Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tip na nejlevnější povinný ručení

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Šeďa » Pon Sep 04, 2006 7:35 pm

Black píše:A měl by platit pojistku na jedno auto i když jich vlastní víc, jen s tím omezením, že bude mít jednu SPZ a jedno auto na silnici.

Taky dobrý.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Black » Pon Sep 04, 2006 9:22 pm

Šeďa píše:
Black píše:A měl by platit pojistku na jedno auto i když jich vlastní víc, jen s tím omezením, že bude mít jednu SPZ a jedno auto na silnici.

Taky dobrý.
s třemi auty by to bylo paráda :hura :pray .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 04, 2006 9:41 pm

Šeďa píše:
TomAnt píše:A preco by sa poistne malo platit podla vykonu???

Aky je rozdiel, ked niekoho nabura v 60 km rychlosti Xedos 9 s 2.3 motorom o vykone 211 koni v porovnani s tym, ked do niekoho nabura Xedos 9 s motorom 2.5 o vykone 170 koni???

Alebo, aky je rozdiel, ked do niekoho nabura v 60 km rychlosti
- Fabia 1.2 HTP o vykone 40kW
- Fabia RS o vykone 96 kW

???

Nevidis v tom trochu absurditu, platit poistku podla vykonu? Ved ta RSka ma viac ako dvojnasobny vykon!!!
A rozdiel pri naraze do tej istej prekazky v akejkolvek rovnakej rychlosti? ZIADNY !!!

(dokonca by sa dalo polemizovat o tom, ze ta RS ma lepsie brzdy, takze by mohla platit MENSIU poistku nie? )

No nic, chcel som len poukazat na absurditu... Podla mna by mal platit zakonnu poistku VODIC, kazdy, kto soferuje auto, bez ohladu na to, ake.


Já v tom prostě nic absurdního nevidím. A ty dvě Fabie co zmiňuješ sou už teď v jiných skupinách.
Já myslím, že Fabii RS si kupuje ten, kterej chce pořádný svezení, prostě si zalítat a už to sebou nese vyšší riziko stát se účastníkem dopravní nehody. Ať chceš nebo nechceš, je to tak.
A vedle něho je borec kterej staví barák a potřebuje diesel s pořádným krouťákem kterým vozí matroš, koupí si teda aspoň dvoulitr s menším výkonem a má platit větší pojistku? Proč?


Sorry ale tie predpoklady co uvadzas su nie celkom koser :ho:
Ako mozes na zaklade modelu auta predpokladat spravanie sofera a na zaklade toho vyrubovat poistku?

Tak to potom na zaklade mojich pozorovani by mali najvacsie poistky platit vodici Octavii 1.4 a 1.6. Dalej Fabiaci a Feliciari so sialenymi 1.2 a 1.3 motormi a este vsetci s tymi otlcenymi autami, co idu a nepozeraju.

Ak si niekto kupi silne auto neznamena to automaticky ze bude jazdit ako sialenec, mozno chce mat len tu istotu ze v nudzovom pripade ten motor zaberie, navyse si na taketo auto zrejme bude davat vacsi pozor ako typek so 105kou.

No a preco by mal borec s autom na ktorom vozi matros platit vacsiu poistku? No lebo to jeho auto nalozene matrosom ma 2 tony. Oproti napriklad mojmu co ma 1,5. Nemusim hadam vysvetlovat zakony fyziky, ze na akej drahe ktore auto zastavi pri pociatocnej 60km rychlosti a aku destrukcnu schopnost ma 2 tonove auto voci 1,5 tonovemu pri rovnakej rychlosti. Chapeme sa? Vplyv objemu ci vykonu motora tu nehra ABSOLUTNE ZIADNU ulohu...

Preto jedine spravodlive riesenie by podla mojho nazoru bolo platit (ak uz tedsa platit za auto) podla hmotnosti daneho vozidla.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Sep 05, 2006 7:54 am

TomAnt píše: ........Ako mozes na zaklade modelu auta predpokladat spravanie sofera a na zaklade toho vyrubovat poistku?

No když si koupil Mazdu, tak je to inteligentní řidič a měl by mít nižší pojistné, není to tak? :tlesk: :tlesk: :tlesk:
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 05, 2006 8:59 am

Pavel Rittich píše:
TomAnt píše: ........Ako mozes na zaklade modelu auta predpokladat spravanie sofera a na zaklade toho vyrubovat poistku?

No když si koupil Mazdu, tak je to inteligentní řidič a měl by mít nižší pojistné, není to tak? :tlesk: :tlesk: :tlesk:


Zialbohu nie :ho: Rozdelenie je myslim si ako vsade inde, podla Gaussovej krivky.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Sep 05, 2006 9:27 am

Od té doby, co jsem viděl Gaussovu křivku četností podle IQ obyvatelstva, propadám depresi před každýma volbama, s řidičskými zchopnostmi to asi bude vypadat ještě hůř, jenže na silnici, na rozdíl od voleb, jsme denně. :koule
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Šeďa » Uto Sep 05, 2006 8:53 pm

TomAnt píše:A rozdiel pri naraze do tej istej prekazky v akejkolvek rovnakej rychlosti? ZIADNY !!!


Tak to by se potom mělo platit pojistný na KAŽDÝ auto stejný, ne!?
Stejně za 121čku a stejně za Liazku.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Šeďa » Uto Sep 05, 2006 9:04 pm

TomAnt píše:Ako mozes na zaklade modelu auta predpokladat spravanie sofera a na zaklade toho vyrubovat poistku?


Myslím si, že majitelé vozů s obsahem např. do 1000 ccm, jistě způsobili na dálnicích méně nehod v důsledku nepřiměřené rychlosti, a jistě také méně často nezvládnou řízení, nebo nepřizpůsobí rychlost povaze a stavu vozovky v běžném provozu, než majitelé silnějších vozů.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Šeďa » Uto Sep 05, 2006 9:07 pm

TomAnt píše:No a preco by mal borec s autom na ktorom vozi matros platit vacsiu poistku? No lebo to jeho auto nalozene matrosom ma 2 tony. Oproti napriklad mojmu co ma 1,5. Nemusim hadam vysvetlovat zakony fyziky, ze na akej drahe ktore auto zastavi pri pociatocnej 60km rychlosti a aku destrukcnu schopnost ma 2 tonove auto voci 1,5 tonovemu pri rovnakej rychlosti. Chapeme sa? Vplyv objemu ci vykonu motora tu nehra ABSOLUTNE ZIADNU ulohu...


Hoď si za auto patřičný přívěs a si ještě větší hrozba.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 05, 2006 9:50 pm

Šeďa píše:
TomAnt píše:A rozdiel pri naraze do tej istej prekazky v akejkolvek rovnakej rychlosti? ZIADNY !!!


Tak to by se potom mělo platit pojistný na KAŽDÝ auto stejný, ne!?
Stejně za 121čku a stejně za Liazku.


Liazka ma inu hmotnost ako 121ka...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 05, 2006 9:51 pm

Šeďa píše:
TomAnt píše:No a preco by mal borec s autom na ktorom vozi matros platit vacsiu poistku? No lebo to jeho auto nalozene matrosom ma 2 tony. Oproti napriklad mojmu co ma 1,5. Nemusim hadam vysvetlovat zakony fyziky, ze na akej drahe ktore auto zastavi pri pociatocnej 60km rychlosti a aku destrukcnu schopnost ma 2 tonove auto voci 1,5 tonovemu pri rovnakej rychlosti. Chapeme sa? Vplyv objemu ci vykonu motora tu nehra ABSOLUTNE ZIADNU ulohu...


Hoď si za auto patřičný přívěs a si ještě větší hrozba.


Cize si mi dal za pravdu, ze objem motora a jeho vykon absolutne nesuvisi s tym, ako je clovek na ceste nebezpecny. Sam si povedal, ze ked si dam za auto vozik, tak som vacsia hrozba. Ale motor sa mi nezmenil. Co sa mi ale zmenilo? Ano hmotnost jazdnej sustavy...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 06, 2006 9:38 am

TomAnt píše:.............Cize si mi dal za pravdu, ze objem motora a jeho vykon absolutne nesuvisi s tym, ako je clovek na ceste nebezpecny....


Já bych to viděl tak 50:50 - je fakt, že debil je nebezpečný i na kole. Na druhé straně, když si nějaký čerstvý absolvent sedne do dědovy Š105, tak až tak moc nehrozí, že by ohrožoval agresivním předjížděním kolony ve 130km/hod. Když si sedne do tátova dvoulitra, tak je to neřízená střela na pozemní komunikaci.
Ale já osobně bych to pojistné nevztahoval na auta, ale na řidiče - škodu nepůsobí vozidlo, ale ten, kdo je ovládá. Můžu mít klidně tři auta - řídit současně můžu jen to jedno ve kterém sedím a kterým potencionálně ohrožuju. Když do zbývajících dvou někdo sedne, tak je to buď řidič, a ten bude taky pojištěnej, nebo neřidič a toho zavřou. Pojistné by tím pádem platil i ten řidič, který auto nemá, protože může kdykoli do čehokoli sednout a jet. Šoférů, kteří denně nalítají kilometry služebním a pojistné neplatí, protože sami auto nemají, je dost a proti jejich blbosti jištěný nejsme. Pak jsou tady ještě mamky, co řídí dvakrát ročně, jednou v zimě když se táta na zabíjačce namete a pak v létě, když se jede na moravu na víno. Taky časovaná bomba!
Platit pojistné z auta, které třeba už ani není schopné jízdy, mi připadá hloupé.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Darken » Str Sep 06, 2006 6:19 pm

Honza píše:Platím pololetně u ČPP, jsem u nich dva a půl roku, bezeškodní průběh a dnes přišla složenka na 3843Kč, až sem valil bulvy. Jako 7686Kč ročně se mi zdá fakt dost na to, aby to jinde nebylo levnější. U koho a za kolik máte vy? Pojistka od těch 1850ccm do 2450ccm nebo jak to přesně je.




Mám pojistku u Generali jsem u nich rok tak mám 5% bonus a platím 1596Kč na čtvrt roku takže nějakých 6384Kč ročně....obsah 2,0 :hura U nás to je nejlevnější pojištění když mi ukazovali tabulku tak u ČPP to stalo asi 10000Kč ale přesně si to už nepamatuju. :skler
Mazda Xedos 6 2.0 V6 144hp - super auto!!!!!
Zabij bobra zachráníš strom....:-)
Darken
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Str Nov 09, 2005 10:05 am
Bydlisko: Humpolec

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Sep 07, 2006 9:24 am

Já jsem od ČPP přešel k Pojišťovně ČSOB, započítali mi bonus, teď mám povinné ručení přes 5 let (dohromady, předtím bylo auto pojištěné na bývalou paní) a za dvoulitr platím 4x ročně 1312,- Kč (dohromady 5248,- Kč) a mám pocit, že kdybch platil jednorázově, bylo by to trochu levnější.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod misko42 » Štv Sep 07, 2006 10:50 am

2.0 diesel 74 KW 7500 sk plati priatelka (opel vectra) a ja ked mam 66kw tak to vychadza nejak cca 5500,-

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť