Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

LPG+MAZDA V PRAXI

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

LPG+MAZDA V PRAXI

Poslaťod Milanc » Uto Apr 26, 2005 7:26 pm

Mám velmi dobrou zkušenost v provozu auta na LPG.Na plyn jezdím od r.1994,kdy se s tím u nás začínalo.První auto byla Lada 1500.
Do své 626 GD,2.2i,r.90,jsem ho nechal namontovat v r.1998, do dnešního dne jezdím bez problémů. Motor má na plynu najeto 160 000 km,celkově 325 000 km.Za celou dobu jsem na motoru nemusel nic měnit(nepočítám řemeny rozvodů,filtry,náplně).Na plynové instalaci za celých těch 8 roků jsem měnil pouze 1x filtr plynu, a vše s původním seřízením a nastavením!! Mám tam Tartarini ze servem. A rozdíl v provozu na LPG a benzin není rozpoznatelný,až na tu ekonomiku..
Věřte,nevěřte teď si opravdu nevymýšlím, i já jsem celkem překvapený... mazda je prostě mazda!
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Poslaťod Krenštík » Uto Apr 26, 2005 7:56 pm

Tady jsi o lpg neměl začínat, věř mi. :jo
p.s. já ho mám už v druhé Mazdě.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Suky » Uto Apr 26, 2005 8:20 pm

Milanc píše:...Na plyn jezdím od r.1994,kdy se s tím u nás začínalo...


Kecko, já to měl ve Fiatu 127/1050 ccm někdy v roce 1988. A potom ve všech (dvou) dalších benzíňácích.

Tehdy to ještě nebylo to pravé ořechové, v kraji byla jediná plynka (odvezeno od slova benzinka :- ) a ta byla daleko, takže jsme kupovali deseti nebo 30-ti kg láhve a ruční pumpou jsme to čepovali do auta. Pak jsme se partia složili na elektrické :shock čerpadlo :jo

Problém tehdy byl že láhve nebyly dělané na to, aby se otáčely dnem vzhůru (jinak jsi to do auta nenačepoval), takže se uvolňoval letitý maras ze dna a muselo se to častěji čistit.
Bylo i pár jiných drobných problémů, ale kdo dodržoval pár zásad, jezdil v pohodě.

V posledním autě (Nissan Primera 2.0 stříkačka) už to sice stálo 25 000 CZK, ale to jsem měl za rok zpátky a pak to jen (bez problémů) vydělávalo, aniž jsem se o to staral.

Až nový majitel měl trochu v jistých situacích problémy se startem, tak to nechal (po 120 000 km provozu na plyn !!!, celkově měl Nissan něco mezi 260 000 - 360 000 km) vyčistit a zase to jezdí jako zamlada.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Milanc » Uto Apr 26, 2005 8:36 pm

To je samozřejmě pravda,já měl na mysli: ...,kdy to u nás začínalo legálně - tzn.,že firma to namontovala homologované, se zápisem do OTP... ,nebral jsem domácí výrobu..
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Poslaťod Suky » Uto Apr 26, 2005 8:57 pm

Já to měl už v tom roce oficiálně.

Měl jsem tam původní instalaci z Itálie, ale to nebylo možně přihlásit. Takže jsem to nechal oficiálně instalovat nové včetně zápisu do TP.

To je možný zdroj prvotní nedůvěry v plyn, protože svého času někteří "také montéři" dokázali zprasit i nemožné.

Zajímavé že si ani nevzpomínám na nějaké problémy se schválením. Prošlo to nějak v klidu.

Až při druhém autě - Fiat 131/1600 ccm Supermirafiori - jsem zažil pakárnu.
To jsem musel do nějakého institutu v Ostravě (čerstvě zřízený, jinak bych musel někam do Čech), tam jsem pustil pár stovek, jenže než jsem dokončil schvalovací proces (pravda, flákal jsem se s tím několik měsíců) změnili předpisy a nechtěli mi nádrž schválit. Po reklamaci a hrozbě soudem mi ji bezplatně vyměnili. To byl tak rok 1993.

Pak si ropná lobby prosadila zpřísnění předpisů a když jsem montoval plyn do Nissanu (asi rok 1999) chtěli za "kontrolu emisí" v jakémsi ústavu 8 500 CZK !!! Jedině škodovky a žiguly měly generální pardon.

Ale už je to asi rok kdy skoro všechna auto mají "generální schválení" a je to formalita bez dalších nákladů.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Uto Apr 26, 2005 11:37 pm

Plyn pryč s ním brrrrr,to je nebezpečné a už se to tu jednou rozebíralo a dobře ve prospěch LPG to nedopadlo. :potichu
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Milanc » Str Apr 27, 2005 7:09 am

..i benzin je stejně nebezpečný,také kupodivu hoří a vybuchuje! I pouhá chůze po přechodu je nebezpečná... to aby člověk teda radši ležel v posteli a nevycházel z domu..
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Poslaťod Peter Borek » Str Apr 27, 2005 8:17 am

Taaak pozor ja som na plyn spravil tiez hodne kilakov a som s tym spokojny, teraz ho uz nemam v ziadnom aute nakolko cenovy rozdiel nie je taky vyrazny aby sa mi oplatilo investovat 45 litrov do splynovaca.
Ale plyn je menej nebezpecny ako benzin a to z toho dovodu ze je vybusny len pri presnom pomere zo vzduchom a to 60:40 a tento pomer je dost tazke dosiahnut aby to buchlo od iskry alebo cigarety. Nakolko benzinove vypary su vybusne v akomkolvek pomere......takze s tou bezpecnostou je horsie benzin.
Ja som si robil udrzbu splynovaca sam a mnohokrat som kolo to fajcil (som fajciar) aj som vypustal nadrz lebo som ju cistil a nikdy nebol problem aby to buchlo (asi by som uz neprispieval do fora :ho: :ho: )
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod matey » Str Apr 27, 2005 8:17 am

Milanc píše:..i benzin je stejně nebezpečný,také kupodivu hoří a vybuchuje! I pouhá chůze po přechodu je nebezpečná... to aby člověk teda radši ležel v posteli a nevycházel z domu..
Pozor, ležení je také nebezpečné, vznikají dekubity a tkáň rychle odumírá!
Nejbezpečnější je pověsit se....
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Str Apr 27, 2005 9:41 am

Milanc píše:..i benzin je stejně nebezpečný,také kupodivu hoří a vybuchuje! I pouhá chůze po přechodu je nebezpečná... to aby člověk teda radši ležel v posteli a nevycházel z domu..

Tak to jsem v klidu,protože mám obě Mazdičky na benzín a chodce na přechodu pouštím jen vyjímečně :ho:. Prostě plyn nikdy :nene .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Milanc » Str Apr 27, 2005 10:45 am

...kdyby takhle přemýšleli ve své době pánové Watt,Daimler,Diesel,Božek,.., tak jsme dnes jezdili tak akorát na trakařích...
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Poslaťod matey » Str Apr 27, 2005 1:43 pm

Milanc píše:...kdyby takhle přemýšleli ve své době pánové Watt,Daimler,Diesel,Božek,.., tak jsme dnes jezdili tak akorát na trakařích...
Ne ne, já bych jezdil i na kole, heč! :-)
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Berry » Str Apr 27, 2005 4:22 pm

:daz Já hlasuji pro benzíňák, protože benzín KRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSNĚ voní! Ale plyn? Žádný požitek při tankování.
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod dej-f » Str Apr 27, 2005 5:08 pm

tak rád bych si sVámi pokecal, ale nevím co říct :spik:
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod Milanc » Str Apr 27, 2005 6:32 pm

Je pravda,že to nabralo trochu jiný směr,než jsem čekal,kolega Krenštík mě na to upozorňoval,no nevadí....
Rád bych si třeba přečetl praktické názory a zkušenosti lidí,kteří "takhle" jezdí na novějších vozech Mazda než moje GD,třeba i na 2.5 V6 by mne vcelku zajímalo. Pokud zde tací jsou..
Pomalu také uvažuji o obnově parku... samozřejmě opět Mazda..

p.s. nikomu nic nevnucuji a ani nevyvracím..každého přece svobodná volba!
Milanc
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2005 4:46 pm
Bydlisko: BRNO

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť