Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kolik se vejde? (Svítí)

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod George » Štv Okt 27, 2005 12:08 am

teď sem na tohle ujel asi 32 km a pořád jezdí jak drak :tlesk:
Obrázok
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Okt 27, 2005 8:12 pm

Pro tenhle případ mám v kufru plastový kanystr na 5 litrů, GéDéčko bych talčil nerad :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Black » Štv Okt 27, 2005 10:46 pm

Pavel Rittich píše:Pro tenhle případ mám v kufru plastový kanystr na 5 litrů, GéDéčko bych talčil nerad :lol
Už jsem tlačila,když umřela baterka a tlačila jsem ji sama a je to pěkný macek,nadřela jsem se,ale co bych pro ni neudělala :lol . Harry seděl za volanetm a nahodil motor a já běžela a tlačila GD :P .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod m.doohan » Pon Nov 07, 2005 3:21 pm

Nu od chvíle, kdy začne svítit hladový oko permanentně, tak je to ještě v pohodě na 100 km. Nejvíc jsem tankoval cca 58,5 l (1550 Kč :( ), ale to už jsem se rosil...
m.doohan
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pia Máj 13, 2005 1:39 pm
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Jarda T » Pon Nov 07, 2005 4:55 pm

Na xedos9 je nádrž na 68l , až vydělám jednou nějakej peníz, tak si koupím plnou. Hladové oko se rosvítí,když je tam ještě min. 10l . Už jsem s tím rozsvíceným okom najel jednou i 195km. Ale fakt je že když je tam málo benzínu tak to blbě startuje. Dělaly to všechny mazdy co jsem měl GC, GD, GE, Xedos, akorát mám tušení že u toho GC to bylo jedno ,(měl jsem karbec).
Obrázok užívateľa
Jarda T
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Pon Okt 03, 2005 3:09 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 07, 2005 4:58 pm

Jarda T píše:... Už jsem s tím rozsvíceným okom najel jednou i 195km.

:shock :shock :shock
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Jarda T » Pon Nov 07, 2005 5:06 pm

Samozřejmě ne po městě. Má tam být minimálně 10l rezerva, ale je možné že je tam třeba 12l záleží jak je to nastavené. Zajímavé je že u xedose jak se jednou rozsvítítak už nezhasne. U GE se mi rozsvítila rezerva, pak zase zhasla najel jsem asi 30km a pak se rozsvítila znovu.
Obrázok užívateľa
Jarda T
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Pon Okt 03, 2005 3:09 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 07, 2005 5:16 pm

Jarda T píše:Samozřejmě ne po městě. Má tam být minimálně 10l rezerva, ale je možné že je tam třeba 12l záleží jak je to nastavené. Zajímavé je že u xedose jak se jednou rozsvítítak už nezhasne. U GE se mi rozsvítila rezerva, pak zase zhasla najel jsem asi 30km a pak se rozsvítila znovu.

U mna po rozsvieteni este dokaze zhasnut, ale fakt len na par 100viek metrov...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Str Mar 01, 2006 7:34 pm

Pavel Rittich píše:Průběh klesání rafičky je děsně nerovnoměrný. Z plné nádrže prvních 100 km ani nesleze, po 150-200 km je tak na 3/4 a pak rychle klesá až na poslední čtvrtku, tam se to zpomalí. S rozsvícenou kontrolkou jsem jel opravdu poprvé. Vycházím z předpokladu, že jedu tak za 8,5 litru, takže by to mělo vystačit na 700 km, při šesti stovkách strkám do kufru pětlilitový kanistřík a směruju to k pumpě. Jen mě zajímalo, jestli tam třeba není o pět litrů míň, abych jednou nezůstal někde v poli.
Aj u mna to tak divne klesa a to mam 323ku :) Asi zla karma :))
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kris » Str Mar 01, 2006 8:43 pm

Jarda T píše:Na xedos9 je nádrž na 68l , až vydělám jednou nějakej peníz, tak si koupím plnou. Hladové oko se rosvítí,když je tam ještě min. 10l . Už jsem s tím rozsvíceným okom najel jednou i 195km. Ale fakt je že když je tam málo benzínu tak to blbě startuje. Dělaly to všechny mazdy co jsem měl GC, GD, GE, Xedos, akorát mám tušení že u toho GC to bylo jedno ,(měl jsem karbec).


Ja tankujem zasadne do plna vzdy..necham dojst na taku 6tinu nadrze a potom ide zas plna..snazim sa robit co najmenej tankovani pretoze keby som mal furt chodi s kazdou 200-300 korunou tak mi to zabere viac casu a cas su peniaze ..a tiez stresy..lebo svina nadrz by sa vyprazdnila vzdy v najnevhodnejsom momente..a v konecnom dosledku to ze natankujem plnu nijako nezvysuje celkove vydavky na benzin...proste jazdim kolko potrebujem ..a iba tolko..takze takto sa mi to osvedcilo. :ha:
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Michal 4WS » Str Mar 01, 2006 8:52 pm

Mne sa zase hneď na začiatku, ako som CICU kúpil, stalo že ani mi kontrolka nesvietila a auto po pridaní plynu išlo ako keby som dal za jazdy dole nohu z plynu. Benzín došiel a ja som musel čakať pol hodinu na kamaráta na najfrekventovanejšej križovatke kým ma príde odtiahnuť. To bolo ale iba prvý (dúfam že aj posledný :pray ) krát čo sa mi to stalo a kedy ma vlastne aj moja Mazda nechala v štychu. Kontrolka na benzín je tam dosť ne hovno lebo ukazuje vždy ako sa jej chce, u nás v samích kopcoch je to dosť nahovno :neane .
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Zoran » Str Mar 01, 2006 10:04 pm

Michal 4WS píše:Mne sa zase hneď na začiatku, ako som CICU kúpil, stalo že ani mi kontrolka nesvietila a auto po pridaní plynu išlo ako keby som dal za jazdy dole nohu z plynu. Benzín došiel a ja som musel čakať pol hodinu na kamaráta na najfrekventovanejšej križovatke kým ma príde odtiahnuť. To bolo ale iba prvý (dúfam že aj posledný :pray ) krát čo sa mi to stalo a kedy ma vlastne aj moja Mazda nechala v štychu. Kontrolka na benzín je tam dosť ne hovno lebo ukazuje vždy ako sa jej chce, u nás v samích kopcoch je to dosť nahovno :neane .
Hehe tak takychto prihod mam teda dost, pre zaujimavost jednu si dovolim napisat :) Isiel som z Rusoviec do Bratislavy (este na mojom starom moskvici) a v strede cesty mi dosiel benzin, stasie, ze to bolo akurat pri takom travnatom "parkovisku" a tak som tam aspon na volnobeh dosiel. Potom som zacal situaciu riesit. Penazenku som si zabudol v rusovciach, cize taxik neprisiel do uvahy.. Ako prve ma samozrejme napadlo zavolat kamarata na pomoc, ale mobil sa rozhodol ze ma necha tiez v stychu a tak sa po prvom zazvoneni vybil - SUPER! Bol som medzi Rusovcami a BA asi tak 5-6km od petrzalky, bolo 23:30.... Nuz tak som zobral nohy na plecia a rozhodol som sa ze dojdem aspon do petrzky a nejak sa uz dostanem domov... Ked som tam dorazil bolo cca 00:15 a akurat mi usiel nocak.... tak som pekne krasne isiel pesi z konca petrzalky pod pristavny most kde mi okolo tretej isiel nocak, takze o pol 4 som bol doma.... Nadherny vylet, dufam, ze sa uz nikdy nezopakuje...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dochtor » Štv Mar 02, 2006 10:26 am

Oko mi svieti pri cca 10l. Tankujem zasadne plnu, kvoli vypoctu spotreby. Je to celkom dobry ukazovatel, ci sa s autom nieco (ne)deje :suns
Okrem toho, caste tankovanie (teda otvaranie nadrze) ma vplyv aj na spotrebu.
Inak vlastnit a pouzivat Xedos 9 a nemat na benzin mi pride trosku zvlastne...
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod cajnik » Štv Mar 02, 2006 11:33 am

dochtor píše:Oko mi svieti pri cca 10l. Tankujem zasadne plnu, kvoli vypoctu spotreby. Je to celkom dobry ukazovatel, ci sa s autom nieco (ne)deje :suns
Okrem toho, caste tankovanie (teda otvaranie nadrze) ma vplyv aj na spotrebu.
Inak vlastnit a pouzivat Xedos 9 a nemat na benzin mi pride trosku zvlastne...


Vlastnit Xedos 9 a nejazdit svizne, jak si to sam pyta, mi pride tiez divne... :lol
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron