Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

GPS navigacia

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Lobo » Ned Jan 29, 2006 10:44 pm

Harry FE3 píše:Co byste doporučili za PDA s GPS?


ja mam Acer N35 + 1gb karta, mam na tom Mobile Navigator 05, Smartmaps+mesta a TOMTOM. Ale ze vsech nej je asi skutecne Navigator, ikdyz ve smartmaps je vic detailnejsi CR..
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod Peter Borek » Pon Jan 30, 2006 10:03 am

a este otazocka......mam Microsoft Autoroute 2000 a viem ze je tam moznost aj daco s GPS......staci k tomu GPS modul nainstalovat to do PC a pojde to?? alebo este nieco musim dokupit????
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 30, 2006 10:33 am

Peter Borek píše:a este otazocka......mam Microsoft Autoroute 2000 a viem ze je tam moznost aj daco s GPS......staci k tomu GPS modul nainstalovat to do PC a pojde to?? alebo este nieco musim dokupit????

Malo by to ficat hned po pridani modulu... Ale od AutoRoute necakaj zazraky...

Jo a napriklad AutoRoute 2005 ma nepochopitelne OMNOHO HORSIE mapy Slovenska ako AutoRoute 2002
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Mirob » Pon Jan 30, 2006 10:17 pm

Caff !

Mam skusenost s GPSkom pre prenosny pocitac existuje antenka napajanie funguje cez usb port a podctate tebe potom uz len staci Autorout alebo podobne zamerany program. to je prva moznost. je to ale neptraktickenakolko notebook na palubovke !? ja osobne mam PDA je tam cela europa vratane Slovenska kompet vsetky ulice aj ciklo trasy a tato sranda ma vysla na 8000 s DPH !!! + drziak 800 . :hura ak uvazujes nad niecim takym tak odporucam to pda !
323 S BA 1,6 R.V 1995 FULL OKREM KOZE. ZLATA METALIZA
Mirob
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Sob Júl 16, 2005 10:12 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tgala » Pon Jan 30, 2006 11:04 pm

Mirob píše:Caff !

Mam skusenost s GPSkom pre prenosny pocitac existuje antenka napajanie funguje cez usb port a podctate tebe potom uz len staci Autorout alebo podobne zamerany program. to je prva moznost. je to ale neptraktickenakolko notebook na palubovke !? ja osobne mam PDA je tam cela europa vratane Slovenska kompet vsetky ulice aj ciklo trasy a tato sranda ma vysla na 8000 s DPH !!! + drziak 800 . :hura ak uvazujes nad niecim takym tak odporucam to pda !


A aky soft pouzivas?
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod PUMA » Uto Jan 31, 2006 4:23 pm

jasne do notebooku existuje externa antena, tka mala krabicka....pripaja sa to cez bluetooth, stoji to okolo 6000,- a mapa tiez 6000,- ale s notebookom sa zle naviguje, nehovoriac o otrasoch, ktore doj..... disk. Oplati sa skor kupit komplet zariadenie...zacinaju od 16000,- zavisi potom aj od mapy co tam chces mat
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MiH » Uto Jan 31, 2006 4:53 pm

TomAnt píše:Jo a napriklad AutoRoute 2005 ma nepochopitelne OMNOHO HORSIE mapy Slovenska ako AutoRoute 2002


... to bude asi tym aky sme chamtivy narod. Pokial mam dobre info tak je to preto, ze slovaci odmietli dat nove mapy microsoftu zdarma a pozadovali za ne vysoku sumu...

Fakt kvalitnu GPS navigaciu (hlasova navigacia v 16 jazykoch, komplet nove a podrobne mapy celej europy v cene apod.) najdete napr. tu:

http://online.asbis.sk/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=37608
http://www.mio-tech.be/products/gps/269plus/default.asp
-------------------------------------------
Xedos 9, 2.5i, 24V, modrý sedan - už našťastie minulosť
323F BG, 1.6i, 16V, červená žmurkačka / jeden nejaponský "traktor" na naftu
Obrázok užívateľa
MiH
VIP 2006
 
Príspevky: 135
Registrovaný: Uto Dec 13, 2005 12:00 am

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 31, 2006 5:23 pm

Tak toto je pre mna nova info a celkom ma to zaujima...

Kto slovaci odmietli dat Microsoftu zadarmo mapu?

Akoze sorry, ale tvorba map je VELMI NAROCNA cinnost, a nevidim dovod, preco by ich mal dat niekto (ktokolvek) Microsoftu zadarmo, ktory si potom namasti vlastne vrecka. Ja byt firma/stat/ktokolvek, kto vytvoril mapu, tak ju nedam z ruky zadarmo ani bohovi. Zda sa mi to trosku... neviem najst to spravne slovo...

V kazdom pripade, nemyslim ze toto bude prava pricina, to znie az moc divne (hlavne ked uz tu mapu mali v predchadzajucej verzii.

Skor si myslim, ze pravdepodobne od niekoho kupili licensiu na mapu pre AR2002, ktora sa ale na 2005 nevztahovala, MS si preratal prijmy z predaja mapy na Slovensku a vyslo im, ze sa im neoplati kupit licencia aj pre AR2005, to mi znie tak trosku logickejsie.

Ale mapy pre Microsoft zadarmo??? (BTW, ak mi niekto zadarmo poskytne detailnu mapu Slovenska, velmi rad zostavim team programatorov a vytvorime taky produkt pre PC/PDA a cojaviem co este, ze az. Problem je, ze tu mapu mi NIKTO zadarmo NEDA. Ci som TomAnt alebo Microsoft...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 31, 2006 5:42 pm

Hm, tak som pozeral pokrytie toho GPS co si hodil linky

http://www.mio-tech.be/products/gps/269 ... untry=Alps

Hm, Slovensko ako vzdy, taketo pokrytie mam vo svojom 3 rocnom GPS zabudovane, bez toho aby som akukolvek mapu dokupoval/nahraval. T.j. cesty prvej triedy a obce nad 10.000 obyvatelov
Zvysok Europy do urovne ulic a ich cisel stal 1000 Sk.
Je to presne toto

http://www.garmin.com/cgi-bin/mapgen/we ... 0&k=1&sc=1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MiH » Uto Jan 31, 2006 8:15 pm

Tom, aj mna totalne rozculila mapa v Ms AR2005. Pravdepodobne bude kus pravdy na tom s tou licenciou ako pises. No moj "zdroj" mi opat potvrdil, ze proste microsoft poziada kazdy stat o dodanie map pri spracovavani AR a ak ich niekto nedoda tak proste pouzije to co ma (resp. na co ma povolenie). Mozno mapu z r.2002 mal povolenu pouzit iba v tejto jedinej verzii. To naozaj neviem.
Ja prave teraz tiez stojim pred kupou nejakeho GPS. Skusal som notebook s GPS USB hlavickou a autoroutom, routom 66 ale nestoji to za nic. Dalej som skusal PDA s GPS na jednej ceste v PL a tam boli este aj polne cesty, po prechode statnej hranice asi 5KM ako ked utne...
S tym pokrytim mi to uslo dakujem za upozornenie, ja som ho uz skoro objednal. Teraz zda sa musim hladat dalej :(...
-------------------------------------------
Xedos 9, 2.5i, 24V, modrý sedan - už našťastie minulosť
323F BG, 1.6i, 16V, červená žmurkačka / jeden nejaponský "traktor" na naftu
Obrázok užívateľa
MiH
VIP 2006
 
Príspevky: 135
Registrovaný: Uto Dec 13, 2005 12:00 am

Poslaťod tgala » Uto Jan 31, 2006 8:56 pm

Ja mam GPS v PDA. Bratislava je tam urobena super, ale ostatok slovenska nic moc, resp. uplne chabo. Este jeden soft musim zohnat abude to parada :o)
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Suky » Uto Jan 31, 2006 9:46 pm

Nedávno jsem o tom četl, ale nechce se mi to hledat.
Problém je opravdu s licencí (a v penězích).

O Autoroute si můžete přečíst v Microsoft AutoRoute 2005: vtip, nebo záměr?, doporučuji si přečíst diskuzi pod článkem, najdete tam spoustu odpovědí na vaše otázky.


Vytrženo z diskuze:
http://www.autorevue.cz/Magazin/F.asp?ARI=6386&HID=1&CAI= píše:ROUTE 66 používá taky mapy od NAVTEQu, tedy to pokrytí bude velmi podobné jako u AutoROUTE. A ROUTE 66 prodělalo stejnou "katarzi" - v roce 2004 přišla verze, která na rozdíl od 2003 neměla nic z východních států. Ono je to tak - na světě existují jen dvě firmy, které dodávají mapy v kvalitě, vhodné pro navigace - NAVTEQ a TeleAtlas. Takže přístup dodavatelů navigačních řešení je jednoduchý - buď nakoupí mapy od některého z výše uvedených dodavatelů (a mají pokryto jen to, co daná firma pokrývá), nebo na území, která nemají NAVTEQ a Teleatlas pokrytá, použijí jiné mapy. Ty ovšem nejsou tak přesné, takže pak se vám může stát, že v některé části mapy ta navigace bude řádově horší než v jiné části.

Jinak NAVTEQ již má pokryty 2/3 území čech kompletní silniční sítí a pokračuje dál, takže možná se příští rok dočkáme full pokrytí celé ČR. TeleAtlas je na tom ve východní Evropě lépe (mapování sponzorovala Škodovka), ale kromě TomToma a Dynavixu ostatní používají data od NAVTEQu.

Pokud chce někdo plánovat trasy (bez navigace), doporučuju server http://www.map24.com
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť