Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako pripraviť auto na zimu?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Ako pripraviť auto na zimu?

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 12:00 pm

Ako pripraviť auto na zimu?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Str Sep 14, 2005 12:01 pm

TomAnt píše:Ako pripraviť auto na zimu?

Odhlásit a dát do garáže, jako to dělám já.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 12:45 pm

George píše:
TomAnt píše:Ako pripraviť auto na zimu?

Odhlásit a dát do garáže, jako to dělám já.


Jedna z moznosti to je, a co my co chceme jazdit aj v zime?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 14, 2005 4:48 pm

Moje zkušenost:
1. zkontrolovat baterku. I v těch "bezúdržbových ubývá elektrolyt a snižuje se tím kapacita. Když doplním objem elektrolytu, nezbyde, než ji i dobýt, protože poklesne koncentrace. Kondiční dobíjení je nejlepší malým proudem po delší dobu, regegenerují se tím desky a obnoví se původní kapacita. Než dám baterku zpátky, očistím kontakty na ní i na kabelech jemným smirkem. Nemažu vazelínou, prý se tím jen zvyšuje přechodový odpor (nevím, jestli je to správně, ale ještě jsem nenarazil)
2. kontrola chladicí kapaliny. Loni jsem dolil na vyšší mráz, ale tím se uvolnily usazeniny a začly týct nejdřív spojky, pak čerpadlo a nakonec chladič. Dolíval jsem vlastně až do února, Majda dostala postupně nové čerpadlo i chladič. Lepší by bylo odbýt si to ještě na podzim.
3. zimní pneumatiky - přezouvám, když se ochladí na těch cca 5*C (a když má můj přezouvač čas)
4. gumové těsnění u dveří očistím a otřu silikonovým olejem.
5. do kufru hodím malý sprej s rozmrazovačem zámků v naivní víře, že se do tohohle zámku za mrazu dostanu.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Str Sep 14, 2005 5:01 pm

Na kontakty akumulatora sa dava tzv. kontaktna vazelina.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod xxxxx » Str Sep 14, 2005 5:39 pm

spodok auta vystriekat wapkou a nastriekat Resistin car ml (na baze vosku) - len nestriekat to na kotuce!!!!
Zatial mi to tam v pohode drzi uz 5 mesiacov.
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Sep 14, 2005 5:41 pm

Pokud vím, tak vazelína se namaže z důvodu ochrany před kyselinovými výpary z baterie na kontakty až potom, co jsou svorky napojeny na baterce - nebo-li navrch. Pokud vazelína odděluje kontaktní plochy baterie a svorek, samozřejmě vnáší přechodový odpor, zvyšuje proud a údajně to může při startování i vypálit elektroinstalaci.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Sep 15, 2005 9:05 am

ma(ZDA)rtin píše:Pokud vím, tak vazelína se namaže z důvodu ochrany před kyselinovými výpary z baterie na kontakty až potom, co jsou svorky napojeny na baterce - nebo-li navrch. Pokud vazelína odděluje kontaktní plochy baterie a svorek, samozřejmě vnáší přechodový odpor, zvyšuje proud a údajně to může při startování i vypálit elektroinstalaci.

:jo :jo :jo Asi to tak bude. Já to nemažu, ale protože tu baterku mám tak 2x do roka venku a vždycky kontakty očistím, tak mi ještě "vykvést" nestačily.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť