Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zimni pneu, aneb co kdo preferuje

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 30, 2005 12:13 am

Tak sa pridam aj ja.
Na tuto zimu a na Xedosa mam nove

Vredestein Snowtrac 2

Musim povedat, ze zatial som maximalne spokojny, nemozem mat voci tym pneumatikam absolutne ziadne vyhrady, a to som si posledne dva dni uzil jazdu po Bratislave na cistom snehu, miestami po lade a snehu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Dec 30, 2005 12:25 am

Black píše:
whitex píše:
Black píše:
whitex píše:
Black píše:Black musí mít to stejné co White(x) :lol :femaleconspiracy , to by jinak nešlo.

Samozřejmě!
A jsem rád, že máš na to stejný názor... - Mylsím ty gumy.... :o)
Jo jo já mám pořád stejný názor jako ty :femaleconspiracy .
No řekněme - od doby, co se nepřeš o kvalitách GD... :femaleconspiracy
- Ale dík, Black... :o)
Jasně :femaleconspiracy :hura :blackandwhitex . O kvalitách už nepíšu a psát nebudu a vysvětlila jsem ti proč :potichu :mrk :angelnot: .

jj vysvětlila - chápu... Tak já jdu spát - je pozdě...
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Zoran » Pia Dec 30, 2005 1:05 am

Hanz píše:8-mym rokem kupuji pouze MICHELIN Alpin A2 185/60 R 14 82T a jsem s nema nadmiru spokojen.


Vies ako spravny narodovec podpori "narodne" produkty...
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod whitex » Pia Dec 30, 2005 1:21 am

Zoran píše:
Hanz píše:8-mym rokem kupuji pouze MICHELIN Alpin A2 185/60 R 14 82T a jsem s nema nadmiru spokojen.


Vies ako spravny narodovec podpori "narodne" produkty...

A já podporuju "bratry" :o)
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 30, 2005 10:14 am

Zoran píše:
Hanz píše:8-mym rokem kupuji pouze MICHELIN Alpin A2 185/60 R 14 82T a jsem s nema nadmiru spokojen.


Vies ako spravny narodovec podpori "narodne" produkty...


To si si nemal kupovat Mazdu ale VW :ho: :chacha
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Pia Dec 30, 2005 11:54 am

TomAnt píše:
Zoran píše:
Hanz píše:8-mym rokem kupuji pouze MICHELIN Alpin A2 185/60 R 14 82T a jsem s nema nadmiru spokojen.


Vies ako spravny narodovec podpori "narodne" produkty...


To si si nemal kupovat Mazdu ale VW :ho: :chacha


Neviem ci zrovna VW, to potom asi skor TAZ resp. 1203-ku...
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 30, 2005 12:03 pm

Zoran píše:
TomAnt píše:
Zoran píše:
Hanz píše:8-mym rokem kupuji pouze MICHELIN Alpin A2 185/60 R 14 82T a jsem s nema nadmiru spokojen.


Vies ako spravny narodovec podpori "narodne" produkty...


To si si nemal kupovat Mazdu ale VW :ho: :chacha


Neviem ci zrovna VW, to potom asi skor TAZ resp. 1203-ku...


Ide o to, kde sa to vyraba, nie kto to vymyslel :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Dec 30, 2005 2:14 pm

TomAnt píše:Tak sa pridam aj ja.
Na tuto zimu a na Xedosa mam nove

Vredestein Snowtrac 2

Musim povedat, ze zatial som maximalne spokojny, nemozem mat voci tym pneumatikam absolutne ziadne vyhrady, a to som si posledne dva dni uzil jazdu po Bratislave na cistom snehu, miestami po lade a snehu...

Koukal jsem na nějaký německý testy, a tam tyhle pneumatiky byly v asi čtyřech nejlepších.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bory » Pia Dec 30, 2005 8:10 pm

Takže abych vám popsal moje dojmy z těch pneu co jsem koupil.Vemu to v porovnání s tatíkovo gumama a mé sestry.Tatík má yokohamy nevím ani jaké a sestra má sava.Já mám německé protektory co vyhráli testy v AU.Takže yokohamy ani savy se nedají na sněhu s těmi mými srovnat.Drží perfektně boční stopu i výborně přenáší brzdy a tah na sníh.To se prostě nedá srovnávat.Ovšem když jsem je porovnával na suchém asvaltě v + 10,tak jdou ty mé v zatáčce lehce do bočního smyku víc oproti jejich.Myslím tím třeba 90km/h a ostrou zatáčku.Koupil jsem je ale na zimu a to se předpokládá sníh a mráz,že ano.Jsem s nimi moc spokojen.Jen chci dodat,že všechny tři druhy pneu jsou nové.Taky co se jedná o závaží,tak jich tam mam míň než tatík i sestra dohromady,tak si myslím,že už to jsou opravdu kvalitní protektory a že starým českým a slovenským nekvalitním protektorům už dávno odzvonilo a nikdo nemůže přenášet vlastnosti těchto starých vykopávek na modernější kvalitnější technologie.Jistě se zase najde někdo,kdo napíše protektory jsou sráče,a na auto bych si je nedal.Je to jen vaše věc regovat na to nebudu.Jen jsem rád,že jsem je koupil a perfektně sedí.A narážky typu že nemam rád vlastní rodinu sem nepatří.Kdy například vyhazujete zimáky?Já když maj 4,5-4mm.Ten kdo je tam necdhá na míň,tak ten nemá rád svojí rodinu a je sebevrah.Ať si to každý přebere podle svého,Největší hovada jsou ti,co jezdí na sjetých zimních a nebo dokonce letních.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 30, 2005 8:38 pm

Hm, mne sa zatial zakazdym postastilo kupit auto tak, ze som hned musel kupovat obe sady pneumatik... Takze sa da povedat, ze uz 6 rokov jazdim len na novych pneumatikach :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bory » Pia Dec 30, 2005 8:57 pm

Jasně že jo,chtěl jsem jen říct,že všechny 3 sady jsou uplně nové,takže můj úsudek neovlivnilo opotřebení pneumatik :suns
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod pete » Pia Dec 30, 2005 10:34 pm

mam Nokian WR a tiez si nestazujem, myslim ze Fini nieco o snehu vedia :o)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod whitex » Sob Dec 31, 2005 8:15 pm

Vzhledem k tomu, že u nás na Opavsku teď vládne asi třídení sněhová bouře - včera a dneska je to obzvlášť hustý, takže už dva dny mám nasazený sněhový řetězy nonstop...
Musím říct že je to paráda, akorát když je zrovna prohrnutá hlavní a člověk jede 50km/h, tak se po něm ostatní dívaj jak po bláznovi, ale zase jede 50km/h pořád - závěj nezávěj... :lol
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Black » Ned Jan 01, 2006 12:34 am

Tak jsem včera viděla chlapíka, který na to v Brně v kalamitě vyzrál, jezdí na letních pneumatikách a když už se neudrží na silnici, tak si dá sněhové řetězy, radši jsem jela dál, musela bych ho zbít, když se zabije sám jeho věc, ale ohrožuje druhé, kteří nemohou za jeho nezodpovědnost.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Pon Jan 02, 2006 12:21 am

Black píše:Tak jsem včera viděla chlapíka, který na to v Brně v kalamitě vyzrál, jezdí na letních pneumatikách a když už se neudrží na silnici, tak si dá sněhové řetězy, radši jsem jela dál, musela bych ho zbít, když se zabije sám jeho věc, ale ohrožuje druhé, kteří nemohou za jeho nezodpovědnost.

V tom případě znovu pro jistotu podotknu, že pod těma řetězama mám na podzim kupovaný Matadory MP58... :o)
Jo a klidně jezděte - u nás už je Obleva, ikdyž sněhu pořád dost... :o)
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron