Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jen malý příspěvek k rychlostní diskusi

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Jen malý příspěvek k rychlostní diskusi

Poslaťod Ramzy » Ned Jún 26, 2005 12:12 am

Měl jsem 626 2.0i GT z r.86 (hatch, bílá, max.výbava) a trasu Brno-Praha mám za 1 h 10 min (čtvrteční podvečer a nechunkční zadní tlumiče) a víte co? bylo to naprosto v klidu - celou dobou jsem držel min.160 km/h (krom kamionů samozřejmě). Brzdy v poho - jak se o tom zmiňujete výše tak brzdy mi vadly až při 180 km/h když jsem v poledních metrech brzdil na sjezd z dálnice, na který jsem zapomněl... maximálku mi tachometr ukázal na 200 km/h, ale možná by to šlo víc, kdybych měl tenkrát víc času. Z 0 na 100 za 9,8 s (je tomu max.rok, co jsme to měřili). Spotřeba 12.5 ve městě (ale hodně mírné jízdy) a 10,5 l na dálnici při konstantní 160, při neustálé změně rychlosti si vezme mnohem víc. Teď mám nově 626 2.0i z r.98 kombi a nestačím se divit, jak je líný oproti té staré, ale zase nesrovnatelně komfortnější, i když se sedadlo řidiče nedá nastavit v tolika směrech (hlavně to boční vedení!!!). No, zatím to auto moc neznám, tak doufám, že mě nezklame.

PS: GT z '86 má najeto více než 800 tis.km, bohužel už to nikdo neví přesně jo a ještě jedna věc: v tabulkách na těchto stránkách je uvedeno že u tohoto typu jsou vzadu bubny. Já jsem měl kotouče.

Tak se mějte
Ramzy
 

Poslaťod Black » Ned Jún 26, 2005 12:20 am

Zdravím Ramzi konečně někdo uznal kromě mě,že starší typy 626 jsou super,co do komfortu i jízdních vlastností a novější 626 je nepohodlný lenoch :ho: ,ale i přes to bych GF nedala ani za nic,je to společně s mojí milovanou GD :zerute: člen rodiny a tak ji pokud bude a doufám,že bude Mazda B-Fighter přenechám někomu z rodiny.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Jún 26, 2005 12:29 am

Black píše:..novější 626 je nepohodlný lenoch :ho:..


:twist:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Ned Jún 26, 2005 12:32 am

Steve píše:
Black píše:..novější 626 je nepohodlný lenoch :ho:..


:twist:

Mám na mysli GF a GW samozřejmě a v žádném případě to není na GE.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Jún 26, 2005 9:55 am

No, reknu k tomu asi toto: vere GT maji vseobecne upraveno na sobe par veci oproti normalnim verzim, ehm, ze (uz jen ten motor a jeho spotreba tomu lecos napovidaji). Proto asi ten dvoulitr mel taky vetsi vykon. Ze jsou vzadu kotouce, ani bych se tomu u GT verze nedivil. Hlavne, ze auti dobre slouzilo :o). A preju, at to nove slouzi taky :zit
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Ned Jún 26, 2005 11:02 pm

Black píše:
Steve píše:
Black píše:..novější 626 je nepohodlný lenoch :ho:..


:twist:

Mám na mysli GF a GW samozřejmě a v žádném případě to není na GE.


Už jsem myslel.... :!!:
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Black » Ned Jún 26, 2005 11:04 pm

whitex píše:
Black píše:
Steve píše:
Black píše:..novější 626 je nepohodlný lenoch :ho:..


:twist:

Mám na mysli GF a GW samozřejmě a v žádném případě to není na GE.


Už jsem myslel.... :!!:

GE mě chybí do sbírky :o) .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Ned Jún 26, 2005 11:26 pm

Black píše:GE mě chybí do sbírky :o) .


A to je nějakej problém??? - Maximálně finanční, ne?
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Black » Ned Jún 26, 2005 11:31 pm

whitex píše:
Black píše:GE mě chybí do sbírky :o) .


A to je nějakej problém??? - Maximálně finanční, ne?

Cena GE to problém není,ale další povinné ručení. Já fakt musím do Rakouska a povinné ručení bude jen jedno a Mazdiček bude moc :zerute: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Ned Jún 26, 2005 11:46 pm

Black píše:
whitex píše:
Black píše:GE mě chybí do sbírky :o) .


A to je nějakej problém??? - Maximálně finanční, ne?

Cena GE to problém není,ale další povinné ručení. Já fakt musím do Rakouska a povinné ručení bude jen jedno a Mazdiček bude moc :zerute: .


Já jednou zapoměl zaplatit pov. ručení (sem to měl vůl čtvrtletně) no a oni mi vypověděli smlouvu platil jsem 7000,- Tak jsem tam šel a zeptal se jich, jestli to vyřeší, nebo jestli mám jít do Český - No a za pár minut jsem měl novou smlouvu a za 6600,-

- Někdy prostě méně znamená více..... :lol
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Black » Ned Jún 26, 2005 11:49 pm

whitex píše:
Black píše:
whitex píše:
Black píše:GE mě chybí do sbírky :o) .


A to je nějakej problém??? - Maximálně finanční, ne?

Cena GE to problém není,ale další povinné ručení. Já fakt musím do Rakouska a povinné ručení bude jen jedno a Mazdiček bude moc :zerute: .


Já jednou zapoměl zaplatit pov. ručení (sem to měl vůl čtvrtletně) no a oni mi vypověděli smlouvu platil jsem 7000,- Tak jsem tam šel a zeptal se jich, jestli to vyřeší, nebo jestli mám jít do Český - No a za pár minut jsem měl novou smlouvu a za 6600,-

- Někdy prostě méně znamená více..... :lol

Stačí trochu přitlačit na pilu a je to,holt ještě,že existuje konkurence :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Pon Jún 27, 2005 10:48 am

No vraj "lenoch"... tak bud mas stale naplno pustenu klimu, alebo si si este nezvykol na 4-ventilovu techniku a potrebu tocit to. GF momentalne papa pod 8l (skoro stale 160, spomalenie iba v rozkopavkach), na dialnici dneska vybehla na vyse 210 (a to na 3/4 plynu, stale rezerva a este by isla dalej - holt ale kvoli premavke sa nedalo dalej), ma aj vo vysokych rychlostiach bezpecne vlastnosti - omnoho lepsie ako GC, GD aj GE, vnutri viac miesta ako GD aj GE, aj na dnesnu dobru dobru vybavu, max. spolahlivost, dlhu zivotnost, vysoku kvalitu spracovania - tak o com to tu trepete? :|
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pon Jún 27, 2005 11:34 am

dabel píše:No vraj "lenoch"... tak bud mas stale naplno pustenu klimu, alebo si si este nezvykol na 4-ventilovu techniku a potrebu tocit to. GF momentalne papa pod 8l (skoro stale 160, spomalenie iba v rozkopavkach), na dialnici dneska vybehla na vyse 210 (a to na 3/4 plynu, stale rezerva a este by isla dalej - holt ale kvoli premavke sa nedalo dalej), ma aj vo vysokych rychlostiach bezpecne vlastnosti - omnoho lepsie ako GC, GD aj GE, vnutri viac miesta ako GD aj GE, aj na dnesnu dobru dobru vybavu, max. spolahlivost, dlhu zivotnost, vysoku kvalitu spracovania - tak o com to tu trepete? :|

:zit
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pon Jún 27, 2005 12:01 pm

dabel píše:...ma aj vo vysokych rychlostiach bezpecne vlastnosti - omnoho lepsie ako GE..


Nuz niektore veci je zbytocne vysvetlovat, kazdy ma svoje auto, ktore je naj vo vsetkom.. Len keby trochu ludia do toho pozreli hlbsie, tak by boli az niekedy dost nemilo prekvapeni..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Jún 27, 2005 12:03 pm

Steve píše:
dabel píše:...ma aj vo vysokych rychlostiach bezpecne vlastnosti - omnoho lepsie ako GE..


Nuz niektore veci je zbytocne vysvetlovat, kazdy ma svoje auto, ktore je naj vo vsetkom.. Len keby trochu ludia do toho pozreli hlbsie, tak by boli az niekedy dost nemilo prekvapeni..

Netrufol by som si tvrdit, ze GF je naj vo vsetkom... iba tvrdim, ze nie je "smejd", ako sa tu zo zaciatku threadu tvrdi ;) :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť