Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

disky

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

disky

Poslaťod Aty » Pon Feb 08, 2010 6:02 pm

nazdar mam niekedy mozno raz na plane menit disky na mazdicke momentalne tam mam 15" (tusim :ho: ) a chcel by som vediet podla coho si vyberat velkost a ake najvacsie by som mohol dat a ake zmeny to bude mat na komfort jazdy, ovladanie auta atd atd ... dik za rady
Obrázok užívateľa
Aty
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned Dec 20, 2009 4:09 pm
Bydlisko: BA ;)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Pon Feb 08, 2010 7:54 pm

A na akom aute? 121? Alebo CX9? Nebolo by od veci si to dať aspoň do podpisu, nech vieme, o aký tragač sa jedná..

Výhody 15":
- mäkkšie zvezenie v meste, lepšie tlmenie nerovností, podvozok dostáva menej za uši
- lahšie točíš volantom na mieste
- podvozok bol na velkosť týchto kolies dimenzovaný
- cena pneumatík je velmi dostupná
- v TP to máš zapísané

Výhody 17":
- auto vyzerá o 1000 percent lepšie
- v zákrutách to drží ako prilepené, vo všeobecnosti lepšia stabilita (pocit istoty :ho:)
- kratšia brzdná dráha

Nevýhody 17":
- rýchlejšie chytíš aquaplanning
- vyššia spotreba (aj keď toto ma trápi najmenej, ale pre niekoho je to silný argument)
- cena jednej novej kvalitnej pneu začína na cca 100€
- podvozok dostáva prudko na frak - hlavne ak jazdíš prevažne mesto
- ťažšie točíš volantom napr. pri parkovaní
- keď si trulo, tak hneď sekneš gumu (ja som nesekol gumu ani raz, ale istá pani u nás vo firme presekla tuším 4 gumy za dva mesiace - CLS 55 amg)
- motanice so zápisom kolies do TP, pokial nemáš dobrého známeho na DI, tak sa s tým rovno rozlúč (alebo buď rebel a jazdi bez toho, ale modli sa, aby si sa nestal účastníkom dopravnej nehody, lebo si v piči)

Spočítané a podčiarknuté:
- nekupuj si to, pokial máš auto na denno denné jazdenie za prácou
- nekupuj si to, pokial máš finančné suchoty
- nekupuj si to, pokial máš na aute ešte nejaké nedostatky - odstráň najprv tie (treba vymeniť tlmiče, nefunguje ručná a pod.)
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Pon Feb 08, 2010 10:08 pm

Veškeré výše uvedené rady jsou nesmysl pokud nevíš na jaké auto se ptá. Strášně moc taky záleží na jakých cestách nejčastěj jezdíš. Já mám 18 a menší bych nechtěl.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Aty » Uto Feb 09, 2010 12:35 am

jasne to ma vobec netrklo ze som nenapisal ze co mam zac tak mam 323 sedan r.v.1991 snad to tak staci :ho:
a je pravda ze najskor chcem odstranit zoar musiek co to ma a mozno potom by som to zvazoval ale asi by som mal proble to zapisat do TP
a dost zaujimave o kolko sa asi moze hdvihnut spotreba? su to len niake drobne ale to moze byt aj o liter?? (dajme tomu ze mam lahku nohu :o) )
Obrázok užívateľa
Aty
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned Dec 20, 2009 4:09 pm
Bydlisko: BA ;)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Uto Feb 09, 2010 9:37 am

david.gta píše:Veškeré výše uvedené rady jsou nesmysl pokud nevíš na jaké auto se ptá. Strášně moc taky záleží na jakých cestách nejčastěj jezdíš. Já mám 18 a menší bych nechtěl.


@ David: Tak si kúp kolesá z kamiónu. Aké auto asi tak mohol mysleť, keď má teraz obuté 15 a špekuluje nad väčšími? CX7,9 asi ťažko. Tribute, BT detto. Zostávajú Xedosy, 323, 626, 2,3. A tam tá charakteristika sedí. Tak aký nezmysel?? Ja som prešiel z 15" na 17", tak to asi viem porovnať. Alebo poraď chlapcovi, čo má 19 rokov staré auto, nech si tam dá 18tky, lebo ty menšie nechceš..

@ Aty: To, čo som hore písal je čistý nezmysel a vôbec to neber vážne.
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Aty » Uto Feb 09, 2010 4:30 pm

aha mno zaujimave tak naco si to potom pisal??? :hmmhmm :lol
Obrázok užívateľa
Aty
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned Dec 20, 2009 4:09 pm
Bydlisko: BA ;)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Uto Feb 09, 2010 4:41 pm

Lebo som ti chcel poradiť. Ja som to už absolvoval, takže viem, o čom hovorím. Ale očividne je tu väčší znalec, tak nech ti poradí on :twist:
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Uto Feb 09, 2010 8:57 pm

Epicure píše:
david.gta píše:@ David: Tak si kúp kolesá z kamiónu. Aké auto asi tak mohol mysleť, keď má teraz obuté 15 a špekuluje nad väčšími? CX7,9 asi ťažko. Tribute, BT detto. Zostávajú Xedosy, 323, 626, 2,3. A tam tá charakteristika sedí. Tak aký nezmysel?? Ja som prešiel z 15" na 17", tak to asi viem porovnať. Alebo poraď chlapcovi, čo má 19 rokov staré auto, nech si tam dá 18tky, lebo ty menšie nechceš..

@.


18 jsem doporučil na novou mazdu 6.

U 19 let starého auta bude asi rozhodující i pořizovací cena disků a pneu. Nějaké lepší 17 a pneumatiky by taky mohly být dražší , jak samotné auto. U toho bych asi začal.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Aty » Uto Feb 09, 2010 10:40 pm

to Epicure: jsane jasne :ho: :lol
to david.gta : tak v mojom pripade to urcite plati bo som ju kupoval od kamarata za prepis jemu bola uz na nic kedze si isiel kupovat nove :ho: :ho:
a tiez nad tym len tak uvazujem (oplatit sa to asi neoplati to je mi jasne) ale vyzeralo by to proste super na takych kolach :o)
je to len taka uvaha keby nahodou by som mal vela zbitocnych euracov tak preto chcem nazbierat zopar info)
Obrázok užívateľa
Aty
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned Dec 20, 2009 4:09 pm
Bydlisko: BA ;)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť