Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spotřeba Xedosu

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod bory » Štv Jan 12, 2006 3:55 pm

George píše:
Jarda T píše: při normální jízdě, už jsem jel mimo město i za 5,7l


Obrázok Kdepak asi soudruzi u VW udělali chybu :skler ?

Škoda 1,2 HTP
Spotřeba - městský cyklus [l/100km] 7,7
Spotřeba - mimo město [l/100km] 4,8
Spotřeba - kombinovaná [l/100km] 5,9


Sestra má fabku 1,2.Jezdí průměrnou cca5l,ale jezdí do 120km/h.Kamarád jezdí s tím samým ale 12V kombi a jezdí každý den 20 a 20km do práce a nejde pod 8,5l.Ve městě to ukazuje i přes 11l.Tak buďte rádi za to co máte.Já jsem taky rád. :suns
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod TomAnt » Štv Jan 12, 2006 4:01 pm

Palubny pocitac ukazuje len na jedno desatinne miesto.
Spotreba na takuto presnost sa da zmerat len dlhodobym meranim, napriklad moja dlhodoba spotreba na 626ke za celu dobu jej pouzivania bola 10.2962 . Toto meranie v sebe zahrna presne 88 tankovani a najazdenych 31780 km, takze si myslim ze uz je dostatocne presne.
Co sa tyka Xedosa cisla su momentalne 12.2515 pri 28 tankovaniach a odjazdenych 10342 km...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MORIAK » Pia Jan 13, 2006 9:30 am

TomAnt píše:Palubny pocitac ukazuje len na jedno desatinne miesto.
Spotreba na takuto presnost sa da zmerat len dlhodobym meranim, napriklad moja dlhodoba spotreba na 626ke za celu dobu jej pouzivania bola 10.2962 . Toto meranie v sebe zahrna presne 88 tankovani a najazdenych 31780 km, takze si myslim ze uz je dostatocne presne.
Co sa tyka Xedosa cisla su momentalne 12.2515 pri 28 tankovaniach a odjazdenych 10342 km...



O.K - uz som ticho :oops
Obrázok užívateľa
MORIAK
VIP 2006
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv Jan 13, 2005 1:54 pm
Bydlisko: 93%Pardubice, 7%Kosice

Poslaťod Kris » Pia Jan 13, 2006 10:46 am

TomAnt píše:Palubny pocitac ukazuje len na jedno desatinne miesto.
Spotreba na takuto presnost sa da zmerat len dlhodobym meranim, napriklad moja dlhodoba spotreba na 626ke za celu dobu jej pouzivania bola 10.2962 . Toto meranie v sebe zahrna presne 88 tankovani a najazdenych 31780 km, takze si myslim ze uz je dostatocne presne.
Co sa tyka Xedosa cisla su momentalne 12.2515 pri 28 tankovaniach a odjazdenych 10342 km...


Blaaazen..to mas aj zosit? :o)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 13, 2006 10:52 am

Kris píše:
TomAnt píše:Palubny pocitac ukazuje len na jedno desatinne miesto.
Spotreba na takuto presnost sa da zmerat len dlhodobym meranim, napriklad moja dlhodoba spotreba na 626ke za celu dobu jej pouzivania bola 10.2962 . Toto meranie v sebe zahrna presne 88 tankovani a najazdenych 31780 km, takze si myslim ze uz je dostatocne presne.
Co sa tyka Xedosa cisla su momentalne 12.2515 pri 28 tankovaniach a odjazdenych 10342 km...


Blaaazen..to mas aj zosit? :o)

Jasne ze mam, pisem dosledne vsetky tankovania a v podstate vsetko kolo auta... Okrem toho mam Excel workbook, kde sa mi to vsetko pekne rata, kresli grafy, atd atd... V tom XLS mam uz 3 auta (Xedos je moje 3tie)...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Jan 13, 2006 11:06 am

TomAnt píše:Jasne ze mam, pisem dosledne vsetky tankovania a v podstate vsetko kolo auta... Okrem toho mam Excel workbook, kde sa mi to vsetko pekne rata, kresli grafy, atd atd... V tom XLS mam uz 3 auta (Xedos je moje 3tie)...

Vzdy som s takym niecim chcel zacat - ale nikdy som nenasiel silu :lol Mas moj obdiv ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Tom Ant - neprihlaseny » Pia Jan 13, 2006 11:48 am

Mas najlepsiu prilezitost, mas nove auto...
Tom Ant - neprihlaseny
 

Poslaťod Suky » Pia Jan 13, 2006 11:55 am

My Palmisti používáme free programy, jako pFuel.

Hned po natankování (kdybych to psal až doma, zapomenu na to) klepnu km, l a Kč. Zdržím se tak 30 sekund.
Program mi vyhodí dlouhodobou spotřebu (lze filtrovat dle času), spotřebu posledního tankování, cenu za km a spoustu dalších věcí.
I mi vykreslí graf spotřeby, graf vývoje cen paliva...

Další věci, co to umí, jako údržba ... ani nepoužívám.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 13, 2006 11:57 am

Ja to tiez zapisujem okamzite, ale do zositka ako spominal Dabel. Zositok nasledne raz za cas prepisujem do Excelu :) A Excel workbook raz za cas backupnem na medium, pripadne na server :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Jan 13, 2006 12:16 pm

Tom Ant - neprihlaseny píše:Mas najlepsiu prilezitost, mas nove auto...

No raz som to skusil, ale nie vzdy som si na tom spomenul... a tankujem 3-4krat tyzdenne, to sa mi nebude darit stale na to mysliet...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 13, 2006 12:22 pm

dabel píše:
Tom Ant - neprihlaseny píše:Mas najlepsiu prilezitost, mas nove auto...

No raz som to skusil, ale nie vzdy som si na tom spomenul... a tankujem 3-4krat tyzdenne, to sa mi nebude darit stale na to mysliet...

Staci si to zautomatizovat, prichadzam na pumpm, vytahujem zosit a zapisujem stav km, pumpu kde tankujem a co budem tankovat... zosit necham na sedadle, natankujem, sadam do auta a dopisem kolko a za co som natankoval... Blocky zalozim do zosita (ved aj ty musis odkladat blocky, tak to mas spolu s tym) a je to...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Jan 13, 2006 12:32 pm

TomAnt píše:
dabel píše:
Tom Ant - neprihlaseny píše:Mas najlepsiu prilezitost, mas nove auto...

No raz som to skusil, ale nie vzdy som si na tom spomenul... a tankujem 3-4krat tyzdenne, to sa mi nebude darit stale na to mysliet...

Staci si to zautomatizovat, prichadzam na pumpm, vytahujem zosit a zapisujem stav km, pumpu kde tankujem a co budem tankovat... zosit necham na sedadle, natankujem, sadam do auta a dopisem kolko a za co som natankoval... Blocky zalozim do zosita (ved aj ty musis odkladat blocky, tak to mas spolu s tym) a je to...

To je proces nad moje sily ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Kris » Pia Jan 13, 2006 12:38 pm

TomAnt píše:
Kris píše:
TomAnt píše:Palubny pocitac ukazuje len na jedno desatinne miesto.
Spotreba na takuto presnost sa da zmerat len dlhodobym meranim, napriklad moja dlhodoba spotreba na 626ke za celu dobu jej pouzivania bola 10.2962 . Toto meranie v sebe zahrna presne 88 tankovani a najazdenych 31780 km, takze si myslim ze uz je dostatocne presne.
Co sa tyka Xedosa cisla su momentalne 12.2515 pri 28 tankovaniach a odjazdenych 10342 km...


Blaaazen..to mas aj zosit? :o)

Jasne ze mam, pisem dosledne vsetky tankovania a v podstate vsetko kolo auta... Okrem toho mam Excel workbook, kde sa mi to vsetko pekne rata, kresli grafy, atd atd... V tom XLS mam uz 3 auta (Xedos je moje 3tie)...


Ja snad asi odpadnem!!! :soking
A potom tu niekto bude rozpravat ze co je byrokracia a co nie..dufam ze moj odkaz bol pochopeny v tom spravnom kontexte a ze vcsetci zaintresovani vedia o com hovorim!!!!
Tak teraz si sa bratm pekne vy-outoval argumentacne..heheheh :chacha
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 13, 2006 2:10 pm

Ne ne bratm, to je trosku ina byrokracia... toto nie je byrokracia, len proste nenosim stale PDA so sebou ako Suky aby som si to hadzal priamo tam... A je to planovana akcia, ktora manemoze zastihnut nepripraveneho, kdezto to o co tebe ide sa moze udiat proste medzi recou pri stretnuti na ulici... Chapeme sa?
Okrem toho, tieto zaznamy mi pomahaju sledovat, ci sa s autom nieco vazne nedeje, odchytil som takto na GDcku hned z uvodu nieco s motorom/vyfukom/neviemcim, co mi stuplo spotrebu o 2l, takze som to bol dat nasledne hned nastavit/opravit (uz si nepamatam co to bolo) do servisu a vsetko bolo potom ok. Takze nie je to samoucelne :) heh...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Pia Jan 13, 2006 2:12 pm

Taky bych to asi nezvládl. A nebo to řeknu přímo - byl bych línej. :koule
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron