Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rozvody pískají

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Rozvody pískají

Poslaťod Pavel » Pia Jan 06, 2006 9:03 pm

Zdravím všechny příznivce a majitele mazd. Jsem zde poprvé a hned se vás všech výrazně zkušenějších než jsem já zeptám.
Pískají mi rozvody, které jsou nové, mají najeto cca 15its. nová napínací kladka. Auto bylo v servisu a řekli, že je vše v pořádku a jen promazali rozvody. Jenže dnes večer, když jsem vyzvedával auto ze servisu, bylo to ještě horší než předtím. Vydávalo to strašný zvuky. Předtím to jen lehce pískalo za studena, ale tohle bylo otřesný. Hned přiskočil technik a promazal. Okamžitě to přestalo. Řekl jsem si, že to půjdu radši projet. Asi po cca 5 km to začalo znova. Sice ne v takové míře ale pískalo to permanentně. Tak jsem tam naklusal, přiběhl jiný technik s jiným silikonem a promazal to pořádně. Pro jistotu jsem to jel ještě projet po dálnici a po městě. Už to bylo OK :P , ale jsme moc zvědav co to bude dělat zítra při studeném startu.
Moje otázka tedy zní, kdyby se to znovu objevilo, nemáte někdo nějaký fígl jak to pískání odstranit nebo výrazně omezit, či doporučte mi nějaký dobrý mazací prostředek? V servisu používají silikon, ale jaký je na to nej?
Nedokážu si představit, že bych musel při každém studeném startu zvednout kapotu a mazat rozvody.... :(

Díky moc...
Pavel
 

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Jan 06, 2006 9:08 pm

Zkus si přečíst tohle, třeba najdeš odpověď:
http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php ... Dzd%E1n%ED
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pete » Pia Jan 06, 2006 9:32 pm

premazali rozvody? ty kokso a ako? akoze riadne namazali rozvodovy remen a dokonca aj novu kladku?
napis adresu toho servisu prosim, nech tam nedajboze niekedy netrafim :hanged
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod whitex » Pia Jan 06, 2006 10:52 pm

No já teda nevím, jak rozvody, ale přesně tenhle problém mám s klíňákem - už sme to tady rozebírali...
Prostě čím víc mažu, tím víc píská.. Vždycky přestane,a le za chvíli je to zpět...
Teď už to nemažu a čekám co bude, jestli sem to třeba nepřemazal... - Nebo vyměním klíňák...
Ale jeslti jsou ty rozvody nový, tak by to dělat nemělo, ne?
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Kubis » Sob Jan 07, 2006 12:51 am

no ono je hlavně duležite si uvědomit co jsou rozvody a co klinove/dražkove řemeny... :jamaica
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod whitex » Sob Jan 07, 2006 1:00 am

Kubis píše:no ono je hlavně duležite si uvědomit co jsou rozvody a co klinove/dražkove řemeny... :jamaica
No to si uvědomuju - sem ve třeťáku na strojce, ne?
Proto nechápu, jak to může mít stejný příznaky - jeslti pískaj rozvody, tak to nejspíš nebude řemen, ale nějaký uložení - byhc řek já...
zatím co u toho klíňáku je toprávě ten řemen...
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Kubis » Sob Jan 07, 2006 1:12 am

whitex píše:
Kubis píše:no ono je hlavně duležite si uvědomit co jsou rozvody a co klinove/dražkove řemeny... :jamaica
No to si uvědomuju - sem ve třeťáku na strojce, ne?
Proto nechápu, jak to může mít stejný příznaky - jeslti pískaj rozvody, tak to nejspíš nebude řemen, ale nějaký uložení - byhc řek já...
zatím co u toho klíňáku je toprávě ten řemen...

pravě proto sem to napsal, pokud by to byli rozvody nejpravděpodobněji by piskala nějaka napinaci kladka, řemen by jen vrzal. kdyby to byl klinak tak to by jsem zas tipoval na řemen, pak už by to nepisalo ale spiše rachotilo ložisko třeba na altiku
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod whitex » Sob Jan 07, 2006 1:16 am

Kubis píše:
whitex píše:
Kubis píše:no ono je hlavně duležite si uvědomit co jsou rozvody a co klinove/dražkove řemeny... :jamaica
No to si uvědomuju - sem ve třeťáku na strojce, ne?
Proto nechápu, jak to může mít stejný příznaky - jeslti pískaj rozvody, tak to nejspíš nebude řemen, ale nějaký uložení - byhc řek já...
zatím co u toho klíňáku je toprávě ten řemen...

pravě proto sem to napsal, pokud by to byli rozvody nejpravděpodobněji by piskala nějaka napinaci kladka, řemen by jen vrzal. kdyby to byl klinak tak to by jsem zas tipoval na řemen, pak už by to nepisalo ale spiše rachotilo ložisko třeba na altiku

No já si pův. myslel, že je to u mě to ložisko, bylo to takový kovový pískání, ale mechanik mi poradil stříknout silikon na řemen.. No a v tu chvíli to přestalo, ikdyž jen dočasně...
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Harry FE3 » Sob Jan 07, 2006 12:34 pm

Stává se,že po výměně rozvodů špatně nasadí kryt rozvodů a píská to o něj.Mě se to taky stalo,ale u jinýho auta.Co je to za mazdu?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod pete » Sob Jan 07, 2006 1:30 pm

whitex píše:
Kubis píše:no ono je hlavně duležite si uvědomit co jsou rozvody a co klinove/dražkove řemeny... :jamaica
No to si uvědomuju - sem ve třeťáku na strojce, ne?
Proto nechápu, jak to může mít stejný příznaky - jeslti pískaj rozvody, tak to nejspíš nebude řemen, ale nějaký uložení - byhc řek já...
zatím co u toho klíňáku je toprávě ten řemen...


a kedze si uz tretiak, ako si predstavujes "namazat rozvod" zdvihnutim kapoty?
snad bude rec o inom remeni ...
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Pavel » Sob Jan 07, 2006 2:26 pm

Harry FE3
PříspěvekZaslal(a): so leden 07, 2006 11:34 am Předmět:
Stává se,že po výměně rozvodů špatně nasadí kryt rozvodů a píská to o něj.Mě se to taky stalo,ale u jinýho auta.Co je to za mazdu?

Kryt je v pořádku. Mazda 626 GE 2.0 16V benzín.
Pavel
 

Poslaťod Harry FE3 » Sob Jan 07, 2006 2:37 pm

Jestli si na to troufáš,zkus zahýbat s tím krytem-povolit si ho a zahýbat s ním.Chceš mě říct,že vždycky,když ti to promazávali tak sundávali ten dekl?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod whitex » Sob Jan 07, 2006 2:40 pm

pete04: heh. Však já tady o mazání rozvodů nezačal mluvit... :lol Můj případ je z klíňákem a na ten při otevřený kapotě celekm vidím...
No třeba mu to pokaždý rozdělal, aby to mohli máznout... :lol - Nebo nevím, na mazdě jsem rozvody vživotě neviděl, třeba je na to nějaká finta... :femaleconspiracy
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Pavel » Sob Jan 07, 2006 2:49 pm

Jak koukám tak jsem se mylně domníval, že rozvody jsou to samé jako řemeny. Může mi tedy někdo vysvětlit rozdíl? Tedy abych se opravil promazaly řemeny.
Dnes ráno jsem to nastartoval a ticho :shock Motor si jen pobroukával tak jsem to jel projet a nic... Takže jsem zvědav, kdy mi to začne opět dělat jako whitexovi.
V servisu mi ještě říkaly, že některé nové řemeny pískají, že tam měli auto u kterého vyměnily řemeny asi třikrát a až čtvrtá výměna byla bez pískání... Docela jsem :shock Zajímalo by mě co dělají, když to píská např. u Mercedesu Sclass za 5 míču? Asi je mění tak dloho dokavaď to přestane... :o)

Obrátím se na vás s dalším problémem.
Jedná se o to samé auto. Když je motor studený a po ujetí pár metrů, začne se celý motor klepat, ztratí dost výrazně výkon, zdá se mi jako kdyby jel jen na tři válce. Po zahřátí je vše OK. Myslel jsem si že to bude svíčkami. Ty jsou ale nové, ale pro jistotu jsem je zkontroloval. Vypadaly v pořádku, nebyly nijak očouzeny nebo tak nějak. Tedy svíčkama to nebude. Dál mě napadají kabely od svíček anebo se mi zbláznila řídící jednotka. Před týdnem jsem totiž vyměňoval baterii tak jestli ji nějak neruplo v bedně? Jestli vás něco napadá čím by to mohlo být prosím napiště. Díkas.
Apropo palivo čerpám u Shellu konkrétně 95 V-power.
Pavel
 

Poslaťod Pavel » Sob Jan 07, 2006 2:52 pm

Harry FE3 píše:Jestli si na to troufáš,zkus zahýbat s tím krytem-povolit si ho a zahýbat s ním.Chceš mě říct,že vždycky,když ti to promazávali tak sundávali ten dekl?


Ne to nesundavali. Soudím podle toho, že když tam stříkli ten silikon tak okamžitě byl klid takže pochybuji že by v tom měl prsty ten kryt.
Pavel
 

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť