Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Myti noveho auta (v Praze)

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Myti noveho auta (v Praze)

Poslaťod majki » Pia Mar 28, 2008 7:52 pm

Tak jakpak, ridici :), se starat o myti noveho auta...jak, cim, jak casto, co vsechno...popr. kde v Praze (kolem Brevnova) nejak rozumne? (do Karvine ke stryci na zahradu to mam jaksi daleko...)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Mar 28, 2008 7:57 pm

ruční myčka... box?? To existuje ne?? Jinak já nevím, já jsem vidlák z vesnice a myju si všechny autíka co se mi dostanou pod ruku pěkně růčo :dobry :dobry :ho: :ho:
Hlavně ne automat myčka, poněvadž v 90% dře lak.. tak vypadala moje 626 když jsem ji v roce 2005 kupoval, no hrůza děs, lak jsem musel několikrát rozleštovat a až tak rok a půl zpátky.. teprv od té doby vypadá trošku k světu :ho:
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Pia Mar 28, 2008 8:15 pm

Proto se ptam, samozrejme, ze mam na mysli pouze RUCNI MYTI.
Dneska jsem byl v boxu na Agipce, prvne jsem ji sjel wapkou se samponem (akorat to davalo studenou vodu, coz je sakra doprcic spatne, wapka ma byt HORKA!!!, jinak to neodmocuje dobre...), nechal jsem to chvili odmocit a pak to sjel znovu wapkou, ale uz jen cistou vodou (opet STUDENA voda doprcic). Samozrejme, ze nejake takove ty miniaturni bahnite prilepence na aute zustaly :twist: . Takze si mam priste vzit i kyblik, sampon a houbu?
A cim pak voskujete a lestite? Napiste primo vyrobky a kolik cca. stoji...

Jinak auto bych rad myl jednou mesicne, je to dostatecne?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pia Mar 28, 2008 10:30 pm

Jednou měsíčně to proženu v práci ručním mytím, navoskováním všechny výrobky jsou od Rewaxu (jsou docela drahé). A pak to sem tam opláchu wapkou a úplně to stačí. Jelikož najedu minimálně 3000 km měsíčně, tak si zajedu i do myčky a lak mám pořád pěkný, ale to už je časová nouze.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Ned Mar 30, 2008 1:44 pm

Majki, v garážích pod Globusem na Zličíně mají mytí F1 (nevím jestli tam myjou formule nebo co :spik2 ), ale stojí to tam snad něco kolem pětikila, tak jsem tam nikdy nebyl. Z Břevnova to máš celkem kousek a rovnou si tam můžeš nakoupit.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Ned Mar 30, 2008 3:06 pm

Diky, ale ja bych si to nejradeji umyl sam :ho: , asi teda se poohlednu po nejakych tech boxech s WAPkou :tma
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Mar 30, 2008 11:55 pm

jinak co se týče těch leštěnek pochopitelně používej ty na nové laky bez abraziv... ty nepoužívám ani já na 10let starý lak :dobry :dobry poněvadž dřou svrchní bezbarvý nátěr metalízy... u nemetalických laků to tak nevadí...
Jinak extratřída mezi leštěnkama je Sonax i to co psal Sedvo Rewax.. a spousta dalších ono by se na to hodil pomalu celej jeden několikastránkovej thread.
Já dokázal "kouzlit" i s obyč přípravky Simoniz co se kupujou v Autokelly doslova za pár korun... a auta vypadala a vypadají docela k světu :o)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Bootleg » Štv Apr 03, 2008 8:48 am

Horuca voda na studeny lak je vyhra. Asi tak, ako studena voda na horuci lak v lete. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod EDU » Štv Apr 03, 2008 9:34 am

no ale cetl si preci ze lepe odmaci.... majki myslim ze kdyz z toho oplachnes bordel a potom si auticko projedes mekkym kartacem a jeste jednou splachnes ze to bude OK. na vosky a jine blbosti mas tak 4-6 mesicu cas. toto mi poradili jak v mazde tak kluci v lakovne.,
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod majki » Štv Apr 03, 2008 10:02 am

Bootleg píše:Horuca voda na studeny lak je vyhra. Asi tak, ako studena voda na horuci lak v lete. :)

Cital som to dakde na idnes.cz :oops
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Apr 03, 2008 10:03 am

EDU píše:no ale cetl si preci ze lepe odmaci.... majki myslim ze kdyz z toho oplachnes bordel a potom si auticko projedes mekkym kartacem a jeste jednou splachnes ze to bude OK. na vosky a jine blbosti mas tak 4-6 mesicu cas. toto mi poradili jak v mazde tak kluci v lakovne.,

OK tedy, tak ted budu hledat po Praze nejaky vhodny box na myti :ho:
Dik.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Apr 09, 2008 7:10 pm

Už jsi něco našel? Viděl jsem to ruční mytí (myslím že i samoručka) v obchodním centru ve Zličíně - tam co je Elektroworld atd. Uprostřed parkoviště vedle zahradního centra je tam taková nová hala.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Apr 09, 2008 9:03 pm

Objevil jsem Agipku u nas na Chodove :). Takze uz jsem si koupil autosampon, houbu, jelenici a az bude hezci pocasi, sup tam s Jesterkou. Prvne to vemu wapkou, pak to namydlim, smyju a vysusim jelenici :o). Vosky apod. na nove laky pouzivat az tak po pul roce az roce...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Máj 16, 2008 3:21 pm

Tak to my, "vesničani" máme kliku. Studená wapka u pumpy, jeden úkon za 10,- Kč: první opláchnutí : 10,-, ošmrdlat vlastní houbou zadara, šampon s voskem druhých 10,-Kč, opět ošmrdlat houbou zadara, opláchnout wapkou dalších 10,- Kč. Když ssebou hodím, sjedu ještě gumové (zimní) koberce, jinak si připlatím čtvrtou desetikačku.
Na chalupě mám vlastní malou wapku, tam netřeba spěchat.
To Majki: do té horké bych moc nešel, lepší je šampon a houba. Když si myju na chalupě, dám si do kbelíku s šamponem vodu teplou jako pro miminko :ho:
myju cca 1x za měsíc, ale třeba teď, když lítá tolik pylu, na to kašlu, dvě hodiny po umytí je auto zase zaprášený.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť