Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tip na nejlevnější povinný ručení

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 07, 2006 10:54 am

Pavel Rittich píše:
TomAnt píše:.............Cize si mi dal za pravdu, ze objem motora a jeho vykon absolutne nesuvisi s tym, ako je clovek na ceste nebezpecny....


Já bych to viděl tak 50:50 - je fakt, že debil je nebezpečný i na kole. Na druhé straně, když si nějaký čerstvý absolvent sedne do dědovy Š105, tak až tak moc nehrozí, že by ohrožoval agresivním předjížděním kolony ve 130km/hod. Když si sedne do tátova dvoulitra, tak je to neřízená střela na pozemní komunikaci.
Ale já osobně bych to pojistné nevztahoval na auta, ale na řidiče - škodu nepůsobí vozidlo, ale ten, kdo je ovládá. Můžu mít klidně tři auta - řídit současně můžu jen to jedno ve kterém sedím a kterým potencionálně ohrožuju. Když do zbývajících dvou někdo sedne, tak je to buď řidič, a ten bude taky pojištěnej, nebo neřidič a toho zavřou. Pojistné by tím pádem platil i ten řidič, který auto nemá, protože může kdykoli do čehokoli sednout a jet. Šoférů, kteří denně nalítají kilometry služebním a pojistné neplatí, protože sami auto nemají, je dost a proti jejich blbosti jištěný nejsme. Pak jsou tady ještě mamky, co řídí dvakrát ročně, jednou v zimě když se táta na zabíjačce namete a pak v létě, když se jede na moravu na víno. Taky časovaná bomba!
Platit pojistné z auta, které třeba už ani není schopné jízdy, mi připadá hloupé.


Pavel, s tebou sa da len suhlasit :ho: A ak si vsimnes, presne toto som navrhoval uz niekde na zaciaktu, aby poistne platil vodic a nie auto. Pretoze potencialne, na ceste nemoze byt viac aut ako je vodicov. Kdezto poistku moze platit viac aut, ako moze v reale byt naraz na ceste... Som za vodica, je to sice trosku neprijemne pre tych, co jazdia len sviatocne, ale ako vravis, skodu sposobuje vodic, nie auto...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Štv Sep 07, 2006 10:56 am

jako ze by platil kazdy kto ma vodicak alebo kazdy na koho je auto napisane,nezalezi natom kolko ich ma?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 07, 2006 11:26 am

misko42 píše:jako ze by platil kazdy kto ma vodicak alebo kazdy na koho je auto napisane,nezalezi natom kolko ich ma?


Kazdy kto sadne za volant. T.j. mozes mat vodicak, ale ked vies ze tento rok nebudes soferovat, tak neplatis. A spravil by som to mozno na 3 mesacnej baze, alebo aj mesacnej, proste by si si platil zakonnu poistku na jazdenie, ale ako sofer. Ked nesoferujes, neplatis, nedava to totiz zmysel. Preco platit len preto, lebo som majitel auta?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Štv Sep 07, 2006 11:32 am

TomAnt píše:
misko42 píše:jako ze by platil kazdy kto ma vodicak alebo kazdy na koho je auto napisane,nezalezi natom kolko ich ma?


Kazdy kto sadne za volant. T.j. mozes mat vodicak, ale ked vies ze tento rok nebudes soferovat, tak neplatis. A spravil by som to mozno na 3 mesacnej baze, alebo aj mesacnej, proste by si si platil zakonnu poistku na jazdenie, ale ako sofer. Ked nesoferujes, neplatis, nedava to totiz zmysel. Preco platit len preto, lebo som majitel auta?

Suhlasim s touto myslienkou. Je to logicke a bolo by to ferove. Len neviem, ci sa to podari niekedy presadit.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 07, 2006 11:34 am

Mozno by bolo vhodne iniciovat o tom rozpravu :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Štv Sep 07, 2006 11:35 am

TomAnt píše:Mozno by bolo vhodne iniciovat o tom rozpravu :ho:

Som za, ale to by sme museli asi v celej EU :suns
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 07, 2006 11:37 am

Ono, mozno by to bolo treba zratat, ze z coho by mali poistovne viac penazi. A ak z tohto, tak neboj ze poistovacka lobby by zapracovala a mali by sme to tu o chvilu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Štv Sep 07, 2006 11:40 am

TomAnt píše:Ono, mozno by to bolo treba zratat, ze z coho by mali poistovne viac penazi. A ak z tohto, tak neboj ze poistovacka lobby by zapracovala a mali by sme to tu o chvilu.

Asi by to fakt chcelo zacat pri poistovniach, lebo ich lobby je vsade vo svete naozaj silna.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Šeďa » Pia Sep 08, 2006 8:59 pm

Tak jo, to by bylo asi fakt nejlepší, kdyby pojistku platil řidič, nemusel bych platit za motorku, ani další auto :zit
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Suky » Sob Sep 09, 2006 1:13 pm

Šeďa píše:Tak jo, to by bylo asi fakt nejlepší, kdyby pojistku platil řidič, nemusel bych platit za motorku, ani další auto :zit

Nj, ale to bychom třeba u nás platili za 3 řidiče a ne jen za dvě auta :neane
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepino34 » Uto Sep 12, 2006 7:52 pm

Jelikož je otec pojistník a já vlastník tak platím jen 4320,- ročne u KOOP, tj. 5 let bez otcových nehod :hura
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron