Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Automat

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Automat

Poslaťod Matus » Str Jún 16, 2004 2:14 pm

Ake mate skusenosti s automatom u 626 2.0 ?
Matus
 

Poslaťod George » Str Jún 16, 2004 9:25 pm

http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Matus » Štv Jún 17, 2004 10:08 am

George píše:žádné :o)


nahanas si pocet prispevkov ?
Matus
 

Poslaťod dabel » Štv Jún 17, 2004 10:52 am

Matus: myslim, ze vacsina GE v automate boli 2.5V6. Kazdopadne ide o "klasicky" 4-stupnovy automat. Klasicky v style, ze nejde o tiptronic. Skus sa zacitat do diskusie na http://cafe.auto.cz, nedavno tam popisoval majitel 2.5V6 s automatom svoje problemy. Inak ked mal ten automat aspon aku-taku udrzbu, mal by byt OK, rovnako ako aj motor (netrpel podtacanim ani pretacanim).
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 17, 2004 6:25 pm

Ked som si jeden cas prezeral stranky http://www.mazda626.net (este neexistovali tieto stranky), tak tam ludia v dost velkom pocte opisovali probelmy s automatmi, hovorili, ze otazka nie je, ci sa pokazi, ale kedy sa pokazi. Skoro kazda 626, ktora tam bola, mala automat po oprave alebo vymene. Neviem, kde je chyba, ale dufajme, ze je to len preto, ze americke 626 GE boli vyrabane v USA a nie v Japonsku. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Štv Jún 17, 2004 7:28 pm

Matus píše:
George píše:žádné :o)


nahanas si pocet prispevkov ?

Ne - je mi jedno jestli jich mám 10 nebo 1000
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pia Jún 18, 2004 7:04 am

George píše:žádné :o)


nenech se Georgi rozhodit, já jsem se zasmál od plic. :P
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Matus » Pia Jún 18, 2004 8:54 am

Steve píše:Ked som si jeden cas prezeral stranky http://www.mazda626.net (este neexistovali tieto stranky), tak tam ludia v dost velkom pocte opisovali probelmy s automatmi, hovorili, ze otazka nie je, ci sa pokazi, ale kedy sa pokazi. Skoro kazda 626, ktora tam bola, mala automat po oprave alebo vymene. Neviem, kde je chyba, ale dufajme, ze je to len preto, ze americke 626 GE boli vyrabane v USA a nie v Japonsku. :wink:



Ja ju mam dovezenu z USA, je to Cronos, zatial mi slape, len jeden problem to ma, resp. neviem ci je to problem, ked zaslapnem plyn, hoc aj na podlahu, tak mi kolesa netrhaju asfalt, hoc otacky vyletia na 5 000 - 6 000, aj tak sa to uplne plynule rozbehne, tak neviem ci je to problem alebo je ta prevodovka tak stavana. Nepotrebujem stave trhat asfalt, len z miesta ma preskoci aj felda. :x Inak, radi krasne, ani nepostrehnem ze preradila, len ten zaber.
(Ďakujem za stranu, je to dobre citanie.)
Matus
 

Poslaťod dabel » Pia Jún 18, 2004 9:24 am

Nie je to Cronos s ceskou znackou stavajuci v BA na Kopcianskej? Myslim, ze ten automat moze byt stavany na "decentne americke plazenie" 65 milami. Podstatne je, ci hladko preraduje a ci pri kick-downe podradi a vytaca po obmedzovac.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Matus » Pia Jún 18, 2004 1:25 pm

dabel píše:Nie je to Cronos s ceskou znackou stavajuci v BA na Kopcianskej? Myslim, ze ten automat moze byt stavany na "decentne americke plazenie" 65 milami. Podstatne je, ci hladko preraduje a ci pri kick-downe podradi a vytaca po obmedzovac.



Nie, ja som z MI ... asi to tak bude, uz ked sa rozbehne tak to ide krasne, asi to bude stavane na dialnice, nie na nase cesty, pri kick-downe to vytoci na maximum 65000 ot., viac ho nepusti.
Matus
 

Poslaťod Honza » Pia Jún 18, 2004 2:01 pm

Matus píše:
dabel píše:Nie je to Cronos s ceskou znackou stavajuci v BA na Kopcianskej? Myslim, ze ten automat moze byt stavany na "decentne americke plazenie" 65 milami. Podstatne je, ci hladko preraduje a ci pri kick-downe podradi a vytaca po obmedzovac.



Nie, ja som z MI ... asi to tak bude, uz ked sa rozbehne tak to ide krasne, asi to bude stavane na dialnice, nie na nase cesty, pri kick-downe to vytoci na maximum 65000 ot., viac ho nepusti.


Tý bejku.. 65 000 otáček..To musí být hukot :lol:

(vím že je to překlep,ale vypadá to srandovně) :o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 18, 2004 5:31 pm

to Matus: Aj ja si myslim, ze je to tak robene, pravdepodobne tam bude este aj TCS, ktore nepovoli kolesam, aby preklzli na mieste, v tom si nie som isty. Nie je nahodou ten Cronos takej tmavej metalizy? Cierna alebo nieco podobne? Bol som minuly rok v lete v MI na svojej 626 a celkom sa mi pacila, stala niekde blizko centra, neviem, ako sa tie ulice volaju. Co takto vstupit do klubu? :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Josak » Sob Jún 19, 2004 10:20 am

Moje známá má GD s 2litrem automatem ale musela ten automat vyměnit nebo nechat opravit. A po opravě už ho má tak 3 roky a žádný problém nevím jestli to má ameriku.
S tím řazením taky nevím protože jsem v něm nejel.
Asi tak 8)
Ale je s ním naprosto spokojená :wink: Pro ženský je to lepší neničí tolik spojku :wink:
Mazda 626 GD 2,2 r.v.92 4xkotouče
Josak
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Jún 18, 2004 12:57 am
Bydlisko: ČR Horní Němčí

Poslaťod doficz » Sob Jún 19, 2004 4:15 pm

To jsem byl asi ja s tema problemama.

Problem jsem mel s tim, ze jsem si blahove myslel ze u automatu nemuze odejit spojka.
OMYL - muze a dokonce 4x rika se tomu teda lamela.

Odchazi tak pri 180tisicich, na 4ce a 3ce. Proste to prokluzuje a je to s tim docela nebezpecne (napriklad pri predjizdeni).

Dal jsem to do servisu a v podstate za 20tis mi tu prevodovku opravili.
Podle techniku to zas minimalne 200tis najede bez problemu.

Jinak automat je docela v pohode. ¨
Ja jsem zvyklej z GDcka na takovej sportovnejsi styl jizdy.
S timdle autem jezdim stejne rychle ale v podstate plynule. No a bomba je to ve meste. Napriklad kdyz stojim v kolone do kopce tak si muzu proste dat nohu z okna a ono se to ani nehne. No a podle toho jak moc zmacknu plyn se to plynule rozjede, nebo si to klidne hrabne a vyrazi.
(Je to dobra machrovinka na ty co to neznaj :-) )

Celkove se mi tan automat zacina libit, neni to tim ze bych neumel radit, jak vetsina lidi vzdycky namita. Umim velice dobre.
Je to o pohodli.
No a pokud je to v kombinaci s tempomatem, tak si nemusim v podstate hlidat rychlost a mam nohu jen pripravenou na brzde.



Matus píše:Ake mate skusenosti s automatom u 626 2.0 ?
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod Hosť » Uto Jún 22, 2004 9:14 am

doficz píše:To jsem byl asi ja s tema problemama.

Problem jsem mel s tim, ze jsem si blahove myslel ze u automatu nemuze odejit spojka.
OMYL - muze a dokonce 4x rika se tomu teda lamela.

Odchazi tak pri 180tisicich, na 4ce a 3ce. Proste to prokluzuje a je to s tim docela nebezpecne (napriklad pri predjizdeni).

Dal jsem to do servisu a v podstate za 20tis mi tu prevodovku opravili.
Podle techniku to zas minimalne 200tis najede bez problemu.

Jinak automat je docela v pohode. ¨
Ja jsem zvyklej z GDcka na takovej sportovnejsi styl jizdy.
S timdle autem jezdim stejne rychle ale v podstate plynule. No a bomba je to ve meste. Napriklad kdyz stojim v kolone do kopce tak si muzu proste dat nohu z okna a ono se to ani nehne. No a podle toho jak moc zmacknu plyn se to plynule rozjede, nebo si to klidne hrabne a vyrazi.
(Je to dobra machrovinka na ty co to neznaj :-) )

Celkove se mi tan automat zacina libit, neni to tim ze bych neumel radit, jak vetsina lidi vzdycky namita. Umim velice dobre.
Je to o pohodli.
No a pokud je to v kombinaci s tempomatem, tak si nemusim v podstate hlidat rychlost a mam nohu jen pripravenou na brzde.



Matus píše:Ake mate skusenosti s automatom u 626 2.0 ?




To si ma teda nepotesil, mam nabehane 160000, tak dufam ze ma ta prevodovka nesklame. :(
Hosť
 

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť