Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Automat

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Bootleg » Uto Júl 20, 2004 5:56 pm

Honza: Jaaaj, keby mazda robila nejaké trucky, ako napr. Volvo, tak by som sa po nejakom poobzeral. :o) To vieš, keď vidíš rozobratú prevodovku a vieš, čo ako pracuje, tak ťa to potom začne ešte viac baviť.. A to nehovorím o Bill-ovom druhom aute Mitsubishi Pajero, ktoré je 4x4 a tam je tých prevodov, uzávierok a podobných mňam vecí neúrekom. :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod doficz » Str Júl 21, 2004 3:50 pm

Tak mam mazdu zas v servisu.

Pred 2 mesici, mi menili ve 180tis lamely a nejaky "koš" + olej, simering a vse co s tim souvisi. (18tisic)
po 1000km nasledovala vymena oleje (2 500,-)

No a je to zas v servisu.
Chovalo se to jak stejna zavada.
Normalne to porad jezdilo do posledni chvile.
Pri razeni 1 na 2 to mirne skublo. Pri razeni 2-3 naopak se mirne zvedly otacky a chybel tam kus vykonu. Po prerazeni to bylo zas normalni.

Pak jsem to pujcil pritelkyni, ktera s tim odjela asi 10km. Zrovna na rychlosti kdy ten automat prerazoval. No a finalne uz proste nebyl schopen zaradit 3ku.

Olej tam byl, bylo to od servisni vymeny 1 500km.

No v servisu na to mrkli. Zjistili ze se pricpalo nejake sitko, tim byl slaby tlak na lamely a neco se tam pripalilo.

Tak akorat jsem zvedavej kolik zas budu platit za opravu. Necekam ze by ten servis vzal cokoliv jako reklamaci.

Nebo co si o tom myslite? Mam si to vyzvednout v patek.
Dofi
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod Bootleg » Str Júl 21, 2004 5:38 pm

Ked si u nich dal servisovat auto a povedal si, nech urobia údržbu prevodovky, t.j. výmena oleja a podobne, tak by som to jednoznačne reklamovať dal. Už aj ja mám dosť fušerov v servisoch. Kazia dobré meno Mazdy a ostatných schopných mechanikov. Takže jedine to dať ako reklamáciu a hotovo..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod doficz » Str Júl 21, 2004 6:09 pm

Delali dokonce opravu prevodovky, takze s timdle by to melo mit neco spolecneho.

Vymenu oleje po 1 000km mne dokonce naridili.
Jde o to, zdali lze reklamovat praci, nebo dokonce opravu kdyz to zpusobilo pricpane sitko.

Podle mne za to nenese vinu nikdo, takze to musim uhradit ja jako majitel vozu.
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod Bootleg » Str Júl 21, 2004 6:17 pm

ked das auto do servisu, tak sa nemas starat o nic a oni maju skontrolovat vsetko. Zabudli na sitko, je to ich chyba. Ty si za pracu zaplatil, tak sa nenechaj odbyt.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Str Júl 21, 2004 6:21 pm

Je otázka proč by se po poctivé a dobře vykonané opravě a nařízené výměně oleje mělo po pár kilometrech zacpat sítko...(převodovka není nádrž do které bych mohl nalít nějaký svinstvo benzín,v převodovce je jenom to,co tam oni dali a nechali)Oni to opravovali a jejich job byl opravit to aby to fungovalo a ne aby se to pokazilo...Takže bych to rozhodně reklamoval..Ovšem netvrdím že to pomůže..každej ví jak to dnes chodí a na poctivýho a pečlivýho mechanika co navíc něco umí člověk narazí jenom náhodou,každej hledí jenom na okamžitej co největší zisk a ne na dlouhodobou solidní pověst a širokou základnu spokojenejch zákazníků... :evil:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Júl 21, 2004 6:22 pm

Honza: Nemám čo dodať, úplne súhlasím!! :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Jakub » Ned Aug 01, 2004 4:18 pm

K Ježiškovi jsem si ji pořidil tedy myslim tim GE 2.0 AUTOMAT (1993) a jsem s tím na nejvíš spokojenej. Měřil jsem spotřebu a na 100Km to vychazí 9 - 10 l. Také je tak funkce HOLD kterou si přidržíš právě zařazenou rychlost. Jinak na semaforech jsem vždy vítěz i když třeba jen na chvilku. Max 210Km/h mam to i vyfocený za pár dní to sem pošlu a můžeš se podívat. Zatim čus bus
Jakub
 

Poslaťod doficz » Pon Aug 09, 2004 12:32 pm

Tak mi vratili opraveny automat.
Vypada to ze to vazne nebyla chyba tohoto servisu. Byla promackla vana automaticke prevodovky. Je to z nejakeho silneho plechu tak 30x20cm umisteneho u leveho predniho kola. Je temer nemozne nekam najet aby se takto promackla. Nebylo to ani poskrabane navic to bylo promackle odzadu. Vypada to, ze v te lakovne jim to bud muselo spadnout z heveru, nebo to za ni zvedali.
V kazdem pripade to asi nikomu nedokazu, takze jsem tu opravu platil ja. (zatim 6tis)
Vymenili mi rozjezdove lamely a 3kovou + vyklepali vanu.
Jezdi to ted plynuleji nez po predchozi oprave.
Zavada vznikla tim, ze nestastne promacklou vanou v miste nasavani oleje nevznikal potrebny tlak. Malo primackle lamely se nadmerne opotrebovavali a z toho se ucpal olejovy filtr. Pak byl tlak minimalne, proto to jiz neradilo vyzsi stupne.

Akorat mne prekvapuje ze to nehlasilo zadne cidlo jako zavadu.
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod Lily » Štv Aug 19, 2004 12:44 pm

Naposledy upravil Lily dňa Str Feb 09, 2005 11:48 am, celkovo upravené 1
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod dabel » Štv Aug 19, 2004 12:51 pm

Lily: preboha preco by bol automat robeny na 130tkm? Automat v normalnom pripade vydrzi dlhsie nez manual, lebo nikdy neradi "cez zuby", nie je podtacany ani pretacany ani nic podobne.
V kazdom automate sa meni prevodovy olej, nie som si isty intervalom, kazdopadne 180tkm by som ho uz asi vymenit nechal.
To, co Ti ten chlapik nakecal, je asi znamenim toho, ze patri prave k tym "odbornikom", kvoli ktorym ma vacsina ludi s automatmi problemy.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Aug 19, 2004 12:53 pm

Lily, Dabel: Automaty z Japonska su super, automaty z USA su nanic, kedze sa tam vyrabaju, vydrzia v priemere 80000 mil a potom odchadzaju.. Americania si nechavaju vozit automaty z Japonska (len prevodovky) a davaju ich do svojich 626-iek.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Lily » Štv Aug 19, 2004 12:54 pm

Naposledy upravil Lily dňa Str Feb 09, 2005 12:01 pm, celkovo upravené 1
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod dabel » Štv Aug 19, 2004 12:55 pm

Tak to sa ami Mazda asi riadne sekla pri konstrukcii - raz darmo, japonske auto ma byt spravene v Japonsku ;) Alebo potrebuju aspon sem-tam mat auto v servise. Ved v US sa preda 99% aut s automatmi. No a samozrejme "stare dobre" automaty v US autach (skusenosti s am. Ford a Cadillac) vydrzia vecnost...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lily » Štv Aug 19, 2004 1:04 pm

Naposledy upravil Lily dňa Str Feb 09, 2005 11:48 am, celkovo upravené 1
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť