Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Sviečky

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Doktor » Str Nov 29, 2006 11:37 am

janoK píše:
Doktor píše: Vždy pri výmene (á 30 000km :lol ) sa dá grafitová vazelína. Predsa len ten závit je hliníkový, nerád by som o nejaký z tých šiestich prišiel. :mrk

poznám akurát grafitku na povozky eroplánov a mám strach, že sa ten vazelínový základ pri vysokých teplotách zapečie. Takže aká? Ja som našiel na nete Copper alebo Chrome compound od Spanjaard.com.


Medená CU 800 od Wurthu. Radí odborník, takže to isté tam mám asi aj ja. Ibaže som si myslel, že to je grafitka. :lol

Obrázok
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod janoK » Str Nov 29, 2006 11:50 am

Doktor píše:
Medená CU 800 od Wurthu. Radí odborník, takže to isté tam mám asi aj ja. Ibaže som si myslel, že to je grafitka. :lol



to je iná, dík :ha:
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod pete » Str Nov 29, 2006 2:55 pm

janoK píše:
pete04 píše:
Doktor píše:U mna je interval 30 000km, pouzivam NGK.

toto je spravny interval, pokial nie su specialne sviecky s predlzenou zivotnostou, uz sa to tu preberalo ...
skusat, ze kolko vydrzia, asi nebude spravne, s ohladom na chod motora, spotrebu, atd ...


a to prečo? Že je to niekde napísané pred 10-15 rokmi? Technológie sú vo vývoji.
Densa standart 16 som vymenil pri 80tkm len preto, že boli trohu zvonku dohneda a na jednej sa začal opaľovať izolant. Inak to behalo normálne. Tie francúzske NGK 5 začali šklbať pri 25tkm a o farbe a opálení radšej nehovorím.

preco stale pises o francuzskych NGK :neutral to nepoznam ...
poznam im mozno podobne brazilske alebo indicke Bosch, to bude asi jedna trieda kvality 8-)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod janoK » Štv Nov 30, 2006 9:12 am

pete04 píše: preco stale pises o francuzskych NGK :neutral to nepoznam ...
poznam im mozno podobne brazilske alebo indicke Bosch, to bude asi jedna trieda kvality 8-)


buď rád, že nepoznáš. Možno ešte nájdem krabičku v garáži, tak dodám foto.
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod Beaver » Sob Dec 02, 2006 11:14 am

janoK píše:
pete04 píše: preco stale pises o francuzskych NGK :neutral to nepoznam ...
poznam im mozno podobne brazilske alebo indicke Bosch, to bude asi jedna trieda kvality 8-)


buď rád, že nepoznáš. Možno ešte nájdem krabičku v garáži, tak dodám foto.


To najdi, NGK jsou odjakziva Japonsky. Podle nekterych referenci se ale zda, ze Mazdy maji radsi svicky Denso. Oproti tomu jsem jeste nenasel majitele Toyoty, co by si na NGK stezoval. Zvlasti, ale beru to jako fakt.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod janoK » Pon Dec 04, 2006 11:00 am

Beaver píše:
To najdi, NGK jsou odjakziva Japonsky. Podle nekterych referenci se ale zda, ze Mazdy maji radsi svicky Denso. Oproti tomu jsem jeste nenasel majitele Toyoty, co by si na NGK stezoval. Zvlasti, ale beru to jako fakt.


hledal, nenašel. Já proti nim nic nemám, akorát že vydrží jenom 25tkm.
Abych nebyl za kecala, tak jsem našel výrobce od 1991 NGK SPARK PLUG ve Francii v Meung -sur- Loire. Mají hezké stránky i s řezy svíček. Mrkněte http://www.ngkntk.fr/ a http://www.ngkntk.fr/NGK_en_France.1187.0.html. Jinak výrobu jsem našel v Brazílii, USA, JAR a Dálný východ. Teda nejenom Japan - http://www.ngkntk.co.jp/english/company/world.html
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod janoK » Štv Dec 07, 2006 10:41 pm

Beaver píše:
To najdi, NGK jsou odjakziva Japonsky. Podle nekterych referenci se ale zda, ze Mazdy maji radsi svicky Denso. Oproti tomu jsem jeste nenasel majitele Toyoty, co by si na NGK stezoval. Zvlasti, ale beru to jako fakt.


tak jsem našel ještě zapomenutou krabičku NGK made in France.
Obrázok

NGK je holding s podniky na všech světadílech, takže nějaký rozdíl v kvalitě výrobců NGK bude. Takže pozor na europský. Na těch stránkách mají francouzi dokonce doporučení hlavně na europský vozy.
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod pete » Štv Dec 07, 2006 10:46 pm

janoK píše:
Beaver píše:
To najdi, NGK jsou odjakziva Japonsky. Podle nekterych referenci se ale zda, ze Mazdy maji radsi svicky Denso. Oproti tomu jsem jeste nenasel majitele Toyoty, co by si na NGK stezoval. Zvlasti, ale beru to jako fakt.


tak jsem našel ještě zapomenutou krabičku NGK made in France.
Obrázok

NGK je holding s podniky na všech světadílech, takže nějaký rozdíl v kvalitě výrobců NGK bude. Takže pozor na europský. Na těch stránkách mají francouzi dokonce doporučení hlavně na europský vozy.

davam ti za pravdu, tiez som hladal a nasiel made in france 8-)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Dec 07, 2006 11:12 pm

Aj ja som nasiel Made in France. Mam to doma na stole a nasiel som aj napis NGK. No a uplne najradsej budem, ked uz tie sviecky najdem pod kapotou. :o) A na napisy sa mozem vykaslat. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod janoK » Pia Dec 08, 2006 8:45 am

ale tie NGK europskej výroby fungujú OK. Ako som ale písal, vydržia menej ako DENSO (aspon u mna na 1,5L -kludné jazdy)
na NGK sa po 25 tkm začal opaľovať stredový izolátor a zvonku boli do hneda (myslím Corona efekt sa tomu nadává). Motor trochu pocukával, nedržal volnobeh. Tak som ich porovnal s odloženými povodnými Densami so 75tkm, tie boli o triedu lepšie. Tie Densa potom v poho eště nabehali cca 5tkm než som zohnal nové. Ceny : NGK 145kč, Denso len 90, tak si to spočítajte čo sa vyplatí.
Zohnal som ale Densa 20 (povodné boli 16). Nemá niekdo skúsenosti s "chladnejšími" 20 na 1,5L? Mazda ich doporučuje do 1,8L.
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod Bootleg » Pia Dec 08, 2006 12:52 pm

Podam spravu, zajtra tie moje NGK budu nahodene v aute, tak pozriem po 20tis km, ako vyzeraju.. Podla mna sa nezmenia, stale tam bude napis NGK. :o) Joking..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Šeďa » Pia Dec 08, 2006 4:22 pm

Když se Mzdu koupil, tak tam byly svíčky Brisk a fungovaly ještě dlouho a v pohodě.
Pak NGK a dnes sem do útrob implantoval Denso.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Beaver » Pia Dec 08, 2006 7:59 pm

janoK píše:
Beaver píše:
To najdi, NGK jsou odjakziva Japonsky. Podle nekterych referenci se ale zda, ze Mazdy maji radsi svicky Denso. Oproti tomu jsem jeste nenasel majitele Toyoty, co by si na NGK stezoval. Zvlasti, ale beru to jako fakt.


tak jsem našel ještě zapomenutou krabičku NGK made in France.
...img...

NGK je holding s podniky na všech světadílech, takže nějaký rozdíl v kvalitě výrobců NGK bude. Takže pozor na europský. Na těch stránkách mají francouzi dokonce doporučení hlavně na europský vozy.


Zajimave... se musim schvalne pro jistotu podivat na krabicku tech mych platinovek, ale nemam ji bohuzel po ruce.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Strit » Sob Aug 04, 2007 4:48 pm

Tak jsem prolezl intertnet a na 626 GF 2.0i 16v, 85kw jsem našel tyto svčky DENSO a to platinum PKJ 16 CR8 (doporučené Mazdou), dále Extended Iridium a to SKJ16CR-A8 (cena kolem 750,- Kč) ale Iridium Power jsem našel IK16 (cca 500,- Kč) ale ty nebyly přímo doporučený na mojí Mazdu. Tak se Vás tady chci zeptat, kdo má GF 2.0, s 85 kw co tam dává za svíčky od Densa. Já tam mám v současné době Brisk platinum a nějaký zhoršený chod motoru nepociťuji ale chci tam dát kvalitu :jupi
Obrázok užívateľa
Strit
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 10:14 pm
Bydlisko: Krupka

Poslaťod djorkef » Pia Aug 17, 2007 10:17 pm

takze vas poprosim o radu, ake maju byt sviecky do mojej 323BJ r.v. 1999, 1,5 DOHC, hm?
Ale iba DENSO by som chcel a potom aky je ozaj servisny interval ich vymeny a este aj cenu za kus, dakujeeeem. :jupi
Neznašam VW Gruppe !!!
Obrázok užívateľa
djorkef
VIP 2007
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Str Okt 18, 2006 9:33 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť