Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klínový řemen

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod whitex » Uto Dec 20, 2005 9:38 pm

Namazaný řemen určitě klouže... Měl sem obyvy, že už trochu vadne baterie, ale jen první dva články byly na 70% - u dalších se to zvyšovalo a poslední byl už na 90%...
Jak je vůbec možný, že každý článek v baterii je jinak nabitej(/vybitej)....

Bill:
To by mě zajimalo jak mažeš klíňák, když se ti to mazivo dostane až do ložisek...
Říkám, že stříkám silikon, ne žo ho tam "leju".... :lol
- Určitě to tak není - neboj....
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Bill » Str Dec 21, 2005 4:51 pm

whitex píše: To by mě zajimalo jak mažeš klíňák, když se ti to mazivo dostane až do ložisek...
Říkám, že stříkám silikon, ne žo ho tam "leju".... :lol - Určitě to tak není - neboj....

Prave preto tam bol ten otaznik :-).
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Poslaťod whitex » Str Dec 21, 2005 10:47 pm

Bill píše:
whitex píše: To by mě zajimalo jak mažeš klíňák, když se ti to mazivo dostane až do ložisek...
Říkám, že stříkám silikon, ne žo ho tam "leju".... :lol - Určitě to tak není - neboj....

Prave preto tam bol ten otaznik :-).

Tak to pak, jo.... :femaleconspiracy
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Šeďa » Str Apr 11, 2007 4:48 pm

Taky mě ten klíňák začal pískat, tak sem ho teda zkusil namazat mydlem, joj to sou teď árie, předtím aspoň po rozjezdu přestal, teď si vyhvizduje celou cestu, sem mu to asi ještě usnadnil. :???
Asi se porozhlídnu po novým, čeká mě cesta do Belgie a nerad bych hvízdal až tam.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Bootleg » Str Apr 11, 2007 7:05 pm

A to mate ake stare Mazdy, ze tam este mate klinove remene? :) Ja mam drazkovane uz aj v 626.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod whitex » Str Apr 11, 2007 8:48 pm

Steve píše:A to mate ake stare Mazdy, ze tam este mate klinove remene? :) Ja mam drazkovane uz aj v 626.
:presne :chi: :hihi:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod potkan » Str Apr 11, 2007 9:41 pm

presne jako pisu nado mnou - obcas mi, ked trochu vycucam baterku - interierovymi svetlami, radiom - po nastartovani pisti remen na alternatore. chlapik, kery sa mi na to kukal, mi povedal, ze sice by mohol remen kusek vacej napnut, ale ze by to urobilo viacej skody ako uzitku, ze keby to prehnal, tak si onedlho zhanam novy alternator. piskanie je len par (desiatok) sekund, kym alternator na baterku po starte nestiha, da sa to vydrzat.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod pepino34 » Str Apr 11, 2007 10:20 pm

Mě také pískal řemen na altíku, tak jsem si to nechal napnout ale když byl ráno studenej (pouze v zimě) tak pískal i tak. Teď už to nedělá vůbec jako už je celkem teplo...
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Šeďa » Štv Apr 12, 2007 7:08 am

whitex píše:
Steve píše:A to mate ake stare Mazdy, ze tam este mate klinove remene? :) Ja mam drazkovane uz aj v 626.
:presne :chi: :hihi:

:u: Proboha, tak já mám staré auto!? Tak to museli v tom autosalónu lhát, protože když ho tam před jednadvaceti lety prodávali, tak tvrdili že je nové! :horko
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Šeďa » Štv Apr 12, 2007 4:33 pm

Šeďa píše:Taky mě ten klíňák začal pískat, tak sem ho teda zkusil namazat mydlem, joj to sou teď árie, předtím aspoň po rozjezdu přestal, teď si vyhvizduje celou cestu, sem mu to asi ještě usnadnil. :???

Dnes už ani nepísk! :zit Takže to nakonec pomohlo, uvidím na jak dlouho.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Strit » Sob Apr 14, 2007 8:59 pm

Tak koukám, že se tu řeší pískání řemenů. Mě po výněně za nové (nipparts) taky pískal jeden nebo asi oba a to hlavně po nastartování, když bylo chladno a občas to pískalo asi 6 km. Zajel jsem k mehánikovi :tlesk: a ten je oba dotáhl a je klid. :lol .
Obrázok užívateľa
Strit
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 10:14 pm
Bydlisko: Krupka

Poslaťod whitex » Sob Apr 14, 2007 10:28 pm

No jasně že nepnutí pomůže proti pískání, ale "přepnutí" (resp. přepětí) zase mos nepomáhá ložiskám alternátoru, kompresoru klimatizace, vodí pumpy atp... A než investovat znovu zbytečně do těchto částí - to ať si klidně píská :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Zeneva » Ned Apr 29, 2007 8:03 pm

Na tohle si stezuje kazdej druhej, co ma MAzdu. Zkousel jsem oleje, silikony, mydlo, bylo to na par dni a pak zase ten hnusnej piskavej zvuk. Nakonec to resim zesilenim radia :-))) Stava se mi to hlavne na podzim , kdyz je vlhko, prsi, v lete nikdy, kdyz mrzne, tak taky nikdy. Ale aspon vim, ze v aute mam motor
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod NEWTECH » Uto Dec 25, 2007 4:09 pm

NEWTECH
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 22, 2007 10:15 pm

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť