Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda2 - USA & Asia F/L 2010 od str. 42

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Nova Mazda2

Poslaťod majki » Uto Máj 19, 2009 9:24 am

Ja jsem se svou nadmiru spokojen co se tyce vyraznosti, viditelnosti, uspinenosti (ta spina proste pokud clovek od toho nestoji pul metru videt takrka neni)...neni sice tak jedinecna, jako treba Icy Blue ci Pearl White, ale proste toho auta si kazdy vsimne a i ted se jeste obcas nekdo otoci... Zelena neni vhodna na jednu jedinou vec - ruzne barevne polepy, at uz to jsou rychle pruhy nebo cokoliv jineho, vse moc kontrastuje tim spatnym stylem, nesedi tomu zadna protibarva jako treba na bile neco cerveneho atd. Uprimne, nemenil bych.

Co se tyce cervene, stale budu Mazde vytykat, ze se vysrala na cervenou metalizu, autu by slusela naprosto genialne. Ta obycejna cervena jednou vypada tak, jindy onak (bud je do cervena, nebo do ruzova, jak se fotka podari), spina dle meho je na ni videt vic (takova ta mestska) a ze zkusenosti mnoha Mazdaku s nemetalizovou barvou je to po par letech negarazovani utrpeni pro oci, barva se vyšisovává, i jemne skrabance od kartacu mycky jsou z blizsiho pohledu viditelne, barva ztraci na sve intenzite a lesku (ja to teda videl na vlastni oci na obycejne cerne). A taky je pravda, ze cerne kliky a zrcatka s tou cervenou kontrastuji a davaji tomu smrnc, videl jsem ji v TEcku (v podstate vidam takrka kazdy den) a to se mi libi jeste mene, ten kontrast tomu prece jen dodava neco na osobitosti.

Jinak me top barvy u Dvojky jsou: Spirited Green, Icy Blue a Pearl White. Ktere bych opravdu nedoporucoval, to jsou Ebony Radiant a Orange Passion. Na fotkach jeste Dvojka vypadala skvele v Aluminium silver, s cernymi zrcatky a klikami vypada rovnez dobre Aurora Blue.

Pepo, ano, aj tlacidla na volante su podsvietene, decentne, ani na plny jas nerusia... Jedine tlacidla, ktore nie su podsvietene, su tlacidla zrkadiel a spolujazdcova ovladaca okna..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Uto Máj 19, 2009 9:37 am

biela sa spini jak cert, ale ta perlet na slnku pri cistom aute je uuuuuuzasnaaa :D zo vzorkovnika mazdy by som nemenil, ziadna mi tka neprirastla k srdcu... zelena je cool, ale stal sa z toho taky booom ze to je vsade... nechcem tym povedat ze bielych aut je malo, ale zelenych 2iek... ako tu uz niekde majki spominal, pred hypacom obides 3-4 auta kym najdes to svoje... tazko ti ale odporucit nejaku farbu, kazdy berie co jeho oku lahodi a potom uz si ju nepusti :spik2 s tou cervenou ma majki asi pravdu, videl som uz vela vysisovanych cervenych, bez rozdielu znacky - skoda, bmw, toyota...

podsvietenie na volante? kua doteraz som si ho ani nevsimol, musim kuknut! :tma
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Uto Máj 19, 2009 10:27 am

No tak zas tato situacia sa stala len raz, kedy som na parkovisku trefil az tretiu :o), od tej doby potkam zelenu maximalne tak jednu a to este tym sposobom, ze fakt obihnem parkovisko raz, ci nenajdem a fotnem si svoju vedle nej (magooor, ja viem :spik2 ). Inac najcastejsie vidam kupodivu cierne, a pak zelene a cervene...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 19, 2009 10:44 am

Bral by som zasa zelenu, je taka vesela.
Co sa tyka spiny, som velmi spokojny, ako pise Majki, kym nie si dostatocne blizko pri aute, tak si tu spinu neuvedomis, povedal by som ze ta zelena je spina friendly farba.

A zasa tolko ich nie je, mozem sa spytat presny pocet, ale ja napriklad v Bratislave registrujem len nejakych 5 kusov, co som zatial postretaval (tak ze ich vidavam)

Co sa tyka farieb, velmi sa Mazda nepochlapila, podla mojho nazoru.
Pre moje oci su OK farby
Biela Arctic, Cierna Brilliant, Strieborna Aluminium, Biela Crystal Pearl, Siva Metropolitan, Ebenova Radiant, samozrejme Zelena Spirited a Stieborna Sunlight.

Zvysne sa mi nepacia ako farby, nie kvoli dvojke, ale vseobecne sa mi nepacia na auto, nejak sa im nezadarili. Napriklad ze oranzova Passion vyzera v skutocnosti ako vyblita tehla, cervena je proste cervena, ako kedysi Felicie, modra je jak kredencova a bledomodra je velmi nevyrazna, skor mam z nej pocit ze je to nepodarena ina modra, ze sa proste nieco pokazilo pri miesani tej farby, tak na mna posobi,
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PVD » Uto Máj 19, 2009 1:14 pm

souhlasím s ostatníma a díky kontrastu té černé bych řekl, že pokud jdeš do TE a lepší výbavy, tak na červenou zapomeň.. to už se připlatit vyplatí. ;)
a osobně bych šel do bílé, už kvůli těm možnostem co říká Majki. celkově mě prostě tahle bílá hlavně na tomto autě náramně sedí. ale samozřejmě nic proti zelené ;)
a u všech barev bych řekl, že pokud chceš na auto rád koukat, tak musíš mejt často, naše klima nic jinýho nedovolí ;)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod pepo » Str Máj 20, 2009 1:47 am

diky za info

a co sa tyka mna, tak najviac sa mi paci zelena a biela, ostatne uz len s prizmurenymi ocami...
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Pon Máj 25, 2009 11:50 pm

nahodou o MPS verzii nic neviete? stale je ticho o aute v tejto vybave?
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 26, 2009 12:58 am

V podstate, japonci ju neplanuju, ale su velke tlaky z Britskeho trhu, aby bola...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Máj 26, 2009 8:56 am

M2 MPS sa neplanuje, rovnako ako v obrovskom ohrozeniu je M6 MPS (akoze 70% nie, 30% mozno ano).

Myso: Pocuvaj, keby to bolo take, ako popisujes, neboli bysme schopni po tom roku s takovou presnostou povedat, ze tolko benzinu ubylo a takova bude cca. spotreba, nemyslis? Cize naopak, ja si myslim, ze to meri velmi presne...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 26, 2009 11:04 pm

Vazeni, dotankovane, uvadzam udaje poslednej nadrze:

- odjazdenych 623.4 km
- z toho mozme povedat ze 410 km po okreskach (dialnicny usek BA - Trnava povazujem momentalne za okresku)
- zvysnych 213.4 km mesto (vratane zacp, takze priemerne moje jazdenie (preco, uvediem dalej))

- dotankovanych 31.99 litra

A teraz nejake vypocty:

- priemerna spotreba na tuto nadrz: 5.13 l /100 km

Zaujima ma ale priemerna spotreba po tych "okreskach". Pre tieto ucely mozme pouzit moju dlhodobu priemerku, t.j. 6.6 l / 100 km, ktoru pouzijem pri vypocte tak, ze mozem povedat, ze 213.4 km som siel s takouto priemernou spotrebou.
Nebudem to tu rozpisovat, je to easy tabulka v exceli, ale prepoctom nam vznikne priemerna spotreba pri jazde okreskami 4,34 l / 100km

Samozrejme, v tomto druhom prepocte moze byt a urcite aj je odchylka, pretoze vyrobca pise v datasheete spotrebu na okreskach 4.6 a nerobim si iluzie ze som dosiahol menej, ale vacsia ako 10% urcite nie je a to by nam stale davalo cca 4,7 co nie je vobec zle :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Sob Máj 30, 2009 5:20 pm

tentokrat sa chcem spytat ci celkova sirka 1695 mm je aj so spetakmi, alebo bez :ho:
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Máj 31, 2009 10:53 am

no ked tak pozeram podla brozury, tak spetaky precnievaju. tych 1695 je po blatniky a spetaky precnievaju. mohli by ste mi to kuknut, aka je celkova sirka? predom vdaka

este ked tak spetne kukam na tie fotky IPM verzie tak radicka by mala byt podla prospektov vo verzii "ozi v kozi", ale hlavica na tej poslednej fotke vypada skor ako "plast nas kazdodenny"
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Jún 01, 2009 11:08 am

Je to koza s plastovym vrchom s cislami rychlosti. Btw., velmi prijemna koza...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 10:13 am

Taaakze, zaba bola vcera na garancke po prvom roku, najazdenych 12700 km.

Tak len pre kontrolu, pozrite to prosim ci su ceny a ukony OK, ci sa spravilo vsetko co sa malo, diiik :ho:

- Dexelia Genuine 10W40 4ks po 11.29 € = 45,16 € (celkom ma prekvapila cena oleja kupovaneho v autorizovanom servise, nejaka nizka nie?)
- M Tesnenie 1ks po 1,97 € = 1,97 €
- Cistic 0,5 ks po 4 €= 2 €
- M Filter oleja = 7,27 €
- CN.Prehliadky 0,8 CJ po 29,97 € = 23,98 €
- CN.Prehliadky karoserie 0,8 CJ po 29,97 € =23,98 €
- Rezijny material / Lividacia = 4 €
- Geometria = 1,3 CJ po 29,97 € = 38,96 €

Este som im dal pretestovat tlmice (ten ukon do faktury nedali):
LP - 64%
PP - 76%
LZ - 76%
PZ - 76%
co je podla tabulky v normale (vsetko nad 60% je normal)

SPOLU = 175,31 €

Celkovo som spokojny, ale to napisem inde.
Este k tym garancnym prehliadkam vseobecne, som tak nad tym rozmyslal a zarazila ma jedna vec. Preco ma zakaznik platit za pracu v pripade takejto garancnej prehliadky, ked je auto v zaruke? Chapem diely a material, ale myslim si, ze praca by v takychto pripadoch mala byt free. Vyrobca predsa poskytuje zaruku na auto a je to ich zaujem, aby si z casu na cas skontrolovali stav veci, na ktoru poskytuju zaruku . To ze ja mam povinnost tam prist, aby to oni mohli pozriet, OK, ale pride mi divne to platit. No nic, to len tak na okraj. Je mi jasne ze by sa to prejavilo v cene auta, ako napriklad pri Mercedese, ale ide skor o ten psychologicky aspekt. Pripada mi to totiz ako keby som ja niekomu predal povedzme notebook, s tym, ze poskytujem na neho zaruku, ale, zakaznik je povinny raz za rok priniest mi ten notebook, ja mu ho u seba otestujem ci je HDD v poriadku a este mu to aj vyfakturujem...

To sa nerozculujem, len konstatujem, ze ma to zaujalo :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Uto Jún 02, 2009 10:19 am

Tie tlmice su nejake slabe - to aj ja som mal hodnoty lepsie.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť