Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zivnostnici a podnikatelia

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Zivnostnici a podnikatelia

Poslaťod Zuzana » Ned Jan 15, 2006 3:29 pm

Viete, ze od januara t.r. sa môzu aj zivnostnici stravovat za rovnakych podmienok ako ich zamestnanci? Rovnako ako oni maju narok na 55% z ceny obeda, najviac vsak z 89,-. Za kazdy odpracovany den si tak môzu uplatnit ako danovo uznatelny vydavok 49,-Sk. Teda ak je sam zivnostnik tak ma narok na vyssie uvedene a môze si mesacne (v pocte pracovnych dni) kupovat tzv. gastro listky (su aj vselijake ine) a z ich hodnoty 55% odpisovat. Teda zivnostnici si nemôzu vydavky na stravne odpocitat pausalane!
Zdroj - zakon o dani z prijmov (§19 ods. 2 pism. p) a § 21 ods. 1 pism. i)) to su vydavky na stravovanie vynalozene SZCO za kazdy odpracovany den v kalendarnom roku, najviac v rozsaahu a vo vyske pre zamestnancov podla - Zakonnika prace (§ 152 ods. 3)
Opatrenia rezortu prace o sumach stravneho (c. 615/2005), ktore urcuje, ze pre toto casove pasmo je stravne 89,- Sk
Dufam, ze to niektorych potesi tak, ako to potesilo aj mna. :suns
Obrázok užívateľa
Zuzana
VIP 2007
 
Príspevky: 1089
Registrovaný: Štv Aug 11, 2005 1:16 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod Black » Ned Jan 15, 2006 7:59 pm

A u nás to ještě není?
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Ned Jan 15, 2006 8:18 pm

Pokud vím tak ne.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Ned Jan 15, 2006 8:19 pm

ma(ZDA)rtin píše:Pokud vím tak ne.
To je, ale škoda :??? .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RXman » Ned Jan 15, 2006 8:27 pm

Zuzana píše:Viete, ze od januara t.r. sa môzu aj zivnostnici stravovat za rovnakych podmienok ako ich zamestnanci? Rovnako ako oni maju narok na 55% z ceny obeda, najviac vsak z 89,-. Za kazdy odpracovany den si tak môzu uplatnit ako danovo uznatelny vydavok 49,-Sk. Teda ak je sam zivnostnik tak ma narok na vyssie uvedene a môze si mesacne (v pocte pracovnych dni) kupovat tzv. gastro listky (su aj vselijake ine) a z ich hodnoty 55% odpisovat. Teda zivnostnici si nemôzu vydavky na stravne odpocitat pausalane!
Zdroj - zakon o dani z prijmov (§19 ods. 2 pism. p) a § 21 ods. 1 pism. i)) to su vydavky na stravovanie vynalozene SZCO za kazdy odpracovany den v kalendarnom roku, najviac v rozsaahu a vo vyske pre zamestnancov podla - Zakonnika prace (§ 152 ods. 3)
Opatrenia rezortu prace o sumach stravneho (c. 615/2005), ktore urcuje, ze pre toto casove pasmo je stravne 89,- Sk
Dufam, ze to niektorych potesi tak, ako to potesilo aj mna. :suns


Jo kdyby jsme dnes měli marže tak jako před 10 lety tak bych svým zaměstnancům dával stravenky i za 200,-Kč :hanged
Obrázok užívateľa
RXman
Pisateľ
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Str Jan 05, 2005 11:53 pm
Bydlisko: Zlín , Czech republic

Poslaťod dabel » Pon Jan 16, 2006 12:27 pm

Zuzana píše:Dufam, ze to niektorych potesi tak, ako to potesilo aj mna. :suns

Zuzka, odporucam Ti model s.r.o. - konatel a zamestnanec zaroven. Je to omnoho vyhodnejsie ako zivnostnik...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 16, 2006 2:24 pm

dabel píše:
Zuzana píše:Dufam, ze to niektorych potesi tak, ako to potesilo aj mna. :suns

Zuzka, odporucam Ti model s.r.o. - konatel a zamestnanec zaroven. Je to omnoho vyhodnejsie ako zivnostnik...

Alebo len konatel, s.r.o. bez zamestnancov :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Jan 16, 2006 2:27 pm

TomAnt píše:Alebo len konatel, s.r.o. bez zamestnancov :ho:

Hm tak toto prave nie je idealny model (problem pri uznavani cestovnych nakladov, tety danovacky su "trosku citlivejsie" na konatelov-nezamestnancov...) - je toho viac ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 16, 2006 2:30 pm

dabel píše:
TomAnt píše:Alebo len konatel, s.r.o. bez zamestnancov :ho:

Hm tak toto prave nie je idealny model (problem pri uznavani cestovnych nakladov, tety danovacky su "trosku citlivejsie" na konatelov-nezamestnancov...) - je toho viac ;)

Zalezi na konkretnej situacii... Ja napriklad zamestnanec byt nemozem, tak som len konatel...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Jan 16, 2006 2:34 pm

TomAnt píše:
dabel píše:
TomAnt píše:Alebo len konatel, s.r.o. bez zamestnancov :ho:

Hm tak toto prave nie je idealny model (problem pri uznavani cestovnych nakladov, tety danovacky su "trosku citlivejsie" na konatelov-nezamestnancov...) - je toho viac ;)

Zalezi na konkretnej situacii... Ja napriklad zamestnanec byt nemozem, tak som len konatel...

Jasne, ale ak to mas ako hlavny sposob obzivy, tak je to lepsejsie takto ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 16, 2006 2:48 pm

dabel píše:
TomAnt píše:
dabel píše:
TomAnt píše:Alebo len konatel, s.r.o. bez zamestnancov :ho:

Hm tak toto prave nie je idealny model (problem pri uznavani cestovnych nakladov, tety danovacky su "trosku citlivejsie" na konatelov-nezamestnancov...) - je toho viac ;)

Zalezi na konkretnej situacii... Ja napriklad zamestnanec byt nemozem, tak som len konatel...

Jasne, ale ak to mas ako hlavny sposob obzivy, tak je to lepsejsie takto ;)

To je jasne, pretoze ak to mas ako hlavny sposob obzivy, tak naopak MUSIS byt zamestnanec, pretoze potrebujes odvadzat odvody do roznych ciernych dier - pardon, poistovni...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Jan 16, 2006 2:50 pm

TomAnt píše:To je jasne, pretoze ak to mas ako hlavny sposob obzivy, tak naopak MUSIS byt zamestnanec, pretoze potrebujes odvadzat odvody do roznych ciernych dier - pardon, poistovni...

V principe nemusis - da sa to aj ako cisto konatel bez zamestnania. Mimochodom, platis vtedy "akoby z minimalnej mzdy".
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 16, 2006 2:54 pm

Jo, viem, len je to take... na danovu kontrolu... a ine kontroly...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť