Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Oil again :)

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Doktor » Uto Dec 14, 2004 3:57 pm

dabel píše:Ono staci, ked mam priatelku zo 60km vzdialeneho mesta. To na mna vytasi vyrazi ako "škvarelina" (prazenica), "šaragla" (nosic na bicykli), "škridla" (poklicka) ci "hóra" (povala) a som tiez v keli :(


A máš na to nejaký slovník? Lebo ja som sa bez moravsko-českého nezaobišiel. :lol
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dabel » Uto Dec 14, 2004 4:08 pm

Sam - po 6 a pol roku vztahu uz dost zbehly v roznych vyrazovych prostriedkoch obcanov Serede a prilahlych obci - som zacal pracovat na slovniku pre bratislavcanov, ktori sa vydaju na skusy do Serede. Onedlho ho asi vydam.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Doktor » Uto Dec 14, 2004 4:11 pm

dabel píše:Sam - po 6 a pol roku vztahu uz dost zbehly v roznych vyrazovych prostriedkoch obcanov Serede a prilahlych obci - som zacal pracovat na slovniku pre bratislavcanov, ktori sa vydaju na skusy do Serede. Onedlho ho asi vydam.


No samouk, presne ako ja, lebo to som ešte nenapísal, že žiadny moravsko-český slovník nie je na trhu! Tiež som si ho musel za 7 rokov vytvoriť, ale bola to fuška.

P.S. Si tento weekend v BA?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dabel » Uto Dec 14, 2004 4:19 pm

Doktor píše:P.S. Si tento weekend v BA?

Tento vikend pokracujem sice v priprave slovniku komunikaciou s native speakrami, ale cez Toma na mna je kontakt - keby ste daco na vecer upiekli, brncnite.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť