Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pneu

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Pneu

Poslaťod peca » Pia Apr 09, 2004 10:18 pm

Nazdar lidi. Stojím před problémem, jaké koupit letní gumy a vzhledem k tomu, že mé finance jsou momentálně na bodě mrazu, padla volba na zn. Fulda carat attiro (cca 1800,- za jednu). Jenže testy si dost protiřečí, jednou vyhrála, podruhé zas skončila na chvostu ( zrovna rozměr, který potřebuju - 195/60/15 a hlavně za hluk, na který jsou Mazdy dost citlivé). Nemáte s nima někdo zkušenosti??
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod xRobert » Pia Apr 09, 2004 11:06 pm

Tuhle znacku vubec neznam, takze zkusenosti nejsou zadne. Ja jezdim na Michelin MXT Energy 185/70/14 a vpohode (nejsou to protektory!). Ale nevim proc s toho delas takovou vedu, pokud je tvoje penezenka na bodu mrazu, tak porid nejaky mirne jety - ja kupoval dve michelin v uvedenem rozmeru se vzorkem cca. 6 mm kus za 700,- tak kdyz se pohohlednes po necem podobnym myslim ze dost usetris a kvalita zustava stejna akorat nemas novej vzorek...
xRobert
 

Poslaťod Honza » Sob Apr 10, 2004 5:19 pm

Pokud peníze nejsou tak nejsou..Já mám fuldy carat extremo a jsou v pohodě..osobně bych testy až tak neřešil.Každopádně radši novou pneu,než jetou někde z pneubazaru..To dost uchylárna..asi něco jako kupovat použitý žárovky..:o))Ale každýho věc že ano..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod matrix26 » Ned Apr 11, 2004 8:01 pm

no nevím zda jsou Fuldy SUPER spíš tak druhá třída asi jako Barum. Záleží jak bezpečně a rychle chceš jezdit. Já jezdil na Continental Super Contact CV 90 195/65 R 15 a ted mám Michelin Pilot HX MXm royměru 205/55 R15. ale asi platí to co jsi psal lepší dvojková nová než ojetá skvělá značka. Zdar
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod peca » Ned Apr 11, 2004 9:11 pm

No, kdybych měl možnost koupit kvalitní jetý s 6mm vzorkem za 700,- , tak není co řešit. Bohužel takový štěstí jsem neměl. To, že je Fulda druhá liga, mi je jasný, ale myslím, že je pořád lepší koupit gumy německý, než třeba polský nebo rumunský ( Debica, Sava,Kormoran apod.). Přeci jenom mám auto s 2.5l motorem i když rychlosti nad 180 mě nechávaj chladným. Každopádně dík a dám vědět, jak to dopadlo.
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod dabel » Uto Apr 13, 2004 10:09 am

Nejake Fuldy (asi Carat Attiro) som mal este na Nissane. Boli v pohode, na normalnu jazdu po dialnici OK.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Morfikus » Pia Apr 16, 2004 9:42 am

No, mam na mazde mx6 Fuldy Carat Extremo a jsou super. Predtim jsem jezdil na Dunlop SP200 tusim se to jmenovalo. A uprimne, ty caraty jsou lepsi (lepsi kombinace mokro sucho). Myslim, ze ty SP200 byly na suchu ceklem super, ale voda, to byl des. A voda v zatacce smrt. Fulda mi prijde ma rozumnej kompromis na obojim. A to na suchu neni zas tak velky rozdil. Ale necht si mysli kazdy kdo chce co chce. PS Mel jsem i Barumky o stejnym rozmeru a to byl des. S Carat Extremo nesrovnatelne.
Morfikus
 

Poslaťod TomAnt » Pia Apr 16, 2004 11:22 am

Ja mam na leto GoodYear Eagle Ventura. Subjektivne, tie pneu su fakt stvorene pre vodu, na vode sa mi zda ako keby chytili druhy dych :o) nie ze by na suchu boli zle, to vobec nie, su sqele. Ale na vode vidno ze voda im sedi. Na zimu mam Good Year UltraGrip 6, voci nim nemam vobec ziadne vyhrady, strasne sa mi paci ich vzor. Co mam ale vyhrady (a uz som to tu niekde pisal), to su vyhrady voci Eagle Ventura a ich vzoru. Tie drazky, ktore su na vode take cool, pretoze dokonale odcerpavaju vodu spod pneu :o) su inac dost desne. V jednom kuse mam v nich nejaky sutrik a potom klopkam po ceste ako magor. Su proste dost siroke, takze staci prejst cez strkovy usek cesty a uz aj klopkam :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Jún 03, 2004 11:14 am

peca píše:Nazdar lidi. Stojím před problémem, jaké koupit letní gumy a vzhledem k tomu, že mé finance jsou momentálně na bodě mrazu, padla volba na zn. Fulda carat attiro (cca 1800,- za jednu). Jenže testy si dost protiřečí, jednou vyhrála, podruhé zas skončila na chvostu ( zrovna rozměr, který potřebuju - 195/60/15 a hlavně za hluk, na který jsou Mazdy dost citlivé). Nemáte s nima někdo zkušenosti??

Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale co bys řekl na KUMHO "758" - 195 / 65 R 15 91T za 1713 Kč (na http://www.e-pneu.cz), strýc je má na Mercedesu a je spokojenej jako blecha v kožichu...navíc KUMHO je profesionální značka mezi tuningářema ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 03, 2004 1:16 pm

Ja osobne mám aj letné, aj zimné pneumatiky od firmy Dunlop a musím povedať, že ma ešte nikdy nesklamali. Teraz som kúpil nové letné, SP Sport 300 za 3000 Sk jednu, a nie sú to "DA". Perfetkne držia stopu, sú tiché a perfektne odvádzajú vodu. Pri 110 km/h rýchlosti som preletel cez mláku a vôbec som nepociťoval aquaplaning. Dunlop rocks! :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Štv Jún 03, 2004 1:22 pm

Na zimu mam Dunlop Wintersport M3. Vynikajuce pneu, skvele vlastnosti na kazdej brecke, co sa cez zimu vyskytla. Odporucal mi ich dealer Mazdy, ze s nimi ma na Mazde najlepsie skusenosti. Mam na nich uz odhadom 40tkm a v pohode este 1 sezonu vydrzia.

Na leto Bridgestone New Turanza ER70. Skvele na vode aj na suchu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 03, 2004 1:23 pm

Aj ja mám Wintersport M3. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 03, 2004 1:39 pm

A ja zas na zimu aj leto GoodYear...
Leto: GoodYear Eagle Ventura
Zima: GoodYear UltraGrip 6

zimaky si bohovske, letne tiez az na ten hruby profil u letnych do ktoreho lezu kamene...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod peca » Pon Jún 07, 2004 11:16 pm

No, Mazda už má nové botičky, sice jen Bravurisky, ale nestěžuju si. Fuldy jsem nakonec nekoupil. Ne, že bych nechtěl, ale jak jsem zjistil, internetoví prodejci rádi inzerují něco, co pak nejsou schopni dodat. Původně jsem na stránkách apneu.cz objevil výše zmíněné Fuldy attiro asi za 1780,-. Tak jsem je objednal, jenže prodejce mi sdělil, že v rozměru, který chci, je "ještě nevyrábí"???!!! A jestli nechci nějaké jiné. Tak jsem zvolil Bravurisky. Za tři dny mi volal, že je nemůže sehnat. Tím jsme spolu skončili. Následoval další shop (na název si nevzpomenu) a opět fuldy za slušnou cenu. Po objednání následovala odpověď, že špatně zadali cenu a ve skutečnosti je o 300,- vyšší. Takže taky nic. Nakonec jsem objevil nabídku europneu.cz. Bravurisky neměli, tak mi prodejce nabídl Fuldy ( ano pomyslný kruh se uzavírá, jenom cena už cca 2000,- za jednu). Moje radost skončila po půl hodině, kdy mi chlápek znovu volal, že gumy v počítači sice má, ale ve skladu je nemůže najít.
Happyend nakonec přišel :o) . Sháněl jsem žárovky do motorky u známého ( taky motorkáře ), co prodává autodíly a při tý příležitosti jsem se zeptal i na cenu Bravurisek. Když mi řekl, že mi je nechá za nákupku, tak jsem mu málem skočil kolem krku. Za dva dny byly na autě a celkem mě ta sranda přišla na 8k,- Tímto mu ještě jednou děkuji. :P
Jaké ty gumy jsou, moc posoudit nedokážu, nemám je s čím srovnávat. Maximálně s ojetýma zimákama,ale tak hrozný rozhodně nejsou.
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod Lacike » Sob Jún 12, 2004 3:08 pm

Ahoj. Ja mam na svojej fuldy. Trochu su hlucne, ale zato dobre sedia na vode. :) L.
Obrázok užívateľa
Lacike
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Ned Jún 06, 2004 11:47 am
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť