Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zimní pneu-Rakousko

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Kris » Štv Okt 20, 2005 12:49 am

TomAnt píše:
dabel píše:Obrázok


Vsimnite si rozdiel v sirke pneumatiky na GFko a na Xedosa... som si az teraz uvedomil... nepovedal by som ze bude az taky znatelny...


No jo..tie GFkove posobia normalne...zato tie tvoje akoby boli na traktor :stg
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Štv Okt 20, 2005 6:29 am

George píše: A to to mám plných 300m. Si nedokážeš představit jakej je to nezvyk když tam celý léto jezdím autem :ho:

:sok:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MilanK » Štv Okt 20, 2005 6:46 am

George píše:Jen barbar jezdí s mazdičkou v tom zimním bordelu :chacha

Holt někdo má auto na parádu a někdo na denní ježdění.
Obrázok užívateľa
MilanK
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 12:35 pm
Bydlisko: Třinec-CZ

Poslaťod dabel » Štv Okt 20, 2005 9:01 am

George píše:Jen barbar jezdí s mazdičkou v tom zimním bordelu :chacha

A to mam chodit do Mnichova peso??? Oni su Mazdicky a Mazdicky. Ty mas zhyckanu, co by okamzite cela zhnila, ak by sa na nu blato len pozrelo... Ja mam tazneho kona :lol


TomAnt: sirsie su presne o 2 cm... a vyssie su o 2*0,65 = 1.3cm. Pri vcerajsom spekulovani ako ich nalozit ale taky rozdiel nebol, musel som nalepky studovat...

Doktor: no ono je to v reifen.com tak, ze prides, povies co sces a ked to neni na sklade ("viete, jak vyhrali porovnavaci test, tak to druhy den ludia skupili!"), tak Ti ponuknu ine modely. GY aj Dunlop boli skupene, tak mi ponukli Vredesteina, Conti za +10EUR/kus, Michelin za +20EUR/kus a potom take lacne sunky jak Avon a podobne. Vrede dopadol vo vsetkych testoch (v podobnom rozmere 195/65R15) najlepsie - v podstate na urovni GY - tak padla volba na ne.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Doktor » Štv Okt 20, 2005 10:49 pm

dabel píše:
Doktor: no ono je to v reifen.com tak, ze prides, povies co sces a ked to neni na sklade ("viete, jak vyhrali porovnavaci test, tak to druhy den ludia skupili!"), tak Ti ponuknu ine modely. GY aj Dunlop boli skupene, tak mi ponukli Vredesteina, Conti za +10EUR/kus, Michelin za +20EUR/kus a potom take lacne sunky jak Avon a podobne. Vrede dopadol vo vsetkych testoch (v podobnom rozmere 195/65R15) najlepsie - v podstate na urovni GY - tak padla volba na ne.


Ale veď oni budú určite super, len ma to u Tomáša prekvapuje :-)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 21, 2005 1:31 am

Doktor píše:
dabel píše:
Doktor: no ono je to v reifen.com tak, ze prides, povies co sces a ked to neni na sklade ("viete, jak vyhrali porovnavaci test, tak to druhy den ludia skupili!"), tak Ti ponuknu ine modely. GY aj Dunlop boli skupene, tak mi ponukli Vredesteina, Conti za +10EUR/kus, Michelin za +20EUR/kus a potom take lacne sunky jak Avon a podobne. Vrede dopadol vo vsetkych testoch (v podobnom rozmere 195/65R15) najlepsie - v podstate na urovni GY - tak padla volba na ne.


Ale veď oni budú určite super, len ma to u Tomáša prekvapuje :-)


Doktore, keby som MAL "nejake" zimne pneumatiky, tak si pockam na GY. Ale ja nemam ZIADNE... To mam odstavit auto a cakat kym ich budu mat? Co ked to bude o 3 mesiace? Chapes...

Uvidime, poskusame, otestujeme, a potom mozno vymenime a tieto predame... alebo si nechame :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Pia Okt 21, 2005 7:08 am

TomAnt píše:
Doktore, keby som MAL "nejake" zimne pneumatiky, tak si pockam na GY. Ale ja nemam ZIADNE... To mam odstavit auto a cakat kym ich budu mat? Co ked to bude o 3 mesiace? Chapes...

Uvidime, poskusame, otestujeme, a potom mozno vymenime a tieto predame... alebo si nechame :)



Jasná páka šéfe, mne je jasné. :o)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 21, 2005 9:03 am

Doktor píše:
TomAnt píše:
Doktore, keby som MAL "nejake" zimne pneumatiky, tak si pockam na GY. Ale ja nemam ZIADNE... To mam odstavit auto a cakat kym ich budu mat? Co ked to bude o 3 mesiace? Chapes...

Uvidime, poskusame, otestujeme, a potom mozno vymenime a tieto predame... alebo si nechame :)



Jasná páka šéfe, mne je jasné. :o)


Kolko trva vyjazdenie takych pneu? :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Pia Okt 21, 2005 5:47 pm

TomAnt píše:Kolko trva vyjazdenie takych pneu? :)


Pri tvojich km tak tri az styri roky
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 21, 2005 8:00 pm

Doktor píše:
TomAnt píše:Kolko trva vyjazdenie takych pneu? :)


Pri tvojich km tak tri az styri roky


Xedosa som zacal jazdit de facto od jula a mam najazdene 10.000 km...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Štv Mar 02, 2006 11:14 am

TomAnt píše:
bory píše:...index byl do 160 km/h a jezdil jsem na nich běžně na suchý asvaltce 190.V Č.B. na výpadovce šli 220...


:sok:


... inac, myslim ze ako debata o olejoch, nema ani toto nejaky extra zmysel... takze zaver znie, davajte si naauto pneu vsetci ake chcete, je to len a len vasa vec...

ALE KUA, vobec to tak NIE JE. Ked si za...bete motor od hnusneho oleja vasa vec, ale ak ma niekto zostreli z cesty len preto, lebo jazdi 220 na protektoroch, ktore maju index do 160 tak to vazne DAKUJEM...
Tieto prognostiky milujem, akurat minuly tyzden som isiel na D1 BA-ZA a pri trencine mam obiehala zenska na novej toyote, neviem konkretny model, isla vraj 160 a take hodiny z nicoho nic dostala tesne predomnou, len tak tak som ubrzdil a nenapalil to do nej... A to mala nove auto s urcite novymi gumami -) kedze potom sme obaja zastavili a hodili rec, teda jej moc do reci nebolo... :) Hovorila, ze auto ma 3 mesiace, ze by nebola rada keby ho hned rozbila a zabila sa a.... Podstatne na tom je, ze mala nove auto a v toyotach predpokladam nedavaju protektory ale kvalitne pneu, cesta bola sucha a ani jej chyba to podla mna nebola... Takze obvynujem "kvalitne" pneu.... :twist:
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dabel » Štv Mar 02, 2006 11:18 am

Zoran, mozno jej to predali na letnakoch...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Zoran » Štv Mar 02, 2006 11:32 am

dabel píše:Zoran, mozno jej to predali na letnakoch...
Mozne to je ze to tak robia, ale potom som jej pozeral gumy, nepozeral som znacku, jednak by som ju ani v tme nevidel, len som jej nahmatal dezen, ci je to nespravilo "sliky" ale mala pekne hruby urcite zimny dezen, az taky frajer, ze by som znacku podla dezenu rozpoznal nejsom... :)
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dochtor » Štv Mar 02, 2006 11:57 am

Zoran píše:
dabel píše:Zoran, mozno jej to predali na letnakoch...
Mozne to je ze to tak robia, ale potom som jej pozeral gumy, nepozeral som znacku, jednak by som ju ani v tme nevidel, len som jej nahmatal dezen, ci je to nespravilo "sliky" ale mala pekne hruby urcite zimny dezen, az taky frajer, ze by som znacku podla dezenu rozpoznal nejsom... :)

...takze si jej potme ohmataval dezen? :suns
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Zoran » Štv Mar 02, 2006 12:26 pm

dochtor píše:
Zoran píše:
dabel píše:Zoran, mozno jej to predali na letnakoch...
Mozne to je ze to tak robia, ale potom som jej pozeral gumy, nepozeral som znacku, jednak by som ju ani v tme nevidel, len som jej nahmatal dezen, ci je to nespravilo "sliky" ale mala pekne hruby urcite zimny dezen, az taky frajer, ze by som znacku podla dezenu rozpoznal nejsom... :)

...takze si jej potme ohmataval dezen? :suns
Hehe, tak tak!!! :spik2
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron