Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ceny olejov

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Kris » Pia Sep 02, 2005 10:48 pm

Steve píše:
dabel píše:a) minerlne oleje su lacne, ale vlastnostami nic moc
b) synteticke oleje su drahe, ale maju zase lepsie vlastnosti
polosyntentika je niekde medzi tym...


Robim to velmi nerad, ale znova s tebou v tomto nemozem suhlasit :( Najma s bodom a) a takisto aj s bodom b)... detaily niekedy osobne.


No chlopi...sak tu lacnotu alebo drahotu vieme predsa overit lahko..nakukneme do nejakeho olejoveho cennika..hned sa uvidi ktory z vas tu muti vodu. :lol
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Pia Sep 02, 2005 10:49 pm

No jo, tak podla cennikov sa fakt da zistit kvalita.. Okej, tak vas necham v tom, ze mineral je odpad a plna syntetika je number one.. Len nechapem sam seba, preco sa do toho stale pletiem.. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pia Sep 02, 2005 11:02 pm

Steve píše:No jo, tak podla cennikov sa fakt da zistit kvalita.. Okej, tak vas necham v tom, ze mineral je odpad a plna syntetika je number one.. Len nechapem sam seba, preco sa do toho stale pletiem.. :wink


Steve ..ja len hovorim ze takto zistim, co je drahe a co je lacne...to nic nehovori o kvalite,..TY do toho pleties kvalitu..a potom sa ohradis na vlastne tvrdenie..hehe
hehehe

hehehehehe ..ta co ti toto?..bratm??? hehehe :lol
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Pia Sep 02, 2005 11:10 pm

Ta pocuvaj sem, bratm, ta Dabel zacal s kvalitou, ze mineral nic moc.. :) Ta ma netoto aj ty, ne? Bo prestahujem vsetky Xedosy ku mne na dvor, ale ta naco by som ich tu tahal, sak ani meesta nemaaam tolko, bratm.. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pia Sep 02, 2005 11:27 pm

Steve píše:Ta pocuvaj sem, bratm, ta Dabel zacal s kvalitou, ze mineral nic moc.. :) Ta ma netoto aj ty, ne? Bo prestahujem vsetky Xedosy ku mne na dvor, ale ta naco by som ich tu tahal, sak ani meesta nemaaam tolko, bratm.. :)



Ta bratm..ty nevies co hces. :lol
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Sep 02, 2005 11:31 pm

Bratm, co paktluje s mojim bratm....
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Sob Sep 03, 2005 11:45 am

Ta pocuvaj sem, bratm, Xedosy, heeej, ta to sa furt ziide, bratm.. :) Bo tu maaam, mhhfffff... na dvore.. to.. no.. rozobrate.. :) Teda ne ja, ale maaam ako.. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Sep 05, 2005 11:25 am

Steve píše:Ta pocuvaj sem, bratm, ta Dabel zacal s kvalitou, ze mineral nic moc.. :) Ta ma netoto aj ty, ne? Bo prestahujem vsetky Xedosy ku mne na dvor, ale ta naco by som ich tu tahal, sak ani meesta nemaaam tolko, bratm.. :)

OK, "nic moc" bolo prilis silne slovo... kazdopadne syntetiky mazu o volaco lepsejsie ako mineraly a myslim, ze ani tolko usadenin po sebe nenechavaju - moze byt? Bratm?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod temny » Pon Dec 10, 2007 8:56 pm

Je to troska komplikovanejsie to oznacenie napr 5W-40 je viskozitna trieda oleja (ked oznacenie je zlozene z dvoch informacii) jedna sa o viacstupnove, existuju aj jednostupnove oleje (napr 10W, 5W alebo len 20, 30) W-znamenalo zimne obdobie, vyskum a vyvoj spojil vlastnosti olejov pre teplo a chlad a tak su oleje vhodne pre chladne aj teple mesiace takze to oznacenie urcuje teplotny rozsah olejov.
Hlavny rozdiel v cene olejov urcuje technolodia vyroby tj ci sa jedna o oleje
- mineralne (100% vyrobene z ropy) cena 80-140SK/l
- polosynteticke (alebo so sytneckym zakladom, ci ciatocne synteticke) vyrobene z kvalitnych minaralnych a syntet. olejov cena 200- 280 SK/l
- synteticke umelo vyrobene maziva cena 350 a viac Sk/l (su odolnejsie proti starnutiu a korozii, vyzsia zapalna teplota a ine,)

No ani jeden z tychto faktorov este nehovori o kvalite oleja (prve o jeho vhodnosti podla teploty pouzivania a druhe o technologii) vykonnost ci kvalitu olejov popisuje CCMC, API, MIL (su to organizacie zoberajuce sa palivami) v sucastnosti asi vsetky dostupne oleje splnaju ba prekonavaju poziadavky na vykon podla tychto noriem co je uvedene aj na obale (kazda z nich ma rebricek popisujuci vhodnost a vykonnost olejov, v sucastnosti sa pouzivaju skoro vylucne HD (heavy duty) oleje,
Z praktickeho hladiska treba hlavne menit olej pravidelne lebo aj z najdrahsieho oleja je po case len draha brusna pasta, dalej treba viskozitu volit podla vyrobcom odporucenych hodnot (pripadne upravit podla teploty vonku) , a nemiesat mineralne a synteticke oleje.
temny
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 8:08 pm

Poslaťod DutchDixon » Ned Mar 16, 2008 5:50 pm

ja by som mal otazku. Asi dva tyzdne vlastnim 323 ba-čko sedan a za takych 2000km by som mal menit olej. Byvala majitelka do toho davala Total 5W 40 ale zda sa mi ten olej dost drahy (4l 2000SK). Aky lacnejsi a tiez dobry olej by ste mi doporucili? Inak na aute som presiel asi 1000km a vsimol som si ze trosicku oleja ubudlo - myslite ze zmenou oleja by sa tomu dalo zabranit? Mozte hodit aj nejaky overeny e-shop. Dik dik dik
Obrázok užívateľa
DutchDixon
Opytovateľ
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Ned Feb 24, 2008 8:01 pm

Poslaťod Michal 4WS » Ned Mar 16, 2008 11:34 pm

Valvoline 5W 40 5l za cca 1500Sk?
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Posco » Pon Mar 17, 2008 11:16 am

Aky olej by ste odporucili do M6 kombi diesel?
Doteraz bolo auto servisovane v DE u autorizovaneho predajcu a nemam potuchy, aky olej tam je.
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Pon Mar 17, 2008 5:04 pm

Já dávám 5W-30. A teď mi tam daly Mazdu Dexelia.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron