Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda2 - USA & Asia F/L 2010 od str. 42

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Nova Mazda2

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 12, 2009 1:53 pm

Co ja viem Majki, ja nemam ten dojem, ze by tam bol nejaky velky rozdiel, povedal by som ze mne sa ta moja neprecackana verzia asi paci aj viac.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Máj 12, 2009 1:56 pm

Akoze to svetle na tapacirunku by som mat nechcel, ale tie srieborne klucky dveri a ovladace klimy...plus srieborny kruh okolo riadicky a cuplik na rucke, to sa mi paci, mno...

A mna sa, prepacte vy s CE xx, interier nepaci, no :(, take jednolite ciarne daco nieco. Aspon ta srieborna na volante trochu ten interier ozivuje, co v CEckach tiez nie je...no ale, kazdy pes ina ves a ina chut, ze :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 12, 2009 2:06 pm

Jo jo, ja som aj Xedosa hned doladil na cisto cierno, pamatas :) Tieto cacky macky strieborne a kadejake drevene moc nemusim, takze mne CE xx vyhovuje.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Máj 12, 2009 2:39 pm

Drevo tiez nemusim, to patri do Rollsa ci Maybacha a nie do Mazdy :ho:
Ale ja som tymi alu cackami nakazeny uz od dob, kedy to zacalo davat do interiera Audi, no :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Uto Máj 12, 2009 3:16 pm

preco to nema aj na reprakoch prednych tie ALU kruhy???
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Uto Máj 12, 2009 3:17 pm

No z tama to shodili, no, si myslim, ze by uz asi bolo moc teho na tych dverach, ked uz urobili tu svetlu cast u operky...inac, ta je opat tvrda ako kamen, polstrovana je len ve verzii GTA..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Uto Máj 12, 2009 3:27 pm

majki píše:Ale ja som tymi alu cackami nakazeny uz od dob, kedy to zacalo davat do interiera Audi, no :ho: [/color]


Ale tam je to hlinik, toto je len nafarbeny bakelit, o ktorom by este hodnotici interierov prehlasili, ze zle chuti. :ho:
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod pepo » Str Máj 13, 2009 1:43 am

sice fakt decentne upravy, ale velmi pekne...

podla mna, tak na dverach mohol byt este ten reprak nejako ladeny a ovladace na klimu a vyhrievanie zadneho skla mohli byt riesene ako tlacitko na prepinanie prudenia vzduchu(teda zapinanie vnutorneho kolobehu). Takto ako som to napisal ma to riesene Suzuki
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod PVD » Pon Máj 18, 2009 10:41 am

Majki, mě taky už čárka vydržela 95km.. těžko říct, zda prostě počítač pozdě zareagoval, ale bylo to tak. samozřejmě že v celé nádrži se to docela ztratilo. ale jet za něco přes 4l fakt lze. :)
samozřejmě že profil pneu to ovlivní. ale to je o potřebách řidiče, jestli vzdá spotřebu a chce co největší požitek a sport (jako ty - pržiny, široký pneu) a nebo hodně na spotřebu a vystačí si se stále nadtřídovým pocitem jako TomAnt.. no a já bud asi někde mezi váma :p
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod TomAnt » Pon Máj 18, 2009 10:55 am

Ako takto,
aj ja by som velmi rad lepsi motor, sirsie pneu, vacsie kolesa, upravu podvozku, nejaky styling atd... pre sportovejsie naladenie celeho auta.
Ale suma penazi potrebna na taketo zmeny sa mi zda velmi neadekvatna tomu, co by som dostal voci aktualnemu stavu. Takze na to kaslem :) Zaba je super aj tak ako je teraz, az na tie seriove letne pneu, tie pojdu do prec.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PVD » Pon Máj 18, 2009 10:59 am

a ty jsem právě vyměnil za 15" originál disky s Dunlopkama Sport.. víc nepotřebuju.
souhlasím s Tebou, auto je na užitek a investovat hodně peněz do něho mi přijde škoda. samozřejmě nějaké drobnosti prosím. tu řadičku skutečně zvažuju. :)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Pon Máj 18, 2009 12:02 pm

Rypete vy, musel jsem si rypnout i ja :spik2
Ad. pruziny: ty by mely mit na spotrebu spise pozitivni vliv - auto je niz k vozovce, melo by mit teoreticky lepsi obtekani vzduchem atd...
Ad. pneu: kdybych mohl na 16" obout 185, hned bych to udelal..
Ad. vydavky za styling + upravy: pokud bych to mel vzit od uplne serie TE s metlou, dal jsem navic za loketku, mlhovky, kola, pneu, radicku, prahove listy, zatmaveni oken, K&N filtr, bocni LED blikace, pruziny, bezpecnostni matice, kridlo a prekvapko celkem 43.500,- (dily a prace v cene). Tim me investice do techto uprav skoncily (minimalne na rok :ho: ). Tim, ze auto budu ja osobne mit jeste minimalne 5 let (nepocitam, ze se najde nejaky bohaty strycek ci ze me obdari stestena a Sazka svymi miliony) a ze potom stejne planuju, ze zustane v rodine (brachovi ci svagrovi), proto techto investic nelituji. Neni to zas nijak mnoho, jsou v tom i prakticke a uzitecne veci jako loketni operka, mlhovky, bezpecnostni matice ci zatmavena okna (jenze tam se daji pocitat i kola, pruziny ci filtr :ho: )...

Jinak me posledni sledovani spotreby: V zime na 185 - R15 jsem jezdil beznou trasu 17km home-work-home 17km (celkem 34km), kde rano to vyslo jak kdy, vetsinou zacpa pred Barrandakem do 10minut, pak plynula jizda 80-100 po JS a magistrale a domu proste minimalne 30 minut stravenych v zacpe na JS, v pondelky bezne i 45 minut, tak jedna carka vydrzela cca. 55km. Nyni v predletnim pocasi na 195 - R16 jezdim to same za 1carka = 60-63km (podle toho, jak dlouho jede klima). To vse na bezny Shell 95, popr. jiny Nat95.
Co se tyce V-Power 95, tak pri jezdeni po vyse zminene trase a v tom rezimu (mala zacpa - okruh - velka zacpa) je u V-poweru spotreba nizsi na cele nadrzi cca. o 1dcl/100km. Co se tyce dalnicniho provozu na V-Power, budu sdilnejsi v polovine cervna.

Nicmene muj nazor stale pretrvava - v mestskem provozu bych si predstavoval spotrebu minimalne o 0.5l nizsi nez je tech mych cca. 7.2l/100km

Co mne prekvapilo ale, byla spotreba na V-power racing. Pred jizdou do KA pro pruziny jsem ho natankoval, rikal jsem si, dopreju ji...jel jsem klasicky 120-140tacho, ostrejsi jizda, vytaceni bezne nad 4.500 ot., ve meste pekne rychle odpichy a spis jsem motor drzival v otackach nez klidna jizda...spotreba 6.61l/100km naprosto spickova, cekal jsem minimalne o pullitr vyssi.. Nicmene, V-Power Racing je uz hodne jina cenova hladina :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pon Máj 18, 2009 9:55 pm

chalani, Vy toho cez den nakecate az, az. Byt adminom, tak vam vsetko zakazem :dobry :lol

ale mam na Vas jednu otazku: ako sa Vam paci s odstupom casu farba/metla ktoru mate, resp ci ste spokojny, ako sa vam auto spini a tak, alebo by ste radsej sli do inej farby... :ho:

ked clovek tak pozera, tak zelena bola navrhnuta priamo pre auto, ale ani biela nieje zla, akurat sa asi viac spini...
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod PVD » Pon Máj 18, 2009 10:00 pm

jak jsem ti psal v PM, červená prostě dle mého nejlepší, ale Majki říká, že nevydrží tolik co metla.. i při ušpinění často vynikne jako by byla čistá a když potom člověk umeje, září do světa a člověk má zaplněné srdce radostí..
ale to bude stejné i u jiných barev.. :p
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod pepo » Pon Máj 18, 2009 10:15 pm

zas kukam tvoju galeriu na MACZ, ale ako si napisal je tam dobry kontras s ciernou farbou kluciek a spetakov, od vysej vybavy, no neviem, mozno by si clovek zvykol :o)

dalsia otazka na TEckarov a vyssie: heh, cudliky na volante mate tiez podsvietene? :ho:
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť