Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rozvody pískají

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Kubis » Sob Jan 07, 2006 2:54 pm

rozvody pohaněji z klikove hřidele vačku, vodni pumpu a třeba ještě něco, zaleži na typu auta, většinou jsou dělany ozubenym řemenem, nebo řetězem. řemeny slouži k přenášeni toč. momentu z klikove hřidele na přislušenstvi motoru, to znamena: altik, servo, klima apod...jsou to bud klinove řemeny a nebo ploche s vice dražkama
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod milan » Sob Jan 07, 2006 2:55 pm

Je to remen, ktery pohani servo-cerpadlo a alternator? Tak to rozvodak neni.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod whitex » Sob Jan 07, 2006 2:58 pm

milan píše:Je to remen, ktery pohani servo-cerpadlo a alternator? Tak to rozvodak neni.
No tak to rozhodně není... To sseš an tom stejně jak já - hodně štěstí... :lol
Taky sem slyšel, že výměnou za nový nic nevyřeším, že to klidně může pískat dál... Zvláštní je, že to nidky nepískalo, teda jako pískalo, ale strašně tiše, teď to je přímo vrzání - jak kolotoč... Si myslím, že to dělá ta vlhkost...
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod milan » Sob Jan 07, 2006 3:03 pm

whitex píše:No tak to rozhodně není... To sseš an tom stejně jak já - hodně štěstí... :lol


???
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Pavel » Sob Jan 07, 2006 3:19 pm

whitex píše:
milan píše:Je to remen, ktery pohani servo-cerpadlo a alternator? Tak to rozvodak neni.
No tak to rozhodně není... To sseš an tom stejně jak já - hodně štěstí... :lol
Taky sem slyšel, že výměnou za nový nic nevyřeším, že to klidně může pískat dál... Zvláštní je, že to nidky nepískalo, teda jako pískalo, ale strašně tiše, teď to je přímo vrzání - jak kolotoč... Si myslím, že to dělá ta vlhkost...


Mě to taky nikdy nepískalo. Původní řemen o sobě nedal ani vědět. Když jsem ho pak nechal vyměnit tak ten nový byl taky OK, ale jen necelý rok....
Je dost možný že to bude tou vlhkostí. Zkus kdyžtak použít jiný mazací prostředek. Mě v tom servisu to promazali dvěma. První byl totálně na ho...no a pak když jsem tam přijel znovu docela v ráži vzali nějaký jiný a ten pomohl, ale nechci předbíhat. Nevím přesně co to bylo zač. Bylo to ve spreji se žlutým obalem a s nějakými německými bláboly. Bylo to určený přímo na řemeny.
Pavel
 

Poslaťod whitex » Sob Jan 07, 2006 5:46 pm

milan: No jako, že to není ten rozvod - neřeš...

Pavel: Bych potřeboval nějaký typ, co an to.. Nechci ankoupit hromadu silikonů, any to pak bylo na H..
Nevíš něco o takový bílý vazelině, už sme to tady s někým řešili, už nevím s kým... Používá se to třeba na gumičkový převody an mechaniky (kazetový, disketový) - když je to na mazání těch gumiček, tak by to ten řemen mohlo být good... Sem se ptl v mototechně a nedokázali mi poradit...
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod milan » Sob Jan 07, 2006 5:58 pm

nekdy pomuze i obycejna svicka - ne motorova zapalovaci, ale takova, klasika, s cim svitite, kdyz vypadne elektrina :-) Treba nastartovat, a pridrzet svicku k remenu, ale ne tak blbe, aby ten remen mohl vytrhnout svicku z ruky, ale tak s rozumem... ..a z kazde strany projet remen s tim parafinem. Neni to agresivni na remen, jako nektere spreje, a obcas to celkem i pomaha.. tak zkuste.. Asi to kazdy ma doma.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Sob Jan 07, 2006 6:11 pm

Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel » Sob Jan 07, 2006 6:12 pm

whitex píše:milan: No jako, že to není ten rozvod - neřeš...

Pavel: Bych potřeboval nějaký typ, co an to.. Nechci ankoupit hromadu silikonů, any to pak bylo na H..
Nevíš něco o takový bílý vazelině, už sme to tady s někým řešili, už nevím s kým... Používá se to třeba na gumičkový převody an mechaniky (kazetový, disketový) - když je to na mazání těch gumiček, tak by to ten řemen mohlo být good... Sem se ptl v mototechně a nedokázali mi poradit...


To je jasný. Kupovat hordu různých chemikálií je na prd.
Bohužel o té vazelíně nic nevím. Ale někdo tam něco psal s mýdlem. To si myslím, že by mohlo zabrat i když zase to mýdlo nebude mít dobré vlastnosti při nízkých teplotách. Mrkni se na ten silikon co máš zda je i do nízkých teplot. Na nějakým webu jsem četl, že je několik druhů. Některé byly jen do 0 a jiné až do -20 stupňů. Možná že by to mohlo být tím.
Pavel
 

Poslaťod Maco222 » Pon Jan 09, 2006 6:41 pm

Ahoj, skus vymenit remen za inu znacku a napnut ho, to ti pomoze :-)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Kubis » Pon Jan 09, 2006 8:33 pm


ty xeramiky se u nas na servise použivaji hlavně na namazani brzd, teda spiše těch mechanismu mna bubnech, na řemeny použivame klasicky nějaky silikonovy olej co se třeba použiva na gumy u dveři at nezamrznou...
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Enzo » Štv Jan 12, 2006 3:14 pm

Ja neviem, prečo najprv neposúchnete Milana. Je to osvedčený spôsob. A stojí to do 20 SKK. A meniť remene štýlom pokus omyl nemá moc zmysel. Je pravda, že niektoré reme pískajú. Boli z produkcie USA. Mali s tým problémy aj v Daewe. Druhý dôvod, prečo môžu pískať je, že sú moc našponované. Ale aj tak by som zo začiatku použil Milanove riešenie.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Pavel » Pia Jan 13, 2006 2:27 pm

Od té doby co mi to nastříkali v tom servisu tak řemen je úplně vklidu. Nevidal žadný zvuk ani při těch silných mrazech...
Pavel
 

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť