Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aké stierače na naše sklá?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Aké stierače na naše sklá?

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 11:59 am

Aké stierače na naše sklá?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Str Sep 14, 2005 12:00 pm

přeceda se nudí že
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 12:07 pm

George píše:přeceda se nudí že


Nenudim, cela tato hromada otazok ako? ma za ciel zozbierat realne skusenosti ludi, nas, a spravit z toho potom realne clanky na web... chapeme sa? Lebo vacsina uz bola zodpovedana, snad, niekde, ale takto to bude pekne na kope a nemusime nic hladat a kazdy kto sme pride len pozrie T&T a bude to mat na ociach... Podla mna to zmysel ma...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Sep 14, 2005 12:18 pm

Nie v takejto forme..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 12:20 pm

Steve píše:Nie v takejto forme..


Ale ano, sak z tejto formy potom spravime webovu formu, jo?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Sep 14, 2005 12:54 pm

Mozno by to scelo samostatne podforum... v Tipy a Triky to zapadne rychlo prachom...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 12:55 pm

dabel píše:Mozno by to scelo samostatne podforum... v Tipy a Triky to zapadne rychlo prachom...


Spravim este jedno Tipy a triky? hmmm uvidime, ked to zacne zapadat, tak nieco vymyslime, zatial to presne patri sem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Sep 14, 2005 1:04 pm

TomAnt píše:
dabel píše:Mozno by to scelo samostatne podforum... v Tipy a Triky to zapadne rychlo prachom...


Spravim este jedno Tipy a triky? hmmm uvidime, ked to zacne zapadat, tak nieco vymyslime, zatial to presne patri sem...

Taky si myslím, že třeba téma Internet - obchody a ceny (vytahuju se že téma ode mě) je takový, který by mohlo být někde navrch nebo na stálej rychlej přístup.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Sep 14, 2005 2:22 pm

TomAnt píše:Aké stierače na naše sklá?

K otazke trochu inak...
Je mozne dat na M6 stierace od Bosch, ktore pouziva M3 (mozno iny rozmer, ale rovnaky typ), tusim sa volaju Twin.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Str Sep 14, 2005 3:23 pm

Tuto by mozno bodla aj tabulka..a napada ma ze, kazdy z nas vie vlastne zistit, ake ma stierace ..tazke by sme mali tabulku aut a k nim zodpovedajuce a pasujuce stierace.

Potom je to aj otazka kvality..minule som v carefoure videl stierace za 150 korun? Narobia velke skody? alebo maju brutalne kratku zivotnost? Cim sa da odovodnit dalsich 850 korun navyse keby som kupil Bosch?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Sep 14, 2005 3:32 pm

Napadá mě, proč celé stěrače ? Ještě nikdy jsem nepotřeboval měnit celá ramínka, jen jsem vždycky vyměnil gumovou lištu, kterou si ustříhneme na míru podle těch původních. Vám tak rychle odchází celé stěrače ?
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Sep 14, 2005 3:35 pm

ma(ZDA)rtin píše:Napadá mě, proč celé stěrače ? Ještě nikdy jsem nepotřeboval měnit celá ramínka, jen jsem vždycky vyměnil gumovou lištu, kterou si ustříhneme na míru podle těch původních. Vám tak rychle odchází celé stěrače ?


Hm..ved ta guma ma nejaky vhodny tvar..jednak polka gumy je tvarovana tak, ze drzi v kovovom ramienku a druha polka tak ze sa dobre preklapa a smika na skel..ci nie?
Alebo mas nejaku univerzalnu gumu?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Sep 14, 2005 3:40 pm

Kris píše:
ma(ZDA)rtin píše:Napadá mě, proč celé stěrače ? Ještě nikdy jsem nepotřeboval měnit celá ramínka, jen jsem vždycky vyměnil gumovou lištu, kterou si ustříhneme na míru podle těch původních. Vám tak rychle odchází celé stěrače ?


Hm..ved ta guma ma nejaky vhodny tvar..jednak polka gumy je tvarovana tak, ze drzi v kovovom ramienku a druha polka tak ze sa dobre preklapa a smika na skel..ci nie?
Alebo mas nejaku univerzalnu gumu?

Kromě speciálních průřezů, o kterých jsem četl, tak ty běžně prodávané mi připadají všechny stejné a nikdy jsem neměl problém s tím je do stěračů dostat, ani s tím, že by se špatně překlápěly a nestíraly.
Jinak na sadách stěračů je většinou zezadu napsáno, pro který auta jsou, ale podle mě to je rozlišeno jen jejich délkou.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Sep 14, 2005 3:42 pm

ma(ZDA)rtin píše:
Kris píše:
ma(ZDA)rtin píše:Napadá mě, proč celé stěrače ? Ještě nikdy jsem nepotřeboval měnit celá ramínka, jen jsem vždycky vyměnil gumovou lištu, kterou si ustříhneme na míru podle těch původních. Vám tak rychle odchází celé stěrače ?


Hm..ved ta guma ma nejaky vhodny tvar..jednak polka gumy je tvarovana tak, ze drzi v kovovom ramienku a druha polka tak ze sa dobre preklapa a smika na skel..ci nie?
Alebo mas nejaku univerzalnu gumu?

Kromě speciálních průřezů, o kterých jsem četl, tak ty běžně prodávané mi připadají všechny stejné a nikdy jsem neměl problém s tím je do stěračů dostat, ani s tím, že by se špatně překlápěly a nestíraly.
Jinak na sadách stěračů je většinou zezadu napsáno, pro který auta jsou, ale podle mě to je rozlišeno jen jejich délkou.


Vidis..to je ten pravý koumácký know-how :mrk
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 14, 2005 4:14 pm

Už se mi těch ramínek válí na chalupě moc, takže pár let dávám taky tu univerzální gumu. Obvykle shodím před mototechnou ramínka a vezmu je sebou, abych koupil správnou délku.
Loni jsem koupil lišty silikonové. Perfektně stírají, v zimě netuhnou, ani po roce se materiál neunavil, nedělá to na skle pruhy. Mají jen jeden, ale dost nepříjemný nedostatek: když je sklo málo mokré, je tření po skle hlasité - vržou! Za opravdového deště je slyšet není, ale když jen tak krápe, leze to na nervy. Kdybych měl cyklovač s plynulým přechodem, nastavil bych si delší interval, takhle musím po setření okna stěrače vypnout a zapnout znovu, až když je na skle těch kapek víc.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť