Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Planujem si dat neony pod auto

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Doktor » Pia Nov 25, 2005 7:00 pm

ma(ZDA)rtin píše: Ale zase zkuste, až se vám nějaký blbec bude lepit na kufr, zapnout zadní mlhovku - hned přibrzdí.


Za to bych daval taky mastny pokuty, plus jeste specialita ceskych pepiku - proslapovani brzd tak kolem 130, kdyz ja jedu na volnobeh a oni na 110% vykonu...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Nov 25, 2005 7:49 pm

Doktor píše:
ma(ZDA)rtin píše: Ale zase zkuste, až se vám nějaký blbec bude lepit na kufr, zapnout zadní mlhovku - hned přibrzdí.


Za to bych daval taky mastny pokuty, plus jeste specialita ceskych pepiku - proslapovani brzd tak kolem 130, kdyz ja jedu na volnobeh a oni na 110% vykonu...

Takže Ty jsi jeden z těch, co jezdí jako přísavka ?
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pia Nov 25, 2005 9:58 pm

Sorry doktore, ale lepí-li se mi někdo na prdel, ať už z jakéhokoliv důvodu, tak mu s velikou radostí rozsvěcuju brzdové světlo. Né že bych brzdil. Dokážu sešlápnout pedál aby světlo svítilo a já ještě ani nebrzdil. Ale ty pepíky lepící se na prdel to dost poleká. Možná si pak uvědomí, že takovej rozumnej odstup je docela dobrá věc.
V opačném případě se já velice rád lepím na prdel pepíkovi, který jede v levém pruhu 80 i když má vedle sebe pravý pomalejší pruh. Takovéto jedince také rád vyblikám a vyhoukám. Pokud neznají pravidlo, že čím pomaleji tím víc v pravo, tak nemaji na silnici co dělat.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Sob Nov 26, 2005 12:17 am

George, ty bojuješ na obou, antagonistických, frontách.

Jinak v pubertě jsem taky rozsvěcoval brzdová světla... :spik2
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Gretka » Sob Nov 26, 2005 1:50 am

Aj Tomo je nervozny, ked sa k nam dalsie auto zozadu priblizi na dva metre :chacha
14/06/12
Vitaj Samko! :)
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Doktor » Pon Nov 28, 2005 10:35 am

ma(ZDA)rtin píše:Takže Ty jsi jeden z těch, co jezdí jako přísavka ?


Bejvávalo. Ale většinou je rozdíl rychlostí přes 40km/h, jedu vlevo, svítím, nic nenasvedčuje tomu, že budu spomalovat, vpravo pepík-fabka, o zpětném zrcádku ještě jakživ neslyšel, a šup ho, nejlépe bez blinkru přede mě. Proč by pepik brzdil, ON předce jede. Kdybych uměl na dálku zabíjet, tak je okolí D1 poseto mrtvolama. Na rozdíl od Německa, kde není problém udržovat cca 170 i mírně husším provozu, v ČR je stejnou věc možno považovat za téměř jistě považovat za úspěšný pokus o sebevraždu, ne-li něco horšího. Takže jsem vyvinul tempo tak kolem těch 150, což ještě jde v pohodě dobrzdit. Já si strašně rád nechávám před sebou mezeru, která tam ale není na to, aby tam skončil pepik s Felicií, ale to on nechápe. Takže když něco podobného hrozí, úměrně situaci zkrátím vzdálenost. Vše za co nejvyšších bezpečnostních opatření. V Německu už je zakázáno na auto před sebou troubit a blikat, ale popravdě i kdyby to bylo povoleno, využívá se to mnohem méně než tady. Další typická situace - něco dojedu, jsem zticha, žádný troubení, natož dálkový, udržuji uctivou vzdálenost, umožním předjetí, jenže - další kamión je v dálce tak 500m, ale pepik udržuje tvrdošijně 125 v levém pruhu. Na chvíli zapochybuju, že by mě třeba neviděl, bliknu na něj, načež se 1,2 HTP přimáčkne ještě více na levé svodidlo, čímž mě jenom utvrdí v tom, že o mě velice dobře ví... Skákat auto neumí, ale předjet zprava ano... No neví jak vy, ale já pořád skenuji situaci kolem sebe, tj snažím se vědět o všech autech, které se kolem mě pohybují. K TOMU JE ZAPOTŘEBÍ ZPĚTNÝCH ZRCÁTEK, HLAVNĚ NA DÁLNICI. Věnuji jim v provozu tak třetinu času. Paradoxně je to jednodušší v noci, protože auta krásně svítí.

Sekce pro rejpaly: Rád cestuji svižně. Ne po městě, ne ve vsích. Pokutu za rychlost jsem naposled platil před asi 5-ti lety. Moje nehody jsou jedna sražená podnapilá a zdrogovaná prostitutka, která mi v padesáti ne moji vinou skončila pod kola (přežila), jedna sražená srnka na náledí asi ve 40, jedno zrušený auto, kdy jsem svojí vinou sjel ze silnice, protože byla odhráblá a zarovnalo to škarpu, přitom jsem potkal statnej dub. Dodržel jsem metodiku NCAP - cca 56km/h, 40% off-set. Jezdím asi 10 let, tak 50 000/rok.

P.S. To George - pepik je mezinárodní slang vyjadřující obyvatele ČR.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 10:42 am

Doktor píše:
ma(ZDA)rtin píše:Takže Ty jsi jeden z těch, co jezdí jako přísavka ?

P.S. To George - pepik je mezinárodní slang vyjadřující obyvatele ČR.

Doktore u nás na Moravě se pepíci říká něčemu jinému :femaleconspiracy .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Pon Nov 28, 2005 10:44 am

Black píše:Doktore u nás na Moravě se pepíci říká něčemu jinému :femaleconspiracy .



No tak mě pouč, rád se vzdělám!!
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 10:49 am

Doktor píše:
Black píše:Doktore u nás na Moravě se pepíci říká něčemu jinému :femaleconspiracy .



No tak mě pouč, rád se vzdělám!!
Obyvatelé Prahy nechť mi prominou, ale na Moravě se tak říká jim. Takže pepíci nejsou obyvatelé celé ČR.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Pon Nov 28, 2005 10:58 am

Black píše:Obyvatelé Prahy nechť mi prominou, ale na Moravě se tak říká jim. Takže pepíci nejsou obyvatelé celé ČR.



No to já samozřejmě vím, ale jelikož nejsem čech, tak mi budiž tahle malá nepřesnost prominuta - koneckonců ne všichni pepici, kteří se mě potulují před chladičem aniž by je tam někdo zval, mají pražskou SPZ. Jo a nikde není psáno, že auto evidováno v Praze je taky obyvatelem metropole řízeno. :spik2
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 11:03 am

Doktor píše:
Black píše:Obyvatelé Prahy nechť mi prominou, ale na Moravě se tak říká jim. Takže pepíci nejsou obyvatelé celé ČR.



No to já samozřejmě vím, ale jelikož nejsem čech, tak mi budiž tahle malá nepřesnost prominuta - koneckonců ne všichni pepici, kteří se mě potulují před chladičem aniž by je tam někdo zval, mají pražskou SPZ. Jo a nikde není psáno, že auto evidováno v Praze je taky obyvatelem metropole řízeno. :spik2
Je ti odpuštěno 8-) . Jinak tady na Moravě ne každé auto s pražkou SPZ řídí Pražák. Jezdí tady hodně firemních aut s pražskou SPZ a aby to tady neměli těžké, tak mají vzadu nalepenu samolepku JÁ SU Z BRNA :lol . Mě osobně je jedno odkud, kdo je, ale jak se kdo na silnici chová. Po tom včerejšku si o tom myslím své :twisted . Zažila jsem při pomoci druhému řidiči krušné chvilky.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Nov 28, 2005 11:53 am

Gretka píše:Aj Tomo je nervozny, ked sa k nam dalsie auto zozadu priblizi na dva metre :chacha


Nesnáším, když se mi někdo lepí na zadek! Ani v autobuse, natož na silnici. Držím si takový odstup, abych byl schopen zastavit, když ten přede mnou začne "bez důvodu" brzdit - párkrát se mi to vyplatilo a většinou to nebylo bez důvodu. Když se někdo nalepí na kufr mě, riskuje, že až před první dírou v silnici přibrzdím já, odneseme to oba. Každému takovému "přítulovi" bych s chutí pár vlepil a zablikání brzdovýma světlama je to nejmírnější, co se proti tomu dá dělat.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 12:03 pm

Pavel Rittich píše:
Gretka píše:Aj Tomo je nervozny, ked sa k nam dalsie auto zozadu priblizi na dva metre :chacha


Nesnáším, když se mi někdo lepí na zadek! Ani v autobuse, natož na silnici. Držím si takový odstup, abych byl schopen zastavit, když ten přede mnou začne "bez důvodu" brzdit - párkrát se mi to vyplatilo a většinou to nebylo bez důvodu. Když se někdo nalepí na kufr mě, riskuje, že až před první dírou v silnici přibrzdím já, odneseme to oba. Každému takovému "přítulovi" bych s chutí pár vlepil a zablikání brzdovýma světlama je to nejmírnější, co se proti tomu dá dělat.
Na to je v GD dobrý lék na takové lepiče, GD má dvě zadní mlhovky a tak stačí probliknout a nemusím ani brzdit a ten vzadu je hned slušnej :twisted . GF má jen jednu mlhovku, ale já začínám silně uvažovat, že tam nechám dát i druhou, protože je tam příprava pro druhou zadní mlhovku.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Pon Nov 28, 2005 12:18 pm

Black píše:Na to je v GD dobrý lék na takové lepiče, GD má dvě zadní mlhovky a tak stačí probliknout a nemusím ani brzdit a ten vzadu je hned slušnej :twisted . GF má jen jednu mlhovku, ale já začínám silně uvažovat, že tam nechám dát i druhou, protože je tam příprava pro druhou zadní mlhovku.


Jo Bleky, na tohle lék mám (opakuji, že nejsem chronický lepič, spíš mě trápí zácpa v levém pruhu) - když už bliknu, tak asi dotyčnej nekouká za sebe. V případě odpovědi mlhovkama existuje lék, byť jsem ho zatím použil jen jednou, co si tak pamatuju - nechat si odstup tak dvě auta a dálkovky tak na 10s - spolehlivě to funguje. Odplata je neúčinná, protože A4 má zatmavovací zrcádka. Ale to už přímo hraničí s osobní inzultací, a jelikož jsem celkem slušnej hoch, vím, že takový věci se nedělají. Je to stejné jako bezdůvodný pobyt v levém pruhu. No fuj!!
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 12:24 pm

Doktor píše:
Black píše:Na to je v GD dobrý lék na takové lepiče, GD má dvě zadní mlhovky a tak stačí probliknout a nemusím ani brzdit a ten vzadu je hned slušnej :twisted . GF má jen jednu mlhovku, ale já začínám silně uvažovat, že tam nechám dát i druhou, protože je tam příprava pro druhou zadní mlhovku.


Jo Bleky, na tohle lék mám (opakuji, že nejsem chronický lepič, spíš mě trápí zácpa v levém pruhu) - když už bliknu, tak asi dotyčnej nekouká za sebe. V případě odpovědi mlhovkama existuje lék, byť jsem ho zatím použil jen jednou, co si tak pamatuju - nechat si odstup tak dvě auta a dálkovky tak na 10s - spolehlivě to funguje. Odplata je neúčinná, protože A4 má zatmavovací zrcádka. Ale to už přímo hraničí s osobní inzultací, a jelikož jsem celkem slušnej hoch, vím, že takový věci se nedělají. Je to stejné jako bezdůvodný pobyt v levém pruhu. No fuj!!
Doktore já nemám na mysli to, že pojedu pomalu v levém pruhu a to nedělám, abych omezovala ostatní účastníky provozu, snažím se být ohleduplná k druhým. Mám na mysli třeba situaci, když je náledí a snížená viditelnost a nějakej chytrák se na tebe začne na okresce lepit a nebo když někdo se tě někdo snaží předjet před stoupáním. Já se taky snažím nechávat si odstup, ale občas se to nedá.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť