Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kolik se vejde? (Svítí)

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Kolik se vejde? (Svítí)

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 25, 2005 9:33 am

Už to tu taky bylo: kolik litrů se vlastně vejde do GD a kolik km se dá dojet, když začne svítit výstražné světýlko na palubce. Až do pátka jsem nevěděl, jestli to světýlko je vůbec v provozu, pro jistotu jsem dolíval dřív, podle najetých kilometrů.
Ve městě máme tři pumpy a všechny v rámci "konkurenčního boje" drží ceny stejně vysoko, jsou v okolí nejdražší. Vůbec se mi ten přístup nelíbí, tak tankuju jednou za dva týdny cestou na chalupu levnější. Tentokrát jsem toho ale najezdil trochu víc a tak jsem poprvé zjistil, že světýlko opravdu svítí!
Takže od prvního probliknutí do doby než začlo svítit nepřerušovaně jsem ujel cca 30 Km, k pumpě dalších třicet a natankoval jsem 52,3 litrů. Jestli se do tý nádrže vejde opravdu 60 litrů, tak tam zbývalo ještě tak na 70 km.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod George » Uto Okt 25, 2005 9:44 am

já najedu na žebravý oko od doby kdy začne blikat kolem těch 100 - 120 km. Pak už to i blbě startuje tak to nerad trápím. Ale už sem jel i párkrát k pumpě na cukavou (ještě že jí mám 300m od baráku) :suns
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 25, 2005 12:46 pm

George píše:já najedu na žebravý oko od doby kdy začne blikat kolem těch 100 - 120 km. Pak už to i blbě startuje tak to nerad trápím. Ale už sem jel i párkrát k pumpě na cukavou (ještě že jí mám 300m od baráku) :suns


A vejde se opravdu 60 litrů?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod lucx » Uto Okt 25, 2005 1:08 pm

GD ma 60 litrovou nadrz, me kontrolka svitila jenom nekdy..., rozvistila se i tehdy, kdyz jsem natankoval 30 litru benzinu, naopak, kdyz se mela rozsvitit pri kritickem stavu mnozstvi paliva v nadrzi, tak se nic nedelo..., podarilo se mi dojet az na dno nadrze, musel jsem natankovat asi 10 l benzinu, aby se rucicka palivomeru dostala na spodni rysku. :mad2:
Xedos 6 2.0 V6 24V '92
lucx
Prispievateľ
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Sob Sep 24, 2005 11:07 pm
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod MilanK » Uto Okt 25, 2005 4:03 pm

Na palivoměr i kontrolku se nedá moc spoléhat. Když jsem měnil nádrž na M626GC tak měla úplně jiný sklon dosedací plochy pro snímač v nádrži.Po natankování asi 20l mi ukazovalo více než půl nádrže.Tak jsem několikrát montoval a demontoval snímač a přihýbal raménko plováku a čidlo od rezervy.Asi na 5x se mi to jaktakž podařilo,ale stejně tomu nevěřím a když začne blikat tak tankuji.A to přímo na obalu od nádrže bylo psáno 60l.
Obrázok užívateľa
MilanK
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 12:35 pm
Bydlisko: Třinec-CZ

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 25, 2005 5:57 pm

Průběh klesání rafičky je děsně nerovnoměrný. Z plné nádrže prvních 100 km ani nesleze, po 150-200 km je tak na 3/4 a pak rychle klesá až na poslední čtvrtku, tam se to zpomalí. S rozsvícenou kontrolkou jsem jel opravdu poprvé. Vycházím z předpokladu, že jedu tak za 8,5 litru, takže by to mělo vystačit na 700 km, při šesti stovkách strkám do kufru pětlilitový kanistřík a směruju to k pumpě. Jen mě zajímalo, jestli tam třeba není o pět litrů míň, abych jednou nezůstal někde v poli.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Harry FE3 » Uto Okt 25, 2005 7:59 pm

Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Uto Okt 25, 2005 8:31 pm

Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hans » Uto Okt 25, 2005 11:36 pm

Pavel Rittich píše:Už to tu taky bylo: kolik litrů se vlastně vejde do GD a kolik km se dá dojet, když začne svítit výstražné světýlko na palubce. Až do pátka jsem nevěděl, jestli to světýlko je vůbec v provozu, pro jistotu jsem dolíval dřív, podle najetých kilometrů.
Ve městě máme tři pumpy a všechny v rámci "konkurenčního boje" drží ceny stejně vysoko, jsou v okolí nejdražší. Vůbec se mi ten přístup nelíbí, tak tankuju jednou za dva týdny cestou na chalupu levnější. Tentokrát jsem toho ale najezdil trochu víc a tak jsem poprvé zjistil, že světýlko opravdu svítí!
Takže od prvního probliknutí do doby než začlo svítit nepřerušovaně jsem ujel cca 30 Km, k pumpě dalších třicet a natankoval jsem 52,3 litrů. Jestli se do tý nádrže vejde opravdu 60 litrů, tak tam zbývalo ještě tak na 70 km.

Nevím jak u vás v PUPÍKOVĚ ale u nás ve MĚSTĚ mame asi 100 pump a ceny jsou taky stejný :ho:
Airbag nemám , umírám jako chlap.
Hans
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Ned Mar 13, 2005 5:24 pm
Bydlisko: Praha 10

Poslaťod Pavel Rittich » Str Okt 26, 2005 7:48 am

Hans píše:
Pavel Rittich píše:Už to tu taky bylo: kolik litrů se vlastně vejde do GD a kolik km se dá dojet, když začne svítit výstražné světýlko na palubce. Až do pátka jsem nevěděl, jestli to světýlko je vůbec v provozu, pro jistotu jsem dolíval dřív, podle najetých kilometrů.
Ve městě máme tři pumpy a všechny v rámci "konkurenčního boje" drží ceny stejně vysoko, jsou v okolí nejdražší. Vůbec se mi ten přístup nelíbí, tak tankuju jednou za dva týdny cestou na chalupu levnější. Tentokrát jsem toho ale najezdil trochu víc a tak jsem poprvé zjistil, že světýlko opravdu svítí!
Takže od prvního probliknutí do doby než začlo svítit nepřerušovaně jsem ujel cca 30 Km, k pumpě dalších třicet a natankoval jsem 52,3 litrů. Jestli se do tý nádrže vejde opravdu 60 litrů, tak tam zbývalo ještě tak na 70 km.

Nevím jak u vás v PUPÍKOVĚ ale u nás ve MĚSTĚ mame asi 100 pump a ceny jsou taky stejný :ho:


:hihi: :chacha :hihi: :chacha
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Str Okt 26, 2005 7:56 am

majki píše:
Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???

Ono je jedno, jestli doliješ deset litrů do prázdný nebo do skoro plný nádrže. Mám představu kolik smím za měsíc projezdit a na víc prostě není. Ale jezdíme do práce autem ve třech nebo čtyřech a na benzin se skládáme, takže dolívám častěji - proto se snažím dojet k levnější pumpě. A tankuju na kreditní kartu. Celý měsíc dělám dluh a o výplatě to zaplatím z účtu, to bolí míň.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Str Okt 26, 2005 8:00 am

Pavel Rittich píše:
majki píše:
Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???

Ono je jedno, jestli doliješ deset litrů do prázdný nebo do skoro plný nádrže. Mám představu kolik smím za měsíc projezdit a na víc prostě není. Ale jezdíme do práce autem ve třech nebo čtyřech a na benzin se skládáme, takže dolívám častěji - proto se snažím dojet k levnější pumpě. A tankuju na kreditní kartu. Celý měsíc dělám dluh a o výplatě to zaplatím z účtu, to bolí míň.

Jo, jenze ono tady neni na nabrani ty plny, vis :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Okt 26, 2005 1:10 pm

majki píše:
Pavel Rittich píše:
majki píše:
Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???

Ono je jedno, jestli doliješ deset litrů do prázdný nebo do skoro plný nádrže. Mám představu kolik smím za měsíc projezdit a na víc prostě není. Ale jezdíme do práce autem ve třech nebo čtyřech a na benzin se skládáme, takže dolívám častěji - proto se snažím dojet k levnější pumpě. A tankuju na kreditní kartu. Celý měsíc dělám dluh a o výplatě to zaplatím z účtu, to bolí míň.

Jo, jenze ono tady neni na nabrani ty plny, vis :lol

Jo tak poprvé mi to trvalo přes tři měsíce, než jsem ji naplnil. Vždycky jsem dolil tak o deset litrů víc než jsem projel. Ale pak ten pocit, že jedu na vaně plný benzínu! :banan
Ona Majda je ten nejdražší člen rodiny. Kdybych propil ty prachy co jsem do ní nacpal, tak už jsem po transplantaci jater. Ale zase je to houby proti tomu, co do tý svý nacpe George
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Harry FE3 » Str Okt 26, 2005 2:57 pm

majki píše:
Pavel Rittich píše:
majki píše:
Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???

Ono je jedno, jestli doliješ deset litrů do prázdný nebo do skoro plný nádrže. Mám představu kolik smím za měsíc projezdit a na víc prostě není. Ale jezdíme do práce autem ve třech nebo čtyřech a na benzin se skládáme, takže dolívám častěji - proto se snažím dojet k levnější pumpě. A tankuju na kreditní kartu. Celý měsíc dělám dluh a o výplatě to zaplatím z účtu, to bolí míň.

Jo, jenze ono tady neni na nabrani ty plny, vis :lol


Přesně tak :hanged
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Str Okt 26, 2005 7:06 pm

Pavel Rittich píše:
majki píše:
Pavel Rittich píše:
majki píše:
Harry FE3 píše:Já jinak než na žebravý oko nejezdím,protože jsem žebrák...Dá se na to ujet moooc,ale je fakt,že to pak o dost hůř startuje.

Mi povidej, taky to moc dobre znam...kua...od doby, co jsem vymenil motor, jsem toho moc nenajezdil, nejak nejsou chechtaky :???

Ono je jedno, jestli doliješ deset litrů do prázdný nebo do skoro plný nádrže. Mám představu kolik smím za měsíc projezdit a na víc prostě není. Ale jezdíme do práce autem ve třech nebo čtyřech a na benzin se skládáme, takže dolívám častěji - proto se snažím dojet k levnější pumpě. A tankuju na kreditní kartu. Celý měsíc dělám dluh a o výplatě to zaplatím z účtu, to bolí míň.

Jo, jenze ono tady neni na nabrani ty plny, vis :lol

Jo tak poprvé mi to trvalo přes tři měsíce, než jsem ji naplnil. Vždycky jsem dolil tak o deset litrů víc než jsem projel. Ale pak ten pocit, že jedu na vaně plný benzínu! :banan
Ona Majda je ten nejdražší člen rodiny. Kdybych propil ty prachy co jsem do ní nacpal, tak už jsem po transplantaci jater. Ale zase je to houby proti tomu, co do tý svý nacpe George

Jenze Georges az to bude prodavat, tak z ni vynda vsecky ty frajerinky a featuresky a zase to bude normalni auto a mu zbyde v garazi "zbozi" za 100.000,-, ktery pak nacpe do jinyho auta :ho:

No ja to vidim na plnou nadrz nekdy pred Vanocemi :ho:

A s tim propitim jater souhlasim...tsss...kdyz si vemu, ze ta krasavice stala pred 10lety 160.000,-, ted k tomu ty investice v poslednich letech a ted je jeji prodejni cena sotva 30.000,-, tak se mi chce az brecet...
:hanged
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron