Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nádobka ostřikovače

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Nádobka ostřikovače

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 11:19 am

Tak, páni a dámy, kde najdu cidlo/konektor nekde u nadobky na vodu do ostrikovacu (nebo na ceste :ho:), kterej ma na starosti kontrolku ostrikovace na palubce? Sviti mi to, i kdyz je nadobka full, tak to asi bude zreznute nebo co...v Etzim jsem to nenasel :(
Dik.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Pia Jún 24, 2005 11:22 am

je zespodu te nadrzky.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 11:26 am

Krenštík píše:je zespodu te nadrzky.

Zda se mi to, nebo tam je fakt pristup jak do...? Nebo mas na to nejakej figl? :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Pia Jún 24, 2005 11:27 am

majki píše:Zda se mi to, nebo tam je fakt pristup jak do...? Nebo mas na to nejakej figl? :ho:


Vytahnes nadobku s fridexem, a musíš vytáhnout i tu nadobku pro ostrikovace. Figl na to není, protoze tam neni pristup.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 11:31 am

Krenštík píše:
majki píše:Zda se mi to, nebo tam je fakt pristup jak do...? Nebo mas na to nejakej figl? :ho:


Vytahnes nadobku s fridexem, a musíš vytáhnout i tu nadobku pro ostrikovace. Figl na to není, protoze tam neni pristup.

OK, musim tu preplnovaci nadobku chladice vyprazdnit nebo tak? Nebo se to obejde bez toho? :o) Nejake skryte sroubky tam doufam taky nejsou :)))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Pia Jún 24, 2005 11:34 am

Ta nadrzka drzi jen shora na jednom sroubku, takze vypustit nemusis, jen ji nesmis postavit krive at ti nevytece :ho: melo by to jit celkem lehce, zapoj mozek a pujde to :lol
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Jún 24, 2005 11:39 am

Pokud vím, tak k nádržce na ostřikovač se jde zboku - zespodu, odšroubují se šrouby plastových podběhů a ten plast se odklopí, vzniklou mezerou se dá odšroubovat celá nádržka. Je to v Etzoldovi a dělal jsem to tak i u Hyundaie. :jo
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 11:57 am

tak kdo z Vas ma pravdu? :o) Btw., ja to v Etzim nemam :?:
Sundavat zase celej ten plastovej podbeh, tam je tech malejch sroubku jak malejch zmr** :ho:, vyhradim si na to asi cely zitrejsi odpoledne :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 24, 2005 12:02 pm

ma(ZDA)rtin píše:Pokud vím, tak k nádržce na ostřikovač se jde zboku - zespodu, odšroubují se šrouby plastových podběhů a ten plast se odklopí, vzniklou mezerou se dá odšroubovat celá nádržka. Je to v Etzoldovi a dělal jsem to tak i u Hyundaie. :jo


Mas pravdu, na GE je to to iste, staci dat dole asi takych 6-7 skrutiek z plastu za kolesom, potom ho odtiahnut a je volny pristup k nadobke. Inak stacilo by len zospodu vytiahnut potom ten senzor, ale vzhladom na vek auta asi radsej celu nadobku. Inak som bol trochu prekvapeny, ako to funguje, aspon na GE. Tie kontakty su totiz zaliate v plaste, nebude to mat tym padom nieco spolocne s magnetom?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 12:04 pm

Steve píše:
ma(ZDA)rtin píše:Pokud vím, tak k nádržce na ostřikovač se jde zboku - zespodu, odšroubují se šrouby plastových podběhů a ten plast se odklopí, vzniklou mezerou se dá odšroubovat celá nádržka. Je to v Etzoldovi a dělal jsem to tak i u Hyundaie. :jo


Mas pravdu, na GE je to to iste, staci dat dole asi takych 6-7 skrutiek z plastu za kolesom, potom ho odtiahnut a je volny pristup k nadobke. Inak stacilo by len zospodu vytiahnut potom ten senzor, ale vzhladom na vek auta asi radsej celu nadobku. Inak som bol trochu prekvapeny, ako to funguje, aspon na GE. Tie kontakty su totiz zaliate v plaste, nebude to mat tym padom nieco spolocne s magnetom?

Ma to teda cenu vubec vytahovat a cistit? (odrezovat/odhrdzovat)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 24, 2005 12:05 pm

Neviem, ako je to na GD, u mna je to zaliate v plaste, tym padom ciste..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Peter Borek » Pia Jún 24, 2005 12:24 pm

ja som to vyriesil jednoducho, nakolko som neprisiel na to ako sa ta nadoba vybera (respektive sa mi na to nechcelo prist) tak som odpojil kabel na tom cidle a pokoj (nesvieti)
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Krenštík » Pia Jún 24, 2005 1:29 pm

Majki, mam tu nadrzku i cidlem venku, muzes se v nedeli podivat.


p.s. netvrdim ze vas postu je spatny, jen jak ji dostal bracha ven z auta :ho:
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Pia Jún 24, 2005 4:05 pm

Krenštík píše:Majki, mam tu nadrzku i cidlem venku, muzes se v nedeli podivat.


p.s. netvrdim ze vas postu je spatny, jen jak ji dostal bracha ven z auta :ho:

Uz v nedeli? No totok :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť