Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Preco nie???

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Black » Pia Sep 17, 2004 9:10 am

Proč,protože já potřebuji prostor v kufru pro náklad a ne pro plyn.bombu. Protože nechci svému miláčkovi ubírat na výkonu,aby z něj byl mrzák,chcípák. S autem na LPG nesmíte do tunelů a krytých garáží. Nechci sebou vozit časovanou nálož v kufru. Když jedu s někým ,kdo jezdí na LPG ,TAK JSEM MRTVÁ HRŮZOU CELOU CESTU, aby do nás někdo nevrazil. Radši dám vydělat Shellu a jsem klidná a spokojená. Ale každý má svobodnou volbu jestli LPG nebo ne. Na druhou stranu doufám,že těch lidí ,co mají LPG nebude moc(vyjma těch co to mají nacpané ve starých Škodovkách,kde není ,co zkazit). :wink:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Pia Sep 17, 2004 9:29 am

Nuz, ked bude vela aut na LPG, tak proste stat zavedie dalsiu spotrebnu dan (nenecha sa predsa ochudobnovat, uradnickov treba platit!!!) a bude po financnej vyhode. Podobny problem nastane, ked bude prilis vela aut schvalenych na bionaftu :cry:
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Krenštík » Pia Sep 17, 2004 6:42 pm

Ještě k těm novým autúm, jednu dobu byla možnost si lpg nechat namontovat do nových Daewoo a to i bez ztráty záruky od výrobce. Jestli je to i teď nevím. určitě má i své nevyhody, ale já kufr moc nevyužívám, a i kdybych vezl něco většího tak je celkem problém to do kufru dostat, ty páté :o) vlastně třetí dveře jsou u mého GC malé, tak si to radši hodím na vozík za auto. Tomu výkonu to moc nesebere a pokud chci, vždy mám ještě benzín. Nádrž je hned za zadními sedadly, aby se někdo dostal až k ní, musí zničit celý kufr posunout nápravu a až pak je u ní, má bezpečnostní tlakový ventil a je vyrobena na 10x větší tlak než je plněna při tankování. Jinak lpg- co člověk to názor, někdo to zavrhne ihned, někdo o tom přemýšlí, no a my co to máme jsme asi celkem rádi.
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2187
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Ned Sep 19, 2004 9:33 pm

ještě jsem teď slyšel v radiu že Subaru dělá nový Forestr přímo s lpg. Zjistím o tom víc.
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2187
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Ned Sep 19, 2004 9:58 pm

Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2187
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod trojanhorse » Pon Sep 20, 2004 10:01 am

Minulé leto doplatil na LPG môj kamarát. Mal skoro novú Koktávku s oficiálnym LPG. LPG tam mal namontované asi 4 mesiace, keď sa mu na križovatke chytilo auto. Kým požiarnici nakopli veterána, samozrejme zostal len skelet.

To isté leto horel Favo pri našom obchodnom dome. Tiež na LPG.

2 týždne naspäť, pri výjazde z diaľnice z Blavy na Trnavu, začalo pred našim autobusom horieť auto (Nissan Primera). Kým autobusár vytiahol hasiaci prístroj (aj tak nefunkčný), auto bolo v plameňoch. Samozrejme LPG.

Nie je to tak dávno, čo v správach v TV Mark**a ukazovali, ako dopadlo Subaru Legacy combi v neviem, ktorom meste. Ledva stihla mladá rodina s baby utiecť. LPG

A to je len zlomok.


Takže, LPG je možno dobrá vec na spotrebu, ale ja sa plynu bojím a ani za zlaté prasa by som si to nedal.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Lily » Pon Sep 20, 2004 10:28 am

Black píše:Proč,protože já potřebuji prostor v kufru pro náklad a ne pro plyn.bombu. Protože nechci svému miláčkovi ubírat na výkonu,aby z něj byl mrzák,chcípák. S autem na LPG nesmíte do tunelů a krytých garáží. Nechci sebou vozit časovanou nálož v kufru. Když jedu s někým ,kdo jezdí na LPG ,TAK JSEM MRTVÁ HRŮZOU CELOU CESTU, aby do nás někdo nevrazil. Radši dám vydělat Shellu a jsem klidná a spokojená. Ale každý má svobodnou volbu jestli LPG nebo ne. Na druhou stranu doufám,že těch lidí ,co mají LPG nebude moc(vyjma těch co to mají nacpané ve starých Škodovkách,kde není ,co zkazit). :wink:


Naši mají už dlouhá léta LPG ve favoritu :lol: a nikdy žádný problém, ale pořád mi ho nutí, kolik prý ušetřím. Brrr..vždycky když otevřou kufr :shock: :lol: Zastávám názor, kdo chce LPG ať ho má, ale já to do auta nechci. To bychom neměli kde spát, viď Black? :wink: Kdykoliv se pohybuju po Praze tak dávám auto do krytých garáží e nmusím hodinu hledat místo na zaparkování. Koupila jsem si dvoulitr benzín proto, aby mi to jezdilo i za cenu vyšších výdajů. Už mi pomalu přestává stačit i těch 115koníků a po letech co jsem jezdila s chcípákem (1,2) tak bych neměnila.
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Black » Pon Sep 20, 2004 10:50 am

Plně souhlasím s Lily i trojanhorsem. Nikdy LPG ,ani kdyby plyn byl zadarmo :wink: . Teď jsem zvědavá ,co odpoví ti ,co mají LPG na to ,co napsal trojanhorse. Já bych doporučovala koupit si velký hasící přístroj,bude se vám hodit a být rychlí,aby jste si zachránili vlastní život.PS.s bombou v kufru se na srazu přespat fakt nedá :lol: :lol: :lol: .
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod matrix26 » Pon Sep 20, 2004 1:12 pm

Tak tak to jsou ti teroristi v autech mají bombu a... 8)
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Black » Pon Sep 20, 2004 1:18 pm

Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Uto Sep 21, 2004 5:10 pm

Nevim, mi se po 35 tisicich km s lpg nic nestalo, ale zalezi na firme co to montuje a vyrobci.
Hosť
 

Poslaťod Milanc » Uto Apr 26, 2005 7:06 pm

Já mám naopak velmi dobrou zkušenost.Na plyn jezdím od r.1994.
Do své 626 GD,2.2i,r.90,jsem ho nechal namontovat v r.1998, do dnešního dne jezdím bez problémů. Motor má na plynu najeto 160 000 km,celkově 325 000 km. Za celých těch 8 roků jsem měnil pouze 1x filtr plynu, a vše s původním seřízením!! Mám tam Tartarini ze servem.
Věřte,nevěřte teď si opravdu nevymýšlím, i já jsem celkem překvapený... mazda je prostě mazda!
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Poslaťod majki » Uto Apr 26, 2005 7:27 pm

Milanc píše:Já mám naopak velmi dobrou zkušenost.Na plyn jezdím od r.1994.
Do své 626 GD,2.2i,r.90,jsem ho nechal namontovat v r.1998, do dnešního dne jezdím bez problémů. Motor má na plynu najeto 160 000 km,celkově 325 000 km. Za celých těch 8 roků jsem měnil pouze 1x filtr plynu, a vše s původním seřízením!! Mám tam Tartarini ze servem.
Věřte,nevěřte teď si opravdu nevymýšlím, i já jsem celkem překvapený... mazda je prostě mazda!

Tak to teda cumim :shock a gratuluju :dik
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod milan » Uto Apr 26, 2005 11:25 pm

Musim hodit par slov. Rozdiel medzi LPG a LPG je asi taky, ako medzi servisom a servisom, medzi clovekom a clovekom, ci vtakom a vtakom.....hm, hm.... :lol
No, ale k veci - trh s LPG, a vlastne aj pojem LPG je uz velmi negativne chapany medzi ludmi, ma to bohuzial pokazene meno, vdaka vselijakym garazovym majstrom, co to montuju, a potom do dopadne vseliako, niekedy aj ako poistna udalost .. :(
Poznam ludi, co su profesionali v LPG, a dam ruku do ohna za ich pracu. Pouzivaju najmodernejsiu techniku, dopodrobna poznaju vsetky veci okolo benz. motorov, aj PINy riadiaciek, v diagnostike ECU sa vyznaju viac, ako niektori zamestnanci znackovych servisov. Ale bohuzial, tuto skupinu ludi spocitam na prstoch jednej ruky.
Potom su montaznici, napr. aj taky, co pri vysrobovani tlakovej zatky z plynovej nadrze v garazi pouzili aku srobovak - co pohana elektr. motor, a kazdy elektr. motor hadze iskry - a zvysky plynu sa vznietili pri vyberani poslednej skrutky, a zhorelo auto. Aj garaz. James Bond a skrutkovac to prezili. :?:
K technologii - malo ludi vie, ze momentalne technologia LPG je v takom stadiu, ze sa pouziva sekvencne vstrekovanie plynu, na kazdy valec je zvlast vstrekovac, ktore riadi zvlast riadiaca jednotka pre LPG, ktora pouziva informacie z benz. riadiacky - teda su navzajom prepojene. Prechod z benz. na plyn je hladky, postupne sa zapina, resp vypina kazdy valec zvlast. Pri tomto systeme je vykon rovnaky ako na benz. prevadzku. Dalo by sa o tom este vela napisat ...

Na zaver - neviem, co by som sem napisal, asi iba tolko, ze pri nedavnom stretnuti s ludmi - profesionalmi akurat riesili montaz sekvencneho vstrekovania LPG do Touaregu V6. Ale ak by ste chceli Jaguara, ani to nie je problem.... Samozrejme ani Mazdy 8)

..no a teraz ma ukamenujte...
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Black » Uto Apr 26, 2005 11:51 pm

milan píše:Musim hodit par slov. Rozdiel medzi LPG a LPG je asi taky, ako medzi servisom a servisom, medzi clovekom a clovekom, ci vtakom a vtakom.....hm, hm.... :lol
No, ale k veci - trh s LPG, a vlastne aj pojem LPG je uz velmi negativne chapany medzi ludmi, ma to bohuzial pokazene meno, vdaka vselijakym garazovym majstrom, co to montuju, a potom do dopadne vseliako, niekedy aj ako poistna udalost .. :(
Poznam ludi, co su profesionali v LPG, a dam ruku do ohna za ich pracu. Pouzivaju najmodernejsiu techniku, dopodrobna poznaju vsetky veci okolo benz. motorov, aj PINy riadiaciek, v diagnostike ECU sa vyznaju viac, ako niektori zamestnanci znackovych servisov. Ale bohuzial, tuto skupinu ludi spocitam na prstoch jednej ruky.
Potom su montaznici, napr. aj taky, co pri vysrobovani tlakovej zatky z plynovej nadrze v garazi pouzili aku srobovak - co pohana elektr. motor, a kazdy elektr. motor hadze iskry - a zvysky plynu sa vznietili pri vyberani poslednej skrutky, a zhorelo auto. Aj garaz. James Bond a skrutkovac to prezili. :?:
K technologii - malo ludi vie, ze momentalne technologia LPG je v takom stadiu, ze sa pouziva sekvencne vstrekovanie plynu, na kazdy valec je zvlast vstrekovac, ktore riadi zvlast riadiaca jednotka pre LPG, ktora pouziva informacie z benz. riadiacky - teda su navzajom prepojene. Prechod z benz. na plyn je hladky, postupne sa zapina, resp vypina kazdy valec zvlast. Pri tomto systeme je vykon rovnaky ako na benz. prevadzku. Dalo by sa o tom este vela napisat ...

Na zaver - neviem, co by som sem napisal, asi iba tolko, ze pri nedavnom stretnuti s ludmi - profesionalmi akurat riesili montaz sekvencneho vstrekovania LPG do Touaregu V6. Ale ak by ste chceli Jaguara, ani to nie je problem.... Samozrejme ani Mazdy 8)

..no a teraz ma ukamenujte...

To víš,že ano.Já fakt nechápu proč si někdo koupí Touareg,který stojí nemalou finanční částku a pak se snaží ušetřit na benzínu a nechá si namontovat plyn a montovat LPG např. do Jaguara je zvěrstvo :twist: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron