Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako vycistit elektrony...

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Ako vycistit elektrony...

Poslaťod Kris » Uto Aug 09, 2005 12:32 pm

Cochvila mi pridu nove gumy, a kedze sa to ma obnovit ,tak chcem vycistit aj elektrony.

Luke sa sice pobavil ze to spravim solvinou, ale mne to pripada ako celkom dobre riesenie. Take sedliacke. Solvina je uplne netoxicka, neskodna a pritom ma vynikajucu absorbcnu schopnost voci roznym olejom.
A to je presne to co mam na diskoch. 100vky olejovych skvrn. Teda aspon to tak vyzera...alebo zeby to boli male loziska oxidacie a degradacie?
Kazdopadne neni tym co pokazit a urcite to vyskusam. Ked to nepojde samozrejme siahnem po specializovanom pripravku.
Alebo ked poradite nieco ine.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Uto Aug 09, 2005 3:03 pm

Solvina je v podstatě tekutý písek, kterým poškodíš povrch a do těch jemných škrábanců se bude líp špína usazovat. Radši bych použil nějakou chemii - ty speciální přípravky nebo třeba technický benzín.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Uto Aug 09, 2005 3:54 pm

ma(ZDA)rtin píše:Solvina je v podstatě tekutý písek, kterým poškodíš povrch a do těch jemných škrábanců se bude líp špína usazovat. Radši bych použil nějakou chemii - ty speciální přípravky nebo třeba technický benzín.


Si si isty s tym pieskom? Nie su to nahodou drevene piliny?
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Harry FE3 » Uto Aug 09, 2005 4:13 pm

Záleží jakou máš,ale podle mě je to vždycky nějakej písek.Ale v těch komunistických se mě taky zdá,že to není písek.Já jsem vždycky používal real,v tom je taky písek a v pohodě.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Uto Aug 09, 2005 4:57 pm

Harry FE3 píše:Záleží jakou máš,ale podle mě je to vždycky nějakej písek.Ale v těch komunistických se mě taky zdá,že to není písek.Já jsem vždycky používal real,v tom je taky písek a v pohodě.

Real je dobrej...a to neni pisek, ale takovy granule a proto to neskrabe.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Uto Aug 09, 2005 5:49 pm

Kamaráde Real je super,vyčistíš s tím na autě všechno.Já jsem s tím čistil komplet můj motor.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Uto Aug 09, 2005 6:56 pm

Kris píše:
ma(ZDA)rtin píše:Solvina je v podstatě tekutý písek, kterým poškodíš povrch a do těch jemných škrábanců se bude líp špína usazovat. Radši bych použil nějakou chemii - ty speciální přípravky nebo třeba technický benzín.


Si si isty s tym pieskom? Nie su to nahodou drevene piliny?

Nemyslel jsem písek jako opravdovej písek. To je snad nějaká drcená pemza nebo něco podobnýho. Ale přesto je to hrubý a povrch to poškozuje. Zkus v prvním kole ten benzín (moje skromná rada).
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Uto Aug 09, 2005 8:48 pm

:nene Benzín nefunguje.... To jsem zkoušel.... Umyje se tím šmír, popř. olej.... Ale já mám na kolech usazený kdoví co... Jsou to takový malý nahnědlý skvrnky v koutcích...
Koupil jsem na to přípravek od firmy Hekra... Neměl jsem ještě čas, ale hned na parkovišti jsem na tu skvrnu stříknul a párkrát přes to přejel hadrem a celkem to šlo... Takže myslím, že to zítra udělám.....
Když tak vezmu kartáček a hotovo!!!

Tím benzínem to nešlo vůbec a to jsme to všemožně drbal (myslím to usazený)....
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Pavel Rittich » Str Aug 10, 2005 7:32 am

Koupil jsem před časem SIDOL. Nevím jestli je to ten původní, co je na něj ta slavná básnička o slavících a klikách, nebo nějaká vylepšená varianta. Žlutá plastová lahvička zlatá nálepka. Šokoval mně tím, že opravdu perfektně čistí a rozpouští usazeniny. Píšou na něm že se dá použít i na zašlá skla a zrcadla a opravdu i tohle funguje. Mrknu se doma kdo to dělá a dopíšu to sem (ale jestli je na chalupě, tak až v pondělí). Stál asi čtyřicet kaček a je perfektní, zua pokus to stojí.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Enzo » Str Aug 10, 2005 4:29 pm

Chlape. A keď som ti pri tej pizzi hovoril aby si vyskúšal Tempo, tak to s tebou ani netrklo. Tá vec je určená na jemné zbrúsenie autolaku, takže elektrónom nijako neublížiš. Takže to kludne vyskúšaj. Ináč solviny sú dve. Jedna je s pieskom, druhá je s pilinami. Ďalšie riešenie by bol Silichrom. Je to drsnejšie ako Tempo, ale žiadny brutus. Navyše oba prípravky majú antioxidačné účinky.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Bootleg » Str Aug 10, 2005 4:35 pm

Aj "elektrony" maju na sebe ochrannu vrstvu laku, ktora sa da takisto poskodit ako lak na karoserii, takze s brusnymi pastami a podobnymi vecami by som si dal pozor, vyskusajte radsej nieco na baze tekutiny, napr. vyrobky fy. Armor All.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Enzo » Str Aug 10, 2005 4:39 pm

Steve píše:Aj "elektrony" maju na sebe ochrannu vrstvu laku, ktora sa da takisto poskodit ako lak na karoserii, takze s brusnymi pastami a podobnymi vecami by som si dal pozor, vyskusajte radsej nieco na baze tekutiny, napr. vyrobky fy. Armor All.


No ano. Ale na elektrónoch je tá vrstva ochranného laku oveľa silnejšia. A Tempom jej neublíži. Však ta pasta je na to určená, No ne?
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Bootleg » Str Aug 10, 2005 5:00 pm

No nebol by som si taky isty.. Svoj nazor plynuci zo skusenosti som napisal.. :spik2 Zvysok necham na Krisovi, ako sa rozhodne.. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Str Aug 10, 2005 6:15 pm

Enzo píše:Chlape. A keď som ti pri tej pizzi hovoril aby si vyskúšal Tempo, tak to s tebou ani netrklo. Tá vec je určená na jemné zbrúsenie autolaku, takže elektrónom nijako neublížiš. Takže to kludne vyskúšaj. Ináč solviny sú dve. Jedna je s pieskom, druhá je s pilinami. Ďalšie riešenie by bol Silichrom. Je to drsnejšie ako Tempo, ale žiadny brutus. Navyše oba prípravky majú antioxidačné účinky.


Hm..nooo..netrklo..vies, to je tak, vsetky veci v suvislosti s autom su pre mna absolutne nove..tazsie sa mi zapamatavaju..asi preto..nemal som co dodat. :)
pocital som s tym ze diskusia budeme pokracovat na fore..co sa aj stalo :o)
Vsak si spravim nejaky prehlad na zaver..ked este niekto prida nazor alebo typ.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod whitex » Str Aug 10, 2005 9:01 pm

:jo Tempo není špatný.... Je hodně levný a navzdory ceně funguje poměrně dobře....

Je perfektní na odstranění zoxidované vrstvy laku....
Bratranec to zkoušel - trochu sem se mu divil, ale fakt to šlo skvěle a lak potom vypadal o dost líp....
Možná ji někde v garáži najdu - zkusím to na kolech a dám vědět....
- Na těch mojich toho stejně není moc ke zničení... :ho:
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron