Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ceny olejov

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Black » Štv Sep 01, 2005 3:11 pm

dabel píše:Chlapi, Black je jedno, aky tam ma olej - ved sa ani neohreje a uz je prec. Ked som mal kedysi Talbota, tak zral skoro tolko, co jej GDcko a tiez som tam lial to najlacnejsie, co bolo - holt ked som kazdy tyzden musel liter doliat, to by slo s kvalitnym olejom do penazi :lol

Martine tak pro informaci si GF nevezme ani kapku oleje navíc a GD je trochu mlsnější,ale já kupuji kvalitní oleje a ty jsou dražší a ne nějaké dryjáky z Kanady,které jsou taková břečka,že je tady ani nikde nechtějí prodávat.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Štv Sep 01, 2005 3:55 pm

Hm...myslim ze uz presne viem ake to je, ked niekto da nejaku otazku, a thread sa vyvinie do uplne absurdnej bezobsaznej diskusie ..neni nic lepsie nez vlastna skusenost. :twist:
No nic..budem sa snazit sam to nerobit :cha:
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Štv Sep 01, 2005 4:07 pm

Kris píše:Hm...myslim ze uz presne viem ake to je, ked niekto da nejaku otazku, a thread sa vyvinie do uplne absurdnej bezobsaznej diskusie ..neni nic lepsie nez vlastna skusenost. :twist:
No nic..budem sa snazit sam to nerobit :cha:

OK, tak to vypoviem polopatisticky:
- prvy vplyv na cenu ma povod oleja:
a) minerlne oleje su lacne, ale vlastnostami nic moc
b) synteticke oleje su drahe, ale maju zase lepsie vlastnosti
polosyntentika je niekde medzi tym...

- cim vacsi rozdiel (velke druhe cislo - male prve cislo), tym je olej kvalitnejsi, pretoze si zachovava rovnake mazacie vlastnosti vo vyssom rozsahu teplot. A tym padom aj drahsi. Prve (male) cislo udava, do akej najnizsej teploty je olej stale schopny mazat a netvoria sa v nom "zrazeniny". Druhe cislo udava, aka je horna hranica, do akej je olej schopny mazat. Pozor, nie su to stupne celzia, uz 5W zodpoveda myslim -40°C, 10W myslim -30°C. Zaroven, cim nizsie prve cislo, tym riedsi je olej.

Staci to takto?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Štv Sep 01, 2005 4:11 pm

...a este, ako poznat olej:
- Tie, co zacinaju 15W a koncia 30 alebo 40, su vacsinou mineraly
- Tie, co zacinaju 10W a koncia 30 alebo 40, su vacsinou polosyntentiky
- 5W-xx a 0W-xx su plne syntetiky.
Semo-tamo sa clovek stretne aj s podivnymi cislami ako 10W-60 (mal som ho raz na leto a bol vyborny, motor isiel extra hladko!), take vysoke "druhe" cislo je znakom "pretekarskeho oleja", pretoze si zachovava mazacie schopnosti aj vo vysokych teplotach pri max. namahani motora. A ide o syntetiku.

(Pre stouralov: viem, ze som nenapisal nic nove, co sa neda poskladat, ak clovek cita pravidelne fora o autach, popripade to ma nastudovane - ale myslim, ze som nenapisal ani jednu kravinu a ze je to zrozumitelne)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Kris » Štv Sep 01, 2005 4:48 pm

Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Štv Sep 01, 2005 4:51 pm

No v podstate Dabel rozpisal to, co ja som tuna naznacil :o) Tak si Kris nestazuj ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Sep 01, 2005 4:52 pm

Black píše:nějaké dryjáky z Kanady,které jsou taková břečka,že je tady ani nikde nechtějí prodávat.

Myslim, ze brzy navrhnu, ze lzive prispevky se budou proste mazat...svoboda slova je krasna vec, ale co je moc, to je prilis a vsechno ma svy meze...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 01, 2005 10:29 pm

majki píše:
Black píše:nějaké dryjáky z Kanady,které jsou taková břečka,že je tady ani nikde nechtějí prodávat.

Myslim, ze brzy navrhnu, ze lzive prispevky se budou proste mazat...svoboda slova je krasna vec, ale co je moc, to je prilis a vsechno ma svy meze...


Majki klud :)
Ono je to tak, polozis otazku o olejoch a odpovie ti povedzme Milan a odpovie ti Black. No nie je ti jedno co Black napisala? (Marketo, neber osobne, to je len priklad, dost taky extremny).

Alebo iny priklad, polozis otazku ohladne operacnych systemov, odpovie ti Kris, ja, a zasa Black (Marketo, neber osobne, zasa jeden extremny priklad). No nie je ti jedno co ti Black odpisala?

Tak asi takto.

Mozno ten Castrol v jej Mazdach naozaj funguje o 100% lepsie ako ine oleje, nemozes vediet. Ak to tvrdi a je o tom presvedcena, tak ho tam bude liat aj nadalej a bude spokojna. A o to hlavne ide nie?

Ja vravim k olejom jedno, kazdy nech vyskusa viac druhov a nasledne nech sa rozhodne. Ja som to tak spravil, aj ked nechtiac a skratka som si vybral Shell pred Castrolom. To je sloboda vyberu :)

Urobte to tak vsetci a mame po hadkach, ktore su aj tak uplne zbytocne a nikam nevedu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Štv Sep 01, 2005 10:39 pm

TomAnt píše: nikam nevedu.


Ale vedou :peklo :peklo :peklo
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 01, 2005 10:55 pm

Krenštík píše:
TomAnt píše: nikam nevedu.


Ale vedou :peklo :peklo :peklo


A nevedu :ho: :ho: :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Pia Sep 02, 2005 8:11 am

dabel píše:Semo-tamo sa clovek stretne aj s podivnymi cislami ako 10W-60 (mal som ho raz na leto a bol vyborny, motor isiel extra hladko


Jasné, starý RS Formula rulezz, ja som ho dával v lete, a V6 sa točilo jedna radosť. Teraz z neho urobili 0W - 40 :-(

P.S. Čo Valtice, pán veľkomožný, uvidíme ich?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Pia Sep 02, 2005 8:37 am

TomAnt píše:
majki píše:
Black píše:nějaké dryjáky z Kanady,které jsou taková břečka,že je tady ani nikde nechtějí prodávat.

Myslim, ze brzy navrhnu, ze lzive prispevky se budou proste mazat...svoboda slova je krasna vec, ale co je moc, to je prilis a vsechno ma svy meze...


Majki klud :)
Ono je to tak, polozis otazku o olejoch a odpovie ti povedzme Milan a odpovie ti Black. No nie je ti jedno co Black napisala? (Marketo, neber osobne, to je len priklad, dost taky extremny).

Alebo iny priklad, polozis otazku ohladne operacnych systemov, odpovie ti Kris, ja, a zasa Black (Marketo, neber osobne, zasa jeden extremny priklad). No nie je ti jedno co ti Black odpisala?

Tak asi takto.

Mozno ten Castrol v jej Mazdach naozaj funguje o 100% lepsie ako ine oleje, nemozes vediet. Ak to tvrdi a je o tom presvedcena, tak ho tam bude liat aj nadalej a bude spokojna. A o to hlavne ide nie?

Ja vravim k olejom jedno, kazdy nech vyskusa viac druhov a nasledne nech sa rozhodne. Ja som to tak spravil, aj ked nechtiac a skratka som si vybral Shell pred Castrolom. To je sloboda vyberu :)

Urobte to tak vsetci a mame po hadkach, ktore su aj tak uplne zbytocne a nikam nevedu.


:notme:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Pia Sep 02, 2005 9:08 am

Doktor píše:
dabel píše:Semo-tamo sa clovek stretne aj s podivnymi cislami ako 10W-60 (mal som ho raz na leto a bol vyborny, motor isiel extra hladko


Jasné, starý RS Formula rulezz, ja som ho dával v lete, a V6 sa točilo jedna radosť. Teraz z neho urobili 0W - 40 :-(

P.S. Čo Valtice, pán veľkomožný, uvidíme ich?

Ne ne, toto nebol RS Formula... bol to nejaky Veedol volaco (americky vyrobca). Kde sa to v nemeckom servise nabralo, to ani len netusim, ale Mazda si veselo pobrukovala, ked bola poradne vytocena ;)

PS: Samozrejme, vo Valtiach nemoze Evil Pair chybat :lol :lol :lol A tak zaparime pri cervenom vinecku...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Black » Pia Sep 02, 2005 11:27 am

majki píše:
Black píše:nějaké dryjáky z Kanady,které jsou taková břečka,že je tady ani nikde nechtějí prodávat.

Myslim, ze brzy navrhnu, ze lzive prispevky se budou proste mazat...svoboda slova je krasna vec, ale co je moc, to je prilis a vsechno ma svy meze...

Ti nějak naskočil hřebínek s tím adminem :spik2 . Majki v tom případě by jsi musel mazat i svoje příspěvky, protože si občas nevidíš do úst :twist: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Pia Sep 02, 2005 10:44 pm

dabel píše:a) minerlne oleje su lacne, ale vlastnostami nic moc
b) synteticke oleje su drahe, ale maju zase lepsie vlastnosti
polosyntentika je niekde medzi tym...


Robim to velmi nerad, ale znova s tebou v tomto nemozem suhlasit :( Najma s bodom a) a takisto aj s bodom b)... detaily niekedy osobne.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť