Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 na benzin nebo nafta?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod mirec1xxx » Uto Máj 30, 2006 1:47 pm

Doktor píše:
Hommi píše:(mate tie niky podobne kto to ma lúštiť)

Doktor vs. dochtor - to je jednoduche:

K toto je k
CH toto je ch

Hommi píše: .. a dalsia vec.. mas pravdu. neviem o strojoch "nic......" "uplne nic"...
s pozdravom strojny inžinier...

Je smutne, ked to co ty tvrdi strojny inzinier...

Hommi píše:nemienim sa bavit na túto temu.. CAU

Ak si dobre vsimas, uz peknu chvilu tu diskutujes sam so sebou, neschopny pripustit akykolvek iny argument okrem tvojej vlastnej zaslepenosti. (chapem ale, ze benzin v ociach stipe...) Proste hotovy Brouk Pytlik, vsechno vi, vsude byl, od vseho ma klice...


P.S. O mna starosti mat nemusis, snazim sa mat pod kapotou vzdy to, co chcem, a sice sestvalec, nie R4 s rotujucim zelezom na vyvazovacom hriadeli.


hezkyyy Doktore,

skvele sa tu na tvojich odjeboch zabavam... :tlesk:

Len tak dalej :mrk

Mimochodom, nedavno som videl video na ktorom si to na okruhu rozdavali Fabia RS s Mini Cooper S pricom mam pocit ze ten Mini mal papierovo vyssi vykon, a ale dieslova Fabka mu to natrela o dobrych 80m...

Takze diesle si myslim ze nejazdia preto, lebo by prevratili cely motoristicky sport na ruby... 8-)
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Štv Jún 01, 2006 6:23 pm

Dík Mirec, už pomaly neviem, čo mu napísať. Diesel vďačí za svoje výkony hlavne stavbe motora - je dlhozdvihový... Je to niečo ako Felicia 1,6. Ten motor išiel do troch tisíc jak sfiňa...

Plus samozrejme vyššia tepelná účinnosť nafty... Ále nechajme to... Každý jazdí v tom, na čo má...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Zoran » Štv Jún 01, 2006 11:43 pm

Doktor píše:Dík Mirec, už pomaly neviem, čo mu napísať. Diesel vďačí za svoje výkony hlavne stavbe motora - je dlhozdvihový... Je to niečo ako Felicia 1,6. Ten motor išiel do troch tisíc jak sfiňa...

Plus samozrejme vyššia tepelná účinnosť nafty... Ále nechajme to... Každý jazdí v tom, na čo má...
motor vo f 1,6 je taka ista pi.c.a ako vsetky ostatne skodovacke... fuj... leze mi na nervi... teraz na nej jazdim a hnus... :(
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Pia Jún 02, 2006 11:45 pm

Zoran píše:motor vo f 1,6 je taka ista pi.c.a ako vsetky ostatne skodovacke... fuj... leze mi na nervi... teraz na nej jazdim a hnus... :(


Motor 1.6 je stary VW motor, a ma necakane vysoky zaber v nizkych otackach prave vdaka dlhemu zdvihu, coz je typicky znak dieselovych mototrov. Chapeme sa? Inak som dostal na ceskej D1 z 1.6 tacho asi 190. Chodilo to celkom dobre, ale ten podvozooook, no koza najvascia.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod _milan_ » Sob Jún 03, 2006 1:41 pm

_milan_
 

Poslaťod Doktor » Ned Jún 04, 2006 9:24 pm



A to si ma kedy nasnimal? :lol :lol :lol
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Atenza » Pon Jún 05, 2006 10:09 am

Doktor píše:
Hommi píše:(mate tie niky podobne kto to ma lúštiť)

Doktor vs. dochtor - to je jednoduche:

K toto je k
CH toto je ch

Hommi píše: .. a dalsia vec.. mas pravdu. neviem o strojoch "nic......" "uplne nic"...
s pozdravom strojny inžinier...

Je smutne, ked to co ty tvrdi strojny inzinier...

Hommi píše:nemienim sa bavit na túto temu.. CAU

Ak si dobre vsimas, uz peknu chvilu tu diskutujes sam so sebou, neschopny pripustit akykolvek iny argument okrem tvojej vlastnej zaslepenosti. (chapem ale, ze benzin v ociach stipe...) Proste hotovy Brouk Pytlik, vsechno vi, vsude byl, od vseho ma klice...


P.S. O mna starosti mat nemusis, snazim sa mat pod kapotou vzdy to, co chcem, a sice sestvalec, nie R4 s rotujucim zelezom na vyvazovacom hriadeli.


Doktore a ted ses rozhodl rejpat do wanklistu nebo jak to mam chapat :lol
A k tem vyplevum naseho strojniho inzenyra se nebudu vyjadrovat pac to vuuuuuuuuuuuubec nema cenu.A zda se me ze asi zrovna on navrhoval motor v octavii 1,4l super power mega benzin ala 5 az 6000tis ot/min pri spotrebe 13l na 100km jo tomu rikam benzinak.
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Doktor » Pon Jún 05, 2006 4:48 pm

Atenza píše:Doktore a ted ses rozhodl rejpat do wanklistu nebo jak to mam chapat :lol


Nene, wankel, to je uuplne jina liga nespadajici mezi smrtelne pistove motory. Vcera kolem me projela RX-8 se sport. vyfukem vytocena tak na 9000rpm... Slysel jsem to takhle zblizka poprve a zamiloval se. Je to naaadhera. :o)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Atenza » Pon Jún 05, 2006 5:40 pm

Doktor píše:
Atenza píše:Doktore a ted ses rozhodl rejpat do wanklistu nebo jak to mam chapat :lol


Nene, wankel, to je uuplne jina liga nespadajici mezi smrtelne pistove motory. Vcera kolem me projela RX-8 se sport. vyfukem vytocena tak na 9000rpm... Slysel jsem to takhle zblizka poprve a zamiloval se. Je to naaadhera. :o)


Ty vole 9000rpm.... to radsi nerikej Hoomimu nebo sa urobi :mrk
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Doktor » Pon Jún 05, 2006 10:15 pm

Atenza píše:
Ty vole 9000rpm.... to radsi nerikej Hoomimu nebo sa urobi :mrk


To byl odhad. Ale plyn mel u zeme zrychloval jako z praku a podepisoval krizovatku.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Atenza » Uto Jún 06, 2006 7:57 pm

Doktor píše:
Atenza píše:
Ty vole 9000rpm.... to radsi nerikej Hoomimu nebo sa urobi :mrk


To byl odhad. Ale plyn mel u zeme zrychloval jako z praku a podepisoval krizovatku.


A co tam napsal? :hura
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Doktor » Uto Jún 06, 2006 10:47 pm

Atenza píše:
A co tam napsal? :hura


Odhadem tak 235mm. :jamaica
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť