovod na to, aby za teba nezaplatili nic a celu tarchu pripadnej skody preniesli na teba. Ale to ti povie skor Black ako to chodi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 1:03 pm

TomAnt píše:Poistovna sa VELMI RADA chyti cohokolvek, len aby nemusela platit. Tyka sa to tak zakonneho, ako aj havarijneho poistenia. A to ze mas obute ine gumy ako mas napisane v technicaku je pre nich dostatocny a vraj obhajitelny dovod na to, aby za teba nezaplatili nic a celu tarchu pripadnej skody preniesli na teba. Ale to ti povie skor Black ako to chodi...



ale tak je to troska na hlavu nie ist zahlasit zmenu rozmeru pneumatik na jesen a potom v marci opat? len aby si bol kryty papierikom? ved malokto pouziva ten isty rozmer pneumatik aj v zime ako v lete
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 03, 2006 1:14 pm

tomasicek píše:
TomAnt píše:Poistovna sa VELMI RADA chyti cohokolvek, len aby nemusela platit. Tyka sa to tak zakonneho, ako aj havarijneho poistenia. A to ze mas obute ine gumy ako mas napisane v technicaku je pre nich dostatocny a vraj obhajitelny dovod na to, aby za teba nezaplatili nic a celu tarchu pripadnej skody preniesli na teba. Ale to ti povie skor Black ako to chodi...



ale tak je to troska na hlavu nie ist zahlasit zmenu rozmeru pneumatik na jesen a potom v marci opat? len aby si bol kryty papierikom? ved malokto pouziva ten isty rozmer pneumatik aj v zime ako v lete

Mas mat zapisane oba rozmery... A ja za to nemozem, ja len reprodukujem, podla mna je to tiez kravina...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 1:17 pm

TomAnt píše:Mas mat zapisane oba rozmery... A ja za to nemozem, ja len reprodukujem, podla mna je to tiez kravina...


To sa da? Tak tam asi niekedy skocim.....
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dabel » Pon Apr 03, 2006 1:22 pm

tomasicek píše:
TomAnt píše:Mas mat zapisane oba rozmery... A ja za to nemozem, ja len reprodukujem, podla mna je to tiez kravina...


To sa da? Tak tam asi niekedy skocim.....

Ked to vyzistis, tak napis, ze kde a ako sa to podarilo... mne ti k...ti sk....ni na Odbore dopravy zapisali iba jeden rozmer, hoci auto malo povolene dva (16" aj 17") a aj v prekladoch oba tieto rozmery figurovali. Vraj "my to nerobime", bodaj zdochli lenivci lenivi! Tak so sebou preventivne nosim aj neplatny nemecky maly technicak, aby pripadni policajti videli, ze chyba nie je v aute...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 03, 2006 2:14 pm

tak mal som trojtyzdnove prazdniny a kedze s takymi vecami treba chodit na Dopravny Inspektorat v tom okrese mam to asi 200km a domov chodievam na vikendy takze je to v nedohladne no skusim sa opytat tu v TN ked tu nebude akurat milion ludi...mam to poruke
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť