Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aké stierače na naše sklá?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod dabel » Str Sep 14, 2005 4:21 pm

Ake stierace? Jednoznacne Bosch Twin, nie je o com... Kto raz vyskusal, pochopil :lol Ja len dodam, ze pri mojom jazdeni si vysoku kvalitu stierania udrzia cca. rok.

Lubos: myslim, ze by sa mali Bosch Twin vyrabat aj v rozmere pre M6. Dost velky vyber Twin-ov maju vo Forstingeri hned za SK-A hranicou.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 4:41 pm

dabel píše:Ake stierace? Jednoznacne Bosch Twin, nie je o com... Kto raz vyskusal, pochopil :lol Ja len dodam, ze pri mojom jazdeni si vysoku kvalitu stierania udrzia cca. rok.

Lubos: myslim, ze by sa mali Bosch Twin vyrabat aj v rozmere pre M6. Dost velky vyber Twin-ov maju vo Forstingeri hned za SK-A hranicou.

Daju sa aj dat na taky vrak, ako je GDcko? :neverim
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 4:41 pm

majki píše:
dabel píše:Ake stierace? Jednoznacne Bosch Twin, nie je o com... Kto raz vyskusal, pochopil :lol Ja len dodam, ze pri mojom jazdeni si vysoku kvalitu stierania udrzia cca. rok.

Lubos: myslim, ze by sa mali Bosch Twin vyrabat aj v rozmere pre M6. Dost velky vyber Twin-ov maju vo Forstingeri hned za SK-A hranicou.

Daju sa aj dat na taky vrak, ako je GDcko? :neverim


Co myslis ze som mal na mojom GD? :lol
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 4:48 pm

TomAnt píše:
majki píše:
dabel píše:Ake stierace? Jednoznacne Bosch Twin, nie je o com... Kto raz vyskusal, pochopil :lol Ja len dodam, ze pri mojom jazdeni si vysoku kvalitu stierania udrzia cca. rok.

Lubos: myslim, ze by sa mali Bosch Twin vyrabat aj v rozmere pre M6. Dost velky vyber Twin-ov maju vo Forstingeri hned za SK-A hranicou.

Daju sa aj dat na taky vrak, ako je GDcko? :neverim


Co myslis ze som mal na mojom GD? :lol

Pockaj, pockaj, teraz neviem, ci sa bavime o tom istom...su dva druhy stieracov, obycajne (ktore sa robia aj vo zdvojenej verzii) a pak tie, co byvaju na novych autoch, M3, nova koktafka, Passat atd...take tie zvlastne...neviem, ako ich popsat...na tych som sa ja pytal
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Sep 14, 2005 4:51 pm

A my sa tu cely cas bavime o Bosch Twin stieracoch za cca 800 SKK... ktore sa daju kupit skoro na kazde auto...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 5:29 pm

TomAnt píše:A my sa tu cely cas bavime o Bosch Twin stieracoch za cca 800 SKK... ktore sa daju kupit skoro na kazde auto...

A co ja viem co sa ako menuje ci co? :lol Takze to niesu ty nove frajerske, co su na novych autach, ale obycejne dvouradove Boshky za 800,-, ok? :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Str Sep 14, 2005 5:32 pm

majki píše:
TomAnt píše:A my sa tu cely cas bavime o Bosch Twin stieracoch za cca 800 SKK... ktore sa daju kupit skoro na kazde auto...

A co ja viem co sa ako menuje ci co? :lol Takze to niesu ty nove frajerske, co su na novych autach, ale obycejne dvouradove Boshky za 800,-, ok? :lol


Nejsou dvouradove, maji stiraci listu vyrobenou ze dvou druhu pryze - ta mekci je tam, kde se to ohejba, lepe to pak kopiruje sklo.

To dabel - me vydrzi tak pul roku.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 5:46 pm

Doktor píše:Nejsou dvouradove, maji stiraci listu vyrobenou ze dvou druhu pryze - ta mekci je tam, kde se to ohejba, lepe to pak kopiruje sklo.

To dabel - me vydrzi tak pul roku.

Pan Doktor, dakujem za vysvetlenie, uz som "in picture" :poklona
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod m.doohan » Str Sep 14, 2005 6:27 pm

Ty Bosch Twin také jednoznačně doporučuji, koupil jsem a nelituji, stírají výborně, dal jsem za ně cca 400 Kč přímo u Bosche. Ze supermarketovejch stěračů za 150 Kč už jsem vyrostl, některý se mi podařilo úplně rozlámat (ty celoumělohmotný stírátka co nemají kovový proužky)

Info: Bosch Twin 475 mm pro 626 GD a GV - obchodní číslo 480, katalogové číslo 3 397 118 540, dle ceníku 380 Kč bez daně (na živnosťák dávají 18% slevu, tedy alespoň u Černíka v Plzni)

Krom stěračů ještě používám Flash-Off nebo Flash (Sheron) - vodoodpudivý přípravek na skla, cca od 50 km/h voda sama utíká ze skla (za deště na dálnici stěrače nepoužívám prakticky vůbec) a v noci za deště snižují oslnění od protijedoucích vozidel. Tekuté stěrače od Coyote stojí za prd...
m.doohan
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pia Máj 13, 2005 1:39 pm
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Doktor » Str Sep 14, 2005 8:00 pm

na 323F BA a 626 GF pasuje sada 533 (S - ta je se spoilerem na stiratku pro ridice). Kupujem vacsinou na Steinerovej v byvalej mototechne vedla armaturexu - maju tam aj Varty.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Lubos1 » Str Sep 14, 2005 8:55 pm

TomAnt píše:A my sa tu cely cas bavime o Bosch Twin stieracoch za cca 800 SKK... ktore sa daju kupit skoro na kazde auto...

Nieco som nasiel: http://web.stonline.sk/anon/novinky.html
A tie stierace sa volaju AEROTWIN
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 9:37 pm

Tak co, existuje neco takoveho, jako maj novy koktafky nebo audiny atd... i na stary auta? :o) Ty Aerotwin jsou docela podobny, taky tam mohli dat celej obrazek...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Str Sep 14, 2005 9:51 pm

Vzdy som sa pytal sam seba, ze ako je mozne, ze tie stierace su len tak nahodene volne na aute? to ich nikto nekradne?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Str Sep 14, 2005 10:12 pm

Kris píše:Vzdy som sa pytal sam seba, ze ako je mozne, ze tie stierace su len tak nahodene volne na aute? to ich nikto nekradne?

Kdysi sa kradli, teraz uz snad ani nie, teda, dlho som nezazil...doba ide kupredu...kradnu sa ine veci, treba koliesa :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Lubos1 » Uto Sep 20, 2005 11:48 am

dabel píše:Ake stierace? Jednoznacne Bosch Twin, nie je o com... Kto raz vyskusal, pochopil :lol Ja len dodam, ze pri mojom jazdeni si vysoku kvalitu stierania udrzia cca. rok.

Lubos: myslim, ze by sa mali Bosch Twin vyrabat aj v rozmere pre M6. Dost velky vyber Twin-ov maju vo Forstingeri hned za SK-A hranicou.

Dnes som sa bol vo Forstingeri pozriet, ale na Mazdu 6 sa tieto stierace nerobia. Predavac mi povedal, ze 6 je prilis nove auto :o)
Urcite tam pasuju aj ine - bez popisu, ze su na M6, mozno na 626, ale nechcelo sa mi skusat. Budem musiet kupit original v Mazde.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť