Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

stříkání spodku vozu

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

stříkání spodku vozu

Poslaťod jackson » Str Sep 30, 2009 8:19 pm

Zdravím,nemá někdo (dobré)zkušenosti s nějakým sprejem kterým bych měl před zimou nastříkat celej podvozek?Má to vůbec nějakej význam?Díky za info.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 Kw
Obrázok užívateľa
jackson
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 3:44 pm

Poslaťod Epicure » Str Sep 30, 2009 8:33 pm

Význam to určite má, pretože továrenská ochrana podvozku má tiež svoju životnosť. Sol, kamienky, bordel sú dosť agresívne na to, aby si to nechal len tak pôsobiť na podvozok. Dokonca sa to doporučuje obnovovať každých 3-5 rokov. Ja som to striekal minulý august. Názov výrobku ti už nepoviem, ale stojí to pár korún. A na to, akú funkciu to plní sa to určite oplatí.

Edit: A hlavne, keď si to budeš robiť, tak si daj záležať na tom, aby si si dobre umyl podvozok. Nechaj to pár hodín vyschnúť, ideálne až do druhého dňa a až potom to tam nastriekaj..
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod solino2 » Str Sep 30, 2009 9:23 pm

nemusis to striekat ak nemas jako, mozes to aj kludne natret aj ked striekanie je striekanie kto vie hlavne ze to tam bude
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Batman » Pia Okt 02, 2009 11:43 pm

Ja som to robil pred dvoma tyzdnami. Podla mna to vyznam ma. Nejak som sa stym nebabral a natieral som len poskodene casti. Chcel som to povodne striekat ale bolo mi povedane, ze prva vrstva bude lepsie drzat ked ju natriem. Tak som poskodene casti s jednym znamym lakyrnikom poriadne ocistil, odmastil, nazakladoval a potom dvakrat natrel touto hmotou /UBS/: http://www.bkp.cz/index.php?p=prod5
Potom som vystriekal dutiny kde som sa dostal tymto /ML/: http://www.bkp.cz/index.php?p=prod6
Je k tomu 40 cm hadicka na konci s rozprasovacom do stran.
Hadam to nejaky cas vydrzi.
Prílohy
P9098453.JPG
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rygs » Sob Okt 03, 2009 10:02 pm

Taky jsem začal s postupným nátěrem jednotlivých částí podvozku auta. Zatím jsem udělal výfukové potrubí. Použil jsem Silikon 500 Stříbřenka http://www.balakom.cz/product_info.php?page_navigace=katalog-pouziti&products_id=173&SILIKON-500-STRIBRENKA. Plechovka stojí cca 160Kč a nespotřeboval jsem ani půlku. Jsou i různé žáruvzdorné barvy ve spreji, ale jsou dražší. Základem bylo všechno pořádne očistit od rzi. Teď se barva pomalu vypaluje, trochu to smrdí, ale to snad časem přestane. Hlavně jsem zvědavý jakou bude mít nátěr trvanlivost, jestli vydrží aspoň jednu zimu :spik2 .

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Rygs
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 8:23 am

Poslaťod Rainbow » Ned Okt 04, 2009 11:44 am

Tiez by som to potreboval spravit, ale nemam kde a cim.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod miko613 » Ned Okt 04, 2009 12:02 pm

Tiez som to striekal u kamarata zospodu,ma rampu tak bol vsade fajn pristup,pouzival som BODY na povozky dal som to na dvakrat lebo sa striekala tenka vrstava ale ked to natieras staci iba raz.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť