Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Něco o CX-7

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 4:38 pm

potkan píše:tome, na nove santafe som cital iba chvalospevy. dokonca aj od ludi, o ktorych viem, ze koreu naozaj nemusia.


Nové Santa Fé je super, 2.2 nafta jede slušně. Klidně bych do toho auta šel.

Co se týká mazdy, tak naftu do CX-7 plánují. Objem 2.2, ale výkon a ostatní údaje nevím. Četl jsem to v časopise v mazdě, když jsem byl na servise.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Sob Máj 12, 2007 4:40 pm

neon píše:a ty si myslíš že má ??? Jel jsi někdy v santě ?? Tak se nebav dobre,ale opřemýšlej a co cena ???

Santa Fe: auto o niecom CELKOM inom ako CX-7... Motor 2.2CRDi - porovnavat s benzinovym turbom uplne mimo. Alebo snad rozozrany 2.7V6, ktory spapa viac ako CX7? Interier otrasny (to sa este korejci musia naucit, zatial im to nejde). CELKOM ina cielova skupina. K CX-7 by som skor prirovnaval napr. Nissan Pathfinder (napr. s 4.0V6).

Nemoznost vybavy? No ano, mas tam vsetko to, co Europa ponuka za extra mastny priplatok, holt s tym sa musis zmierit (snad az na automat)

Kazdopadne ako tak citam Tvoje prispevky, Santa Fe pre Teba bude lepsia volba.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 4:43 pm

dabel píše:
neon píše:a ty si myslíš že má ??? Jel jsi někdy v santě ?? Tak se nebav dobre,ale opřemýšlej a co cena ???

Santa Fe: auto o niecom CELKOM inom ako CX-7... Motor 2.2CRDi - porovnavat s benzinovym turbom uplne mimo. Alebo snad rozozrany 2.7V6, ktory spapa viac ako CX7? Interier otrasny (to sa este korejci musia naucit, zatial im to nejde). CELKOM ina cielova skupina. K CX-7 by som skor prirovnaval napr. Nissan Pathfinder (napr. s 4.0V6).

Nemoznost vybavy? No ano, mas tam vsetko to, co Europa ponuka za extra mastny priplatok, holt s tym sa musis zmierit (snad az na automat)

Kazdopadne ako tak citam Tvoje prispevky, Santa Fe pre Teba bude lepsia volba.


Nebo spíš jak Pathfinder, tak Murano.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Sob Máj 12, 2007 4:44 pm

Sedvo píše:Nebo spíš jak Pathfinder, tak Murano.

K Muranu mozno skor CX-9, to uz je predsa len vacsia kravicka (podobne ako BMW X5 ci MB ML)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 4:45 pm

dabel píše:
Sedvo píše:Nebo spíš jak Pathfinder, tak Murano.

K Muranu mozno skor CX-9, to uz je predsa len vacsia kravicka (podobne ako BMW X5 ci MB ML)


Pathfinder ja taky pěkné tele a není o moc menší spíš je to srovnatelné, obě auta jsem měl v práci. Murano je pohodlnější a ten 3,5 V6, lahoda.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod neon » Sob Máj 12, 2007 5:35 pm

Z příspěvků mě asi někdo nepochopil. Já nekritizuji CX7 vzhledově pěkná,výbava rovněž,ale jen pro USA v tom je ten rozdíl. Pro evropu resp.pro nás nedodávají automat nevím proč,nemají látkové čalounění,každý nemůže mít kožené/?/ mají 3 druhy výbavy sport za 830 touring za 880 a grand touring 890 + 12 400 za metalízu a + DPH což se pohybuje kolem l milionu. Pokud si vybereš kterýkoliv model vždy je něco co ti zase schází oproti grand touringu tam je vše ale kož.sedačky a látkové tam nejdou a je s automatem.Toto nemohu pochopit proč.Navíc není ani cenová nabídka na automat do sportu a touringu a ani není nikde ani detail interiéru jak si zvolit látku,barvu atd... Název sport je u nás sportovní sedačky u nich prý nikoliv tak jak se v tom vyznat.

Já v současné době jezdím v New Santa fé i když to někdo kritizuje já nemohu na vozidlo nic říct je pohodlné,dobře se ovládá a je pochopitelně větší jak CX7 a levnější. Pro dva lidi je dosti veliké a proto jsem se obrátil na Vaše forum a chtěl slyšet názor na CX7 zda to mám vyměnit a bude nám vyhovovat a netoužím ani po naftě,ale chtěl jsem alespon slyšet od někoho kolik 2.3 DISI v průměru bere a na krátké městské vzdálenosti.Při mém nájezdu ročně 15 tkm se již v dnešní době ani nafta moc neplácí. Proto směřoval můj dotaz na Vás o radu zda udělám dobře s Mazdou CX7,tak prosím o pochopení a spíše o radu. Děkuji.
neon
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Máj 11, 2007 4:39 pm
Bydlisko: morava

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 6:12 pm

For neon: jestli najezdíš do 15 tis. ročně a to hlavně po městě, tak nechápu proč sis kupoval takové velké auto jako je Santa Fé. Za další na co by ti bylo auto (CX7), které má 250 PS. Fakt nechápu, ale asi na to máš.

Pokud vím, tak na oficiálních stránkách mazdy (ČR) ještě CX7 nenabízí. Pokud máš nějaký link, tak ho sem dej ať se na to můžu mrknout.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod neon » Sob Máj 12, 2007 6:19 pm

Tak jsem po internetu zjištoval a ověřoval :
http://www.mazdausti.cz email mailto:prodej@mazdausti.cz dále http://www.amh,.cz prodejce Mazdy Olomouc a nebo http://www.auta malovaný.cz další máš v Ostravě a Denker Brno - napiš do seznamu do prázdného pole CX7 a vše se ti zobrazí a můžeš vybírat,ale jak píši nic konkrétního - ceny ano
Naposledy upravil neon dňa Sob Máj 12, 2007 6:29 pm, celkovo upravené 1
neon
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Máj 11, 2007 4:39 pm
Bydlisko: morava

Poslaťod Lubos1 » Sob Máj 12, 2007 6:25 pm

Trochu OT:
bol som sa previezt v novou Outlanderi a to auto vo mne zanechalo vyborny dojem. Dokonca aj motor (2.0 TDI od VW) tam bol vyborne odhlucneny, skoro ziadne vibracie. Vyborne sedacky, nadherny interier, auto priestranne. Trosku ma zarazili iba same tvrde plasty, inak iba same pozitiva.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 6:26 pm

neon píše:Tak jsem po internetu zjištoval a ověřoval :
http://www.mazdausti.cz email mailto:prodej@mazdausti.cz dále http://www.amh prodejce Mazdy Olomouc a nebo http://www.auta malovaný.cz další máš v Ostravě a Denker Brno - napiš do seznamu do prázdného pole CX7 a vše se ti zobrazí a můžeš vybírat,ale jak píši nic konkrétního - ceny ano


Ale to jsou jenom US verze. Oficiálně se ještě CX7 v ČR neprodává.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod neon » Sob Máj 12, 2007 6:34 pm

Oficiálně nabízí jen Ústí n/L. evropskou verzi na objednávku
neon
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Máj 11, 2007 4:39 pm
Bydlisko: morava

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 12, 2007 6:42 pm

neon píše:Oficiálně nabízí jen Ústí n/L. evropskou verzi na objednávku


Evropskou verzi přivezenou z USA. V Německu na stránkách mazdy ji taky nenabízí, takže jestli ti napsal evropskou, tak napsal blbost. Dále v ceníku je automatická převodovka jako standard a evropská se dá se objednat až od října.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Sob Máj 12, 2007 6:45 pm

Jezis marja, clovece, nebylo by tak trochu divne, kdyby nabizeli EU verzi CX7 jen v jedne Mazde? Oficialni predstaveni se chysta na prelom kvetna a cervna, takze nic nic takoveho. Je treba vyckat.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Jún 06, 2007 1:29 pm

Tak mi prave prisiel newsletter nemeckej Mazdy, mala by sa zacat oficialne v Europe predavat 31.10.2007. Zakladne ceny su stanovene v Nemecku na 31800EUR za zakladnu vybavu Energy a vyssia vybava Expression stoji 33990EUR (vratane xenonov, Bose sound systemu atd.).

Viac na: http://www.newmazdacx-7.com/default/de-DE
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod fantozzi » Štv Jún 14, 2007 10:28 am

http://www.roadlook.sk/aktuality/mazda- ... ensku.html

este nech mi prosim niekto vysvetli, ako je mozne, ze v statoch toto auto, co bude u nas predavane za viac ako milion korun, stoji nieco cez cca 600 tis. Sk. asi sa odstahujem za mlaku!!!
Obrázok užívateľa
fantozzi
VIP 2009
 
Príspevky: 428
Registrovaný: Uto Aug 09, 2005 11:01 am
Bydlisko: Bratislava-Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť